2020 m. spalio 29 d. 19:02 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

LVŽS plakatas viceministrės kabinete – ne agitacija, o draugiškas gestas, tvirtina SADM

2020-09-30, 07:58

Margarita Vorobjovaitė | Alfa.lt

LVŽS plakatas viceministrės kabinete – ne agitacija, o draugiškas gestas, tvirtina SADM nuotrauka, foto

SADM viceministrės kabineto duris puošia LVŽS plakatas

Reklama

Artėjant rinkimų finišo tiesiajai daugėja ir galimų rinkimų agitacijos pažeidimų. Agitacinį plakatą ant viceministrės durų nuotolinio pasitarimo metu pastebėjęs ekonomistas Justas Mundeikis prašo paaiškinimų. Tuo tarpu ministerija agitacijos tame neįžvelgianti – plakatas esą pakabintas palaikymo, o ne reklamos tikslais. 

Ekonomistas Justas Mundeikis kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį prašydamas išaiškinti, ar agitaciniai rinkimų plakatai ant jo valdomos ministerijos darbuotojų durų yra priimtina ir tinkama praktika.

„2020-09-23 įvykusio Trišalės tarybos nuotolinio posėdžio metu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės, viceministrės Eglės Radišauskienės, video fone, t. y. ant durų, buvo galima akivaizdžiai matyti artėjančių Seimo rinkimų, vieno iš LVŽS partijos kandidatų, rinkiminį plakatą“, – rašoma L. Kukuraičiui nusiųstame J. Mundeikio kreipimesi.

J. Mundeikis ministro teiraujasi, jei viseministrė vedė posėdį iš savo kabineto, kuris kandidatas taip reklamuojamas ministerijos patalpose, ar politinės agitacijos sklaida valstybinėje institucijoje nenusižengia LR įstatymams, tarnybinei etikai.

Rašte taip pat prašoma ministro kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), jei būtų nustatyta, kad jo pavaldinė pažeidė tarnybinę etiką ar įstatymus.

Atsakymo į savaitgalį ministrui išsiųstą laišką J. Mundeikis dar negavo.

Reklama

L. Kukuraičio patarėja viešiesiems ryšiams Alfa.lt atsiųstame komentare aiškino, kad plakatas ant viceministrės durų nėra agitacija nes skirtas tik jai pačiai.

„Viceministrė Eglė Radišauskienė neužsiima agitacija. Vidinėje savo kabineto durų pusėje ji turėjo pasikabinusi kolegos, kuris dalyvauja rinkimuose, plakatą. Tai yra draugiškas ir neviešas palaikymas kolegai. Kadangi kabinetas yra naudojamos tik pačios viceministrės, o durų pusė – vidinė, vadinasi, plakatą iš esmės matė tik ji pati. Tas faktas, kad nuotolinio Trišalės tarybos posėdžio metu per ekraną viceministrei už nugaros sušmėžavo rinkimuose dalyvaujančio asmens plakatas, negali būti laikomas rinkimų agitacija“, – aiškino E. Samoškaitė.

 

Eglė Samoškaitė ir Linas Kukuraitis © Vygintas Skaraitis / Fotobankas

Nepaisant to, kad ministerijos atstovai nelaiko plakato ant viceministrės durų agitacija, Alfa.lt VRK atsiųstame paaiškinime akcentuojama, jog įstatymas draudžia valstybei pavaldžių įstaigų darbuotojams naudotis tarnybine padėtimi.

„Pagal Seimo rinkimų 54 straipsnio 1 dalį bet kam draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar organizacijose, taip pat valstybinėse ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant bet kokią rinkimų agitaciją, pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip, naudojantis tarnybine padėtimi, bandyti paveikti rinkėjų valią. Valstybės, savivaldybių pareigūnams, valstybės tarnautojams draudžiama naudotis tarnybine padėtimi sudaryti sau ar partijai išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas“, – rašoma komisijos pateiktame atsakyme.

Reklama

Komisijos atsakyme taip pat akcentuojama, kad tokių įstaigų viduje teoriškai suderinta reklama būtų galima, tačiau turėtų agituoti ne už vieną kandidatą, o visiems skirti erdvės po lygiai:

„Taip pat pagal 51 straipsnio 9 dalies 1 punktą draudžiama įrengti ir skleisti išorinę politinę reklamą ant statinių, kuriuose veikia valstybės valdžios, teisėsaugos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos.

VRK nuomone turint šių pastatų savininkų rašytinį sutikimą tokių pastatų viduje gali būti skleidžiama politinė reklama (jeigu ten yra įrengtos tradicinės vietos įvairiems skelbimams skelbti ar lankstinukams padėti). Primintina, kad leidus skleisti politinę reklamą statinių, kuriuose veikia valstybės valdžios, teisėsaugos, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos, viduje turi būti sudarytos vienodos sąlygos visiems kandidatams ir partijoms“, – įspėja VRK.

Justo Mundeikio raštą komisija patvirtino gavusi ir žada jį svarstyti ketvirtadienį vyksiančio posėdžio metu. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl...

Baltarusija uždarė sieną su Lietuva nuotrauka, foto

Penktadienį, spalio 30 d., Lietuvos paštas išleis A. Ratkevičienės kurtą pašto ženklą...

Lietuvos paštas išleis pašto ženklą baltarusiams nuotrauka, foto

Kuriant centro-dešinės koaliciją dalyvaujantis Liberalų sąjūdis siūlo į darbų programą įtraukti pažadą...

Liberalų siūlymai: GPM mažinimas, partnerystė, internetinis balsavimas nuotrauka, foto

Siekiant dar labiau didinti lankytojų ir darbuotojų saugumą prekybos ir pramogų centruose...

„Akropolyje“ diegiama liečiamų paviršių dezinfekcijai skirta įranga nuotrauka, foto

Naujas baubas - žaliosios laivybos iššūkiai nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos laivų savininkai sunerimę dėl ketinimų sumažinti anglies dvideginio išmetimų iš laivų....

Futbolo mokykla taps viešąja įstaiga nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos futbolo mokykla nuo kitų metų balandžio 1 dienos keis statusą -...

Baltarusija uždarė sieną su Lietuva nuotrauka, foto

Lietuva, Baltarusija ketvirtadienio popietę uždarė sieną su Lietuva, motyvuodama saugumo reikalavimais dėl...

Politikai dėl "Neptūno" dovanos dar tarsis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos politikai po ilgų diskusijų nusprendė kol kas nepriimti viešosios įstaigos "Neptūno"...

Jūra, Paskelbta prieš 33 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...