2021 m. sausio 16 d. 07:54 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Nemokamas mokinių maitinimas per karantiną: ką turi žinoti savivaldybės, mokyklos ir tėvai

Reklama

Nemokamas mokinių maitinimas per karantiną: ką turi žinoti savivaldybės, mokyklos ir tėvai

Vyriausybei paskelbus trijų savaičių karantiną dalis mokinių mokysis nuotoliniu būdu, tačiau jeigu mokinys gauna nemokamą maitinimą, jis ir toliau turės būti tiekiamas, tik kiek kitaip: arba dalijami maisto daviniai, arba pagamintas maistas, kai to reikalauja individuali šeimos situacija. 

Remiantis Vyriausybės sprendimu, karantino metu nuotoliniu būdu arba mišriai mokysis vyresnieji mokiniai, o vaikai iki ketvirtos klasės arba specialiųjų mokyklų bei specialiųjų klasių mokiniai eis į darželį ar mokyklą įprastai, nebent kurioje nors įstaigoje savivaldybė paskelbia infekcijų plitimą ribojantį režimą. 

Nemokamą maitinimą Lietuvoje gauna visi priešmokyklinukai ir pirmokai, taip pat  vyresnių klasių mokiniai iš nepasiturinčių šeimų. Visoje Lietuvoje nemokamai maitinama apie 90 tūkst. mokinių, bet maisto davinių prireiks tik tiems vaikams, kurie mokysis iš namų. 

Pagrindiniai nemokamo maitinimo organizavimo principai per karantiną:

  • Kai mokykloje, pavyzdžiui, priešmokyklinukams, pirmokams ar specialiųjų mokyklų vaikams, vyksta įprastas kontaktinis ugdymas, mokiniai taip pat maitinami įprastai, tik laikantis visų operacijų vadovo rekomendacijų: tai yra, išskirstomi mokinių srautai, prieš maitinimą plaunamos rankos po tekančiu vandeniu, maitinimas ir rankų plovimas organizuojamas atskiroms klasėms nemaišant skirtingų klasių vaikų tarpusavyje, vengiama mokinių būriavimosi.

 

  • Kai vaikai ugdomi nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, 5-12 klasių mokiniai, tuomet nemokamą maitinimą gaunančių vaikų šeimoms gali būti tiekiami maisto daviniai arba pagamintas maistas, įvertinus individualią šeimos situaciją. Pagamintas maistas aktualus vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis ir negaunantiems šilto maisto namuose. 

Reklama

 

Už nemokamo maitinimo organizavimą atsakingos savivaldybių administracijos, kurios bendradarbiauja su švietimo įstaigų vadovais. 

Pagrindiniai rekomenduojami žingsniai: 

1.       Mokyklos vadovas arba jo paskirtas asmuo sudaro nemokamą maitinimą gaunančių ir nuotoliniu būdu besimokančių mokinių sąrašą su informacija apie gyvenamąją vietą ir kontaktiniais telefono numeriais.

2.       Mokinio tėvai ar globėjai informuojami apie galimybę nemokamą maitinimą vaikui gauti kita forma – maisto daviniu ar tiekiant pagamintą maistą vaikams, kurie auga sudėtingomis sąlygomis.

3.       Išsiaiškinama, ar tėvai, globėjai pageidauja gauti nemokamą maitinimą vaikui per karantiną ir jei taip, ar šeimai labiau priimtina gauti maisto davinį, ar pagamintą maistą.

Reklama

4.       Nustatomas maisto išdavimo periodiškumas – kartą per savaitę ar panašiai. 

5.       Tėvai, globėjai elektroniniame dienyne, telefonu ar kitais būdais informuojami apie visus sprendimus, susijusius su nemokamo maisto išdavimu. Informacija turėtų būti paskelbta ir mokyklos interneto svetainėje. 

6.       Maisto davinys turi atitikti sveikatos apsaugos ministro nustatytas vidutines rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas.

7.       Jeigu šeima neturi objektyvios galimybės pasiimti maisto davinio ar pagaminto maisto mokykloje (nes gyvena toli ir neturi transporto, serga ir panašiai), tuomet suderinama, kaip maistas bus pristatytas į namus. Pristačius į namus maistas paliekamas  prie durų. 

8.       Kai dalijami maisto daviniai, jie turi būti iškart supakuoti ir paruošti išsinešti. Atvykti pasiimti maisto davinio rekomenduojama vaiko tėvams, globėjams ar pilnamečiams vaikams. 

9.       Jeigu maistą vaikas gaudavo ir socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje, ir mokykloje, šeimai suruošiamas bendras maisto davinys.

Reklama

10.   Maisto davinius dalijantys asmenys turi nuolat naudoti asmenines apsaugos priemones: respiratorius, vienkartines pirštines, dezinfekcinį skystį. Kas dvi valandas rankas rekomenduojama plauti po tekančiu vandeniu su muilu. 

11.   Dažniausiai liečiami paviršiai turi būti nuvalomi drėgnu būdu ir dezinfekcinėmis priemonėmis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad šiemet planuojama paramai elektromobilių įsigijimui numatyti...

S. Gentvilas: planuojama šiemet skirti 3 mln. eurų elektromobilių įsigijimo paramai nuotrauka, foto

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...