2020 m. rugsėjo 20 d. 06:27 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Kovoje dėl milijonieriaus R. Karpavičiaus turtų – dar vienu detektyvu virtusi vagystė

(1)

2020-05-02, 17:00

Arvydas Lekavičius, lrytas.lt

Kovoje dėl milijonieriaus R. Karpavičiaus turtų – dar vienu detektyvu virtusi vagystė nuotrauka, foto

Dabar bus bandoma išsiaiškinti, kas iš tiesų įžūliai apvogė verslininko R.Karpavičiaus namą, esantį Palangoje.

© lrytas.lt

Reklama

Raimondo Karpavičiaus turto paveldėjimo istorijoje buvo naudojami įvairūs metodai – net bandyta jo sūnų Roką apkaltinti dviejų paveikslų vagyste iš namo Nidoje. Tokius kaltinimus metė verslininko brolis Henrikas.

Daugiau kaip po metų paaiškėjo, kad šie dailininko Jono Švažo tapyti kūriniai niekur nedingo – jie iki šiol kabo R.Karpavičiaus šeimos name Tenerifėje.

Įdomiausia tai, kad būtent tokių iš piršto laužtų kaltinimų pažėrusiam broliui Henrikui ir antrajai R.Karpavičiaus žmonai Aistei, su kuria verslininkas susituokė faktiškai jau gulėdamas mirties patale, testamentu atiteko visas šimtamilijoninis turtas.

Neseniai Klaipėdos apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą R.Karpio atžvilgiu – nustatyta, kad jokio nusikaltimo nebuvo.

Savo ruožtu R.Karpis neseniai kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas H.Karpavičiaus atžvilgiu dėl melagingo pranešimo apie nusikaltimą.

Vagyste apkaltino sūnų

Kad iš R.Karpavičiaus namo Nidoje, Pamario gatvėje, esą buvo pavogti vertingi paveikslai, praėjusių metų sausio 3 dieną policijai pranešė ir pradėti ikiteisminį tyrimą pareikalavo R.Karpavičiaus generalinį įgaliojimą turėjęs jo brolis Henrikas.

Kokie tai buvo paveikslai, H.Karpavičius pareigūnams negalėjo pasakyti, nes, kaip pats teigė, nuo 2013 metų su broliu artimai nebendravo nei asmeniškai, nei šeimomis, tačiau tvirtino, kad paveikslus galėjo pavogti jo sūnėnas Rokas.

Kad Rokas yra vagis, buvo įteigta ir jo tėvui.

Policijos apklaustas jau sergantis R.Karpavičius tvirtino, kad iš jo namo Nidoje buvo pavogti du dailininko J.Švažo paveikslai, kuriuos jis už 7 tūkstančius eurų buvo pirkęs iš kolekcininko Jono Žilinsko. Viename jų pavaizduotas senas žvejys, kitame – jūra.

Krata – žaibo greičiu

Iškart po H.Karpavičiaus pareiškimo buvo pradėti aktyvūs veiksmai. Tą pačią dieną Klaipėdos apylinkės teismo teisėja Viktorija Teišerskienė leido atlikti kratą R.Karpio name Palangoje.

Ten atvykę policijos pareigūnai viską išvertė aukštyn kojomis, tačiau nerado nieko, ką būtų galima susieti su paveikslų vagyste.

Apsisuko per 7 minutes?

Vėliau buvo tikrinami visi atvejai, kai R.Karpis buvo atvažiavęs į Neringą, ir žiūrima, ar tai sutampa su laikotarpiu, kai jo tėvo name Nidoje buvo atjungta signalizacija.

Reklama

Pareigūnus ypač sudomino įrašas Alksnynės kontrolės poste, kad 2018 metų lapkričio 23-iąją 21 val. 8 min. R.Karpis įvažiavo į Neringą.

Praėjus 39 minutėms R.Karpavičiaus name septynioms minutėms buvo išjungta signalizacija.

