2020 m. lapkričio 29 d. 09:52 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Kaltinimas NEC: „Matematikos egzamino rezultatai suklastoti“

Kaltinimas NEC: „Matematikos egzamino rezultatai suklastoti“ nuotrauka, foto

© lrytas.lt nuotr.

Reklama

Ketvirtadienį paskelbti valstybinio matematikos egzamino rezultatai. Jie prastesni nei praėjusiais metais. Tačiau pedagogai sako: dalies egzaminą laikiusiųjų rezultatai galimai neteisingai konvertuoti iš taškų į balus, o tai pakenks jaunuoliams konkuruojant dėl vietos aukštosiose mokyklose.

Penktadienio rytą Nacionalinis egzaminų centras (NEC) lrytas.lt patvirtino, kad šiuo metu tikrinama, ar tinkamai buvo skaičiuoti rezultatai. Tokių problemų, anot NEC, galėjo kilti 200 jaunuolių, kurie laikė matematikos egzaminą per pakartotinę sesiją birželio 27 dieną. Pagrindinės sesijos matematikos valstybinis egzaminas vyko birželio 14 dieną.

Ketvirtadienio vakarą socialiniame tinkle pedagogų bendruomenė paleido strėlių Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), kuris atsakingas už egzaminų vykdymą ir darbų vertinimą.

Matematikos egzaminų rezultatai vadinami suklastotais, o švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius raginamas skubiai sureaguoti į šią situaciją. Be to, pedagogai ragina abiturientus kreiptis į NEC su apeliacijomis.

Kaip feisbuke paskelbė edukacinių programų centro Kauno tvirtovės VII forte vadovas Vladimiras Orlovas, taškai į balus konvertuoti neteisingai.

„Ir štai, draugai, mes turime nuostabaus Nacionalinio egzaminų centro darbo rezultatus matematikos valstybinio brandos egzamino vertinime.

Reklama

Štai jums trys pavyzdžiai, realybėje tokių bus kažkiek tūkstančių.

Moksleivis A surinko 20 taškų iš 60, jam tai konvertuota į 19 balų iš 100. Tikras rezultatas konvertacijos – virš 30 balų.

Moksleivis B surinko 43 taškų iš 60, jam tai konvertuota į 38 balus iš šimto. Tikras mokinio įvertinimas ~ 65 balai.

Moksleivis C surinko 36 taškus bet gavo 32 balus. Turėjo gauti apie 60 balų“, – rašo V. Orlovas.

Jis kreipėsi į ministrą A. Monkevičių: „Prašau jau rytoj ryte skirti ypatingą dėmesį – šiais metais apeliacijoms palikta.... 1,5 dienos, tai yra iki penktadienio vakaro! Šis egzaminų rezultatų klastojimas yra akivaizdus nusikaltimas.“

Taip pat kreipiamasi ir į Seimo narį Arvydą Nekrošių bei prezidento komandos atstovą Povilą Mačiulį. A. Nekrošius feisbuke pažadėjo pasikalbėti su ministru.

Reklama

Anot laikinosios NEC vadovės Astos Ranonytės, centras aiškinasi, ar išties kilo problemų skaičiuojant matematikos egzamino rezultatus. Pasak jos, tokių problemų galėjo kilti 200 jaunuolių, kurie laikė matematikos egzaminą per pakartotinę sesiją. A. Ranonytė galimai netinkamą taškų į balus konvertavimą vadino technine problema.

Penktadienį vos pradėjusi darbą A. Ranonytė sakė, kad per valandą turi būti viskas išsiaiškinta.

„Pagrindinės sesijos rezultatai yra tvarkingi“, – patikino NEC laikinoji vadovė.

Brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje laiko jau aukštojoje mokykloje studijuojantys, bet savo studijų kryptį ketinantys keisti studentai, ir dėl nenumatytų atvejų pagrindinėje sesijoje negalėję dalyvauti mokiniai, kurie tik šiais metais baigia bendrojo ugdymo mokyklą.

Brandos egzaminus pakartotinėje sesijoje taip pat laiko užsienio šalies mokyklos vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniai, abiturientai, kuriems pagrindinės sesijos egzaminai buvo atidėti, eksternai, pateikę prašymus pasibaigus prašymų teikimo laikui.

NEC duomenimis, matematikos valstybinį brandos egzaminą iš viso laikė 16 539 kandidatai. Šiais metais egzamino išlaikymo riba – 9 taškai iš 60. Egzaminą išlaikė 82,2 proc. kandidatų (2018 metais egzamino išlaikymo riba buvo 8 taškai iš 60, egzaminą išlaikė 87,2 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą matematikos VBE gavo 1,9 proc. mokinių. 2018 metais buvo 1,5 proc. kandidatų, kurie gavo maksimalų egzamino įvertinimą.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Vilnius ir Kaunas šeštadienio vakare įžiebė savo miestų egles. Dažniausiai tarpusavyje įžiebime...

Vilnius ir Kaunas įžiebė savo egles nuotrauka, foto

Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Prezidentas Gitanas Nausėda šią savaitę pradėjo susitikimus su kandidatais į ministrus, siekdamas...

Buvę premjerai įvertino griežtą G. Nausėdos toną: patirties trūkumas – nepakankamas argumentas atmesti kandidatūrą nuotrauka, foto

Savaitgalį vyraus niūroki orai. Šlapdriba ir sniegas numatomi didžiojoje šalies dalyje. Panašūs...

Šlapdriba ir sniegas nesitrauks ir ateinančios savaitės pradžioje nuotrauka, foto

Dar 1976 nauji koronaviruso atvejai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 1976

Įsitikinimas, kad moteris turi patenkinti vyrą, slepia kur kas baisesnę tiesą: tik reta išdrįsta apie tai prabilti nuotrauka, foto

Sociumas, Europoje dar 2014 m. vykdytos apklausos parodė, kad Europos Sąjungoje (ES) viena...

Vilnius ir Kaunas įžiebė savo egles nuotrauka, foto

Lietuva, Vilnius ir Kaunas šeštadienio vakare įžiebė savo miestų egles. Dažniausiai tarpusavyje įžiebime...

Endokrinologai: „Nutukimas yra liga, kurią reikia gydyti“ nuotrauka, foto

Sveikata, Visą lapkričio mėnesį, o ypač minint pasaulinę diabeto dieną, medicinos bendruomenė aktyviai...

COVID-19, Paskelbta prieš 22 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...