2021 m. sausio 15 d. 19:10 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Mėgėjai apsipirkti iš Lietuvos nuo šių metų turės naują kelionių tikslą Latvijoje

(7)

2020-01-19, 13:39

Auksė Armonaitė Glodienė

Mėgėjai apsipirkti iš Lietuvos nuo šių metų turės naują kelionių tikslą Latvijoje nuotrauka, foto

Išparduotuvių miestelis "Via Jurmala Outlet Village"

© 15min.lt nuotr.

Reklama

Kaimyninė Latvija – viena dažniausių mūsų šalies gyventojų kelionių į užsienį krypčių, o pagal vienadienių kelionių skaičių ji daugelį metų išlieka nepralenkiama lyderė. Ekspertų vertinimu, šie metai gali turėti įtakos dar intensyvesnėms Lietuvos turistų kelionėms į Latviją bei atvers galimybę pritraukti didesnius Skandinavijos, Baltarusijos, Rusijos keliautojų srautus į visas Baltijos valstybes.

Jūrmaloje pavasarį atsidarysiantis didžiausias Baltijos šalyse išparduotuvių miestelis ne tik užpildys tokios koncepcijos prekybos centrų nišą, bet ir taps nauju traukos centru mūsų regione keliaujantiems turistams.

Dažniausiai keliaujame pas kaimynus latvius

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, didžiausia dalis – beveik 40 proc. (912 tūkst.) – mūsų šalies gyventojų vienadienių kelionių į užsienį 2018 m. sudarė kelionės į kaimyninę Latviją. Į šią šalį daugiausia keliauta ir trečiąjį praėjusių metų ketvirtį – 112 tūkst., arba beveik 15 proc. visų kelionių bent su viena nakvyne.

Statistika rodo, kad dažniausiai lietuviai į Latviją keliauja asmeniniais tikslais: ilsisi, pramogauja, lanko draugus ar gimines, taip pat apsiperka. Dauguma (85,8 proc.) keliauja asmeniniais tikslais, o kas septintas (14,2 proc.) – verslo reikalais.

Keliaujančius savo malonumui, į Latviją dažniausiai traukia graži gamta ir „Art Noveau“ architektūra. Šalis traukia vaizdingais gamtos takais, įdomiais miestais ir kultūros objektais.

Reklama

Remiantis Pasaulio turizmo organizacijos tyrimais, 97 proc. tarptautinių turistų į savo kelionių programą įtraukia ir apsipirkimą, nurodydami, kad tai yra svarbi turizmo dalis. Ekspertai neabejoja, kad nuo šių metų į Latvija apsipirkti atvyks daugiau gyventojų iš aplinkinių valstybių, taip pat ir iš Lietuvos.

Didins ir apsipirkti norinčių turistų srautą į Baltijos šalis

Viktorija Beatričė Radzevičienė, netrukus duris atversiančio pirmojo Baltijos šalyse išparduotuvių (angl. „outlet“) miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ generalinė direktorė, teigia, kad iki šiol Latvija su prekybos turizmu nebuvo siejama, o premium kategorijos prekės ženklų išparduotuvių centrų Baltijos šalyse labai trūksta.

„Tikime, kad galimybė išparduotuvėse įsigyti premium kategorijos prekių didins turistų srautą iš Lietuvos, taip pat augins viso regiono turizmo rinką. Naujasis išparduotuvių miestelis įsikurs geografiškai patrauklioje vietoje, o dalis atvykusių turistų, tikėtina, savo kelionės metu aplankys ir kitas Baltijos šalis“, - sako V. B. Radzevičienė.

Remiantis mažmeninės prekybos konsultacinės bendrovės „Pragma“ tyrimo „Baltijos šalių išparduotuvių rinka 2019” duomenimis, Latvija pritraukia 40 proc. visų užsienio turistų Baltijos šalių regione. 2018 m. trijose Baltijos šalyse buvo 6,3 mln. gyventojų, kurie gyveno vos 200 minučių kelio automobiliu nuo būsimo išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“.

Išparduotuvių regione trūksta, nišą užpildys Latvija

Reklama

Be to, „Pragma“ rinkos tyrime gyventojų ir perkamosios galios statistika bei skaičiavimai rodo, kad Baltijos šalyse išparduotuvėse turėtų būti atstovaujami 77 tarptautiniai prekių ženklai, tačiau yra tik 16.

„Kadangi išparduotuvių koncepcijos prekybos centrai yra itin populiarūs visame pasaulyje, o jų Baltijos šalių regione trūksta, prognozuojame, kad kasmet iš 2,5 mln. lankytojų, 750 000 pirkėjų naujajame išparduotuvių miestelyje Jūrmaloje bus užsieniečiai – apsipirkti atvyksiantys turistai iš aplinkinių šalių: Lietuvos, Estijos, Skandinavijos, Baltarusijos, Rusijos. Užuot keliavę į Italiją, Vokietiją ar kitas tolimas šalis, jie tai galės padaryti gerokai arčiau namų, atvykdami į kaimyninę Latviją“, - sako V. B. Radzevičienė.

Jūrmaloje atsidarysiantis išparduotuvių miestelis pasiūlys apsipirkimo patirtį ir standartus, žinomus ir įprastus Vakarų Europoje. Pavyzdžiui, kainos visada bus 30 proc. mažesnės negu prekybos centruose mieste ir net 70 proc. žemesnės išpardavimų metu.

Apie išparduotuvių miestelį „Via Jurmala Outlet Village“:

„Via Jurmala Outlet Village“ bus vystoma dviem etapais; bendras teritorijos plotas sieks 110 tūkst. kv. m. Užbaigus pirmąjį projekto etapą, planuojama atidaryti 77 prekės ženklų parduotuves, kurių bendras plotas sudarys 13,5 tūkst. kv. m.

Užbaigus antrąjį statybų etapą, bendras „Via Jurmala Outlet Village“ nuomojamas plotas bus 21 tūkst. kv. m, o tai suteiks mažmeninės prekybos ploto 120-čiai firminių parduotuvių. Tikimasi, kad „Via Jurmala Outlet Village“ sukurs apie 350 darbo vietų ir reikšmingai prisidės prie Babytės savivaldybės biudžeto.

Reklama

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lietuvė

2020-01-20   13:49

IP: 46.249.187.55

O Lietuva ką ? - vėl bėdavosimės, kad latviai ar estai mus pralenkė ? Ne specialistui, eiliniam LT žmogeliui nėra žinoma, kas tai per "įpremium kategorijos prekės", kurių įsigyti turtingesni žmonės vyksta į ES šalis. Tik ir plika akimi pastebėjau, kokios neįdomios prekės turguose - tinkamos gal tik į laukus ar tvartus: striukės išpampusios, lyg vatinkos, jose žmonės atrodo varganai sušliurę. Madingų žmonių vis rečiau sutiksi. O kainos - atsiprašau, tikrai neatitinka prekių kokybės. Tad Lietuvos prekybininkams pats metas pasitempti, ir laikas vytis braliukus, antraip vėl visi pinigai nusės kaimynų biudžetuose.

ogm

2020-01-20   11:55

IP: 78.56.198.28

taigi LT ogmios miestelis yra, lyg ir antra nori statyti

-

2020-01-19   23:27

IP: 84.46.249.2

Graudu, kai kelionių tikslas tampa ne gamtos objektai, ne architektūra ir pan., o parduotuvė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad šiemet planuojama paramai elektromobilių įsigijimui numatyti...

S. Gentvilas: planuojama šiemet skirti 3 mln. eurų elektromobilių įsigijimo paramai nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...