Teoriškai per tą laiką buvo įmanoma atvykti iki namo ir per 7 minutes, išjungus signalizaciją, pavogti paveikslus.

Dabar bus bandoma išsiaiškinti, kas iš tiesų įžūliai apvogė verslininko R.Karpavičiaus namą, esantį Palangoje.

Būtent tuo ir pasirėmė tyrėjai, kurie praėjusių metų vasarą R.Karpiui pareiškė įtarimus, kad jis iš tėvo namo Nidoje pavogė paveikslus.

Įtariamajam buvo uždrausta išvykti iš Lietuvos, areštuotas visas jo turtas.

Pateikė priešingą versiją

Reklama

Apklaustas kaip įtariamasis R.Karpis tvirtino negalėjęs pavogti paveikslų, nes neturėjo nei namo raktų, nei signalizacijos kodų.

Jau tuo metu R.Karpavičiaus naujosios draugės, o po to žmonos Aistės Karpavičienės ir H.Karpavičiaus nurodymu apsaugai buvo paliepta prie namo nei Roko, nei jo motinos Audronės neprileisti.

R.Karpio nuomone, apkaltinti vagyste jį specialiai siekė dėdė H.Karpavičius ir A.Karpavičienė – tam, kad dar labiau įkaltų pleištą į ir taip įtemptus jo santykius su tėvu, ir perimtų turtą.

Galimas dalykas, kad sužinojus, jog R.Karpis atvažiavo į Neringą, buvo nurodyta apsaugininkams trumpam išjungti signalizaciją ir neva gavus kaltės įrodymą jį susieti su vagyste.

Paveikslai niekur nedingo

Bet bandymai apkaltinti R.Karpį subliūško.

Šie dailininko J.Švažo kūriniai, kurių teisėsaugos pareigūnai ieškojo daugiau kaip metus, visą tą laiką buvo ir yra laikomi R.Karpavičiaus šeimos name Tenerifėje, kur nuvežti savininko prašymu.

Reklama

Paaiškėjo, kad paveikslai, kurių vagyste jis buvo kaltinamas, seniai kabo šeimos name Tenerifėje, o juos pervežti iš Nidos buvo nurodęs pats R.Karpavičius.

Tai atsitiktinai pastebėjo R.Karpis, kai gavęs prokurorų leidimą praėjusių metų pabaigoje nuskrido į Tenerifę. Vaikščiodamas po tėvų namą jis tarp daugybės meno kūrinių atkreipė dėmesį į du J.Švažo paveikslus. Vienas vaizdavo seną žvejį, kitas – jūrą.

Šie paveikslai buvo nufotografuoti, o R.Karpio advokatas Artūras Jušinskis paprašė nuotraukas pridėti prie ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Išvežti liepė savininkas

Kad šie paveikslai buvo išvežti R.Karpavičiaus nurodymu, patvirtino nuo 1997 metų su juo dirbęs ir jo dešiniąja ranka laikytas Arnas Grinevičius.

Jis teigė, kad R.Karpavičiaus prašymu surinko ir organizavo paveikslų ir kitų vertingų daiktų, buvusių Nidoje ir Palangoje, išvežimą į Tenerifę. Atvykus kroviniui jį asmeniškai pasitiko R.Karpavičius.

A.Grinevičiaus žodžius patvirtino ir Kauno teritorinės muitinės krovinių poste užpildyta deklaracija, kurioje buvo deklaruotas R.Karpavičiaus asmeninių daiktų ir vertybių išvežimas iš Lietuvos. Tarp įvairių vertybių buvo nurodyta, kad išvežami ir J.Švažo paveikslai.

Prašo tyrimą tęsti

Reklama

Nors byla dėl tariamos vagystės Nidoje jau nutraukta, R.Karpio advokatai reikalauja, kad prokuratūra toliau tęstų tyrimą dėl panašiu metu apvogto R.Karpavičiaus namo Palangoje.

