2019 m. liepos 18 d. 11:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Laukiama į Lietuvą norinčių sugrįžti asmenų – iš Venesuelos bent 50

(1)

2019-04-11, 09:01

Daiva Alzytė, www.respublika.lt

Laukiama į Lietuvą norinčių sugrįžti asmenų – iš Venesuelos bent 50 nuotrauka, foto

Nauju įstatymu siekiama sudaryti galimybę humanitarinės krizės ištiktoje užsienio valstybėje gyvenantiems tautiečiams atvykti nuolat gyventi į Lietuvą ir integruotis mūsų visuomenėje.

© EPA-Eltos nuotr.

Reklama

Venesueloje nerimstant neramumams, ten gyvenantys lietuviai, ne kartą kreipęsi pagalbos į Lietuvos valdžią, pagaliau sulaukė geros žinios - antradienį Seime po svarstymo bendru sutarimu buvo pritarta Asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymo projektui. Tikimasi, jog juo tautiečiai galės pasinaudoti jau nuo gegužės 1 d. 

Nauju įstatymu siekiama sudaryti galimybę humanitarinės krizės ištiktoje užsienio valstybėje ar jos dalyje nuolat gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams, lietuvių kilmės asmenims, asmenims, turintiems teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, ir jų šeimos nariams bei globojamiems nepilnamečiams vaikams atvykti nuolat gyventi į Lietuvą ir integruotis mūsų visuomenėje.

Įstatyme numatyta, kad perkeliamiems asmenims būtų apmokamos visos grįžimo išlaidos: kelionės bilieto, bagažo, kelionės draudimo ir kitos su kelione susijusios išlaidos.

Perkeliamojo asmens kelionė į Lietuvos Respubliką organizuojama ir įvykdoma kuo greičiau su perkeliamuoju asmeniu suderintu laiku. Kaip „Vakaro žinioms“ sakė Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, būtent grįžimo klausimą bei jo finansavimą naujas įstatymas ir turėjo išspręsti: „Perkėlimas ir apmokėjimas už kelionę yra pagrindinė problema.

Laikotarpis, jeigu kalbame apie numatytas išmokas, yra laikinas. Tam tikrų lengvatų suteikimas būtų iki įsidarbinimo.“

Kaip sakė Seimo narys, turimi duomenys leidžia manyti, kad šiuo įstatymu ketina pasinaudoti apie 50 Venesueloje gyvenančių Lietuvos piliečių ar lietuvių kilmės žmonių.

Nusprendusiems pasinaudoti perkėlimo galimybe, įstatymas numato ir visą pluoštą įvairių pašalpų ir kompensacijų: vienkartinė įsikūrimo išmoka būtiniausiems baldams ir namų apyvokos reikmenims įsigyti; mėnesinė išmoka būtiniausioms reikmėms (maistui, drabužiams, higienos reikmėms, kelionėms visuomeniniu transportu, gyvenamojo būsto nuomai ir sumokėti už komunalines paslaugas); vienkartinė pašalpa būtiniausiems vaiko mokymo reikmenims įsigyti; mėnesinė kompensacija vaiko ugdymo pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą išlaidoms apmokėti; pagalba išsinuomojant gyvenamąjį būstą; parama lietuvių kalbos mokymuisi.

„Pagal žmogaus teisių konvenciją turime šiems žmonėms garantuoti tam tikras teises. Politines teises gali gauti tik piliečiai.

Su lietuvių kilmės asmenimis gali būti perkelti ir jų šeimos nariai, kurie nėra Lietuvos piliečiai. Jie kai kurių politinių teisių, tokių kaip balsavimas, dalyvavimas rinkimuose, neturės“, - sakė J.Bernatonis.

Be to, perkeltieji asmenys turės galimybę gauti teisę nuolat gyventi Lietuvoje, o gavę tokį dokumentą, turės teisę gauti ir kitas išmokas: vienkartinę išmoką gimus vaikui, laidojimo pašalpą netekus artimo žmogaus, „vaiko pinigus“, privalomąjį sveikatos draudimą.

Perkeltieji asmenys galės gauti nemokamas teisines konsultacijas, kitą socialinę paramą ir išmokas, socialines ir švietimo paslaugas kaip kiti Lietuvos Respublikoje teisėtai gyvenantys fiziniai asmenys.

Tiesa, svarstant įstatymo projektą, Seimo posėdyje buvo aptartas ir Seimo nario Kęstučio Masiulio siūlymas visame įstatyme terminus „perkėlimas“ ir „perkeliamasis asmuo“ pakeisti į terminus „grįžimas“ ir „grįžtamasis asmuo“. Tačiau J.Bernatonis tokių pasiūlymų patikino rimtai nevertinantis:

„Tai buvo Seimo narių, kurie nėra teisininkai, noras pakeisti teisines sąvokas gražesnėmis. Estetiką vertinu ir aš, bet pagražinimai kartais įneša painiavos. Reglamentuojama, kad įstatymas skirtas tik asmenims, gyvenantiems vietose, kur vyksta humanitarinė krizė. Tai buvo teisiniai klausimai, o teisininkų Seime mažuma.“

Reklama

Žymos: lietuva, venesuela

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Broniss

2019-04-16   23:07

IP: 86.100.174.213

Kodėl mes čia mokesčius mokėdami turi šelpti tuos, kurie prisiminė, kad yra lietuviai tik tuomet, kai padai pradėjo svilti. Nereikia mums tokių, ir savų pašalpinių per akis.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti...

G. Nausėda pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą nuotrauka, foto

Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Piliakalnis nėra tik kalnas. Kai apie kurį nors kalbame, kažkur širdies gelmėje...

Išsaugoti piliakalnius – išsaugoti savo identitetą nuotrauka, foto

Palanga ruošiasi motorų riaumojimui nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jau šį ketvirtadienį Palangą užpildys žvėriškas motorų gausmas – į jubiliejines, dvidešimtąsias...

„Kaminkrėtys“ atsinaujino Jūros šventei nuotrauka, foto

Klaipėda, Ankstyvą trečiadienio rytą senamiesčio skulptūra "Kaminkrėtys" atsinaujino - pakeistas jau pasenęs šepetys....

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Ketvirtadienio pietūs

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 19 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 43 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...