Advokatai įsitikinę, kad šį nusikaltimą galėjo įvykdyti su apsaugos vadovu susitarę H.Karpavičius ir A.Karpavičienė.

Vagystė greičiausiai buvo įvykdyta 2018 metų gruodį, kai R.Karpavičius gulėjo ligoninėje, kur jam buvo atlikta sudėtinga operacija.

Nors tuo metu namą dieną naktį saugojo apsauga, visa teritorija buvo filmuojama, vagys sugebėjo keliomis mašinomis išvežti beveik milijono eurų vertės įvairių vertybių.

Įpiršo savo nuomonę

Apie šią vagystę R.Karpavičius sužinojo 2018 metų gruodžio 20 dieną, kai su savo broliu Henriku grįžo iš ligoninės.

Įėjęs į darbo kambarį verslininkas pastebėjo, kad nėra televizoriaus, paveikslų, laikrodžių kolekcijos, antikvarinių dirbinių, kailinių ir kitų vertybių. Susidarė įspūdis, kad vagys neskubėjo – vietos, kur kabėjo paveikslai, buvo tvarkingai užglaistytos.

Reklama

Ir šį kartą R.Karpavičiui buvo įpiršta mintis, kad namą apvogė jo sūnus Rokas kartu su buvusia žmona Audrone.

Beje, tuo metu namo raktus galėjo turėti tik kiaurą parą pastatą saugantys apsaugos darbuotojai ir Aistė Karpavičienė. Apsaugai buvo nurodyta nei milijonieriaus sūnaus, nei buvusios žmonos į teritoriją neįleisti.

Iš pirmų lūpų

Artūras Jušinskis

Advokatas

„Vos tik buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės, mačiau, kad jis neturi jokios perspektyvos, o įtarimai mano klientui R.Karpiui buvo pateikti be pagrindo.

Manau, kad šis tyrimas buvo pradėtas siekiant paveikti civilinę bylą dėl turto ir sugadinti santykius su tėvu R.Karpavičiumi.

Nutraukus ikiteisminį tyrimą mano ginamojo atžvilgiu buvo patenkintas jo prašymas – tęsti tyrimą dėl didelės vertės turto pagrobimo iš R.Karpavičiaus namo Palangoje. Mes sieksime, kad būtų nustatyti ir baudžiamojon atsakomybėn patraukti tikrieji kaltininkai.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Varnėnų Baidyklė

2020-05-04   14:25

IP: 172.69.190.76

Va kokie reikalai gaunasi netgi po smerties, kai yra per daug pinigų. Nieko tokio, koronos krizė truputį sulygins pasaulį, ko neįveikė leninas, padarys covid.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

 Per pastaruosius mėnesius pakilo prezidento Gitano Nausėdos populiarumas, o sveikatos apsaugos ministro...

Apklausa: A. Verygos populiarumas buvo laikinas nuotrauka, foto

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

„Valstiečiai“ ir konservatoriai reitinguose žengia koja kojon nuotrauka, foto

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) atnaujinus labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašą, nuo pirmadienio...

Izoliuotis reikės atvykus iš Švedijos, Norvegijos, Gruzijos ir Bulgarijos nuotrauka, foto

Nelaisvėje laikomų laukinių gyvūnų gerovei užtikrinti Aplinkos ministerija numato sugriežtinti...

Bus griežtinami laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje reikalavimai nuotrauka, foto

Rugsėjo 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 7.01 val., leidžiasi 19.21 val. Dienos ilgumas 12.20...

Užlėkęs ant šaligatvio BMW partrenkė moterį ir du vaikus nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugsėjo 19 d.,apie 19:45 val., Klaipėdoje, Kretingos g. automobilis BMW 325, vairuojamas 1994 m.gimusio, pirminiais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Klaipėda, Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

"Kinija tapo mano antraisiais namais" nuotrauka, foto

SE, Mantė Makevičiūtė, neįstojusi į svajonių universitetą užsienyje, nusprendė pasukti kitu keliu. "Gyvenime...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

SE, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...