2021 m. sausio 19 d. 13:30 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Kai auksinis protas nevaldo palaido liežuvio

(6)

2020-10-25, 13:26

Olava STRIKULIENĖ, „Respublika"

Kai auksinis protas nevaldo palaido liežuvio nuotrauka, foto

Šoumenas Arūnas Valinskas iš savo juokelių niekiap nepasimoko.

© Stasio Žumbio nuotr.

Reklama

„Respublikos" savaitės akiratyje - liežuvio nenulaikęs ir dėl to tarptautinį skandalą sukėlęs TV šoumenas Arūnas Valinskas. „Delfi" laidoje tariamąja nuosaka pasakęs, jog tokius, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Voldemaras Tomaševskis, reikėtų šaudyti.

Nebūtinai visi turi suprasti, kas ta tariamoji nuosaka. Nors, taikant tariamąją nuosaką, jei A.Valinskas prieš kalbėdamas bent kiek įjungtų auksinį protą, būtų mažiau Lietuvai nemalonių skandalų. O tekstas A.Valinsko lūpose skambėjo taip: „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. (...) Tokius reikėtų šiaip jau šaudyti. Po vieną per metus. Pradėt nuo jo, nes tai yra bėda, ką jis daro".

Bet tai yra bėda, ką buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas daro. Juolab turėdamas aukštąjį teisininko išsilavinimą. Nes dabartinis šoumenas buvo pakviestas ne į TV humoro laidą, kurioje galima atsipalaidavusiam taukšti. Buvo pakviestas kaip buvęs politikas, kad pakomentuotų Seimo rinkimų pirmo turo rezultatus. Po A.Valinsko kalbos besiklausančių galvose pasirodo vaizdinys. Metai. Nušautas V.T. Šiaip jau. Kiti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau. Treti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau.

Kaip liežuvis „užminavo" viešbutį

A.Valinsko liežuvis pakenkia jam ne pirmą kartą. 1998 metais atlikėjų Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio vestuvių piršlys A.Valinskas telefonu policijai pranešė, jog užminuotas „Šarūno" viešbutis, kuriame vyko vestuvių iškilmės. Prie viešbučio atskubėjo ugniagesiai, išminuotojai, policijos, medikų ekipažai. Vietoj bombos rado linksmą A.Valinską. Už šį fokusą linksmuolis buvo nubaustas 15 tūkst. litų bauda. Bet ją užmokėjo atveždamas į banką automobilio priekabą, prikrautą 1, 2 ir 5 centų monetomis. Toks humoro suvokimas. Iš pradžių sugaišink ugniagesius, išminuotojus ir t.t. Pasišaipyk iš jų sunkaus darbo. Ir veltui išdegintų degalų. O vėliau pasityčiok iš niekuo dėtų banko darbuotojų. Kol monetomis suskaičiuos 15 tūkst. litų, gal pražils. Retorinis klausimas. Nuo kada nepagarba kitam žmogui ir valstybei yra humoras? Nebent taip elgtųsi šešiametis piemengalys. Bet šį piemengalį ir jo vienkartinio naudojimo partiją kadaise rinkome parlamentaru ir net buvo tapęs Seimo pirmininku.

Reklama

Et, kodėl koronavirusas ir Aurelijus Veryga neišsiuntė mūsiškio plepio į saviizoliaciją. Nepalaikė karantine bent iki Seimo rinkimų pabaigos. Bet per ilgas liežuvis nėra COVID-19 infekcijos požymis. Tai A.Valinsko asmeninis požymis. Pirma pasako, o paskui galvoja. Ne apie tai, ką pasakė, bet kaip iš nemalonios situacijos išsivartyti.

Kaip liežuvis sukėlė diplomatinį pasipiktinimą

Ką dabar galvoja Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska) ir Lenkijos Seimo vicepirmininkas Piotras Žgoželskis (Piotr Zgorzelski)? Viešai pasipiktinę A.Valinsko žodžiais. Turbūt galvoja, kaip tokia politiškai neatsakingai plepanti persona galėjo tapti Seimo pirmininku. Ir kaip gerai, kad Seimo pirmininku pabuvo trumpokai. Antraip galėjo tiek pripliaukšti, kad sugadintų visus tarptautinius ir tarpvalstybinius santykius. Kad ir kaip būtų, jei A.Valinskas taip būtų pliauškęs būdamas Seimo pirmininku, Lietuvos ambasadorius Lenkijoje jau būtų iškviestas pasiaiškinti. Kita vertus, gal toks neatsakingas pliauškimas būdingas Lietuvai ir jos politikai. Kadaise visuomenė šaipėsi, kad kauniečiai išsirinko meru Vytautą Šustauską. Tiek priplepėjusio apie žydus, kad net Švedijos televizija susidomėjo. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė V.Šustauską išrinko į Seimą. Matyt, kad Švedijos televizijai duotų skandalingą interviu. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė į Seimą delegavo A.Valinską ir jo vienkartinę nosinę-partiją. Tačiau šustauskiškos radikalios kalbos niekuo savo radikalumu nesiskyrė nuo Dalios Grybauskaitės retorikos. Ši garbi valstybės dama pavadino Rusiją teroristine valstybe, nors Briuselis šiuo klausimu buvo ir liko santūresnis. Taip, santūrumas mūsų užsienio politikai negresia. Taip pat ir Gitanui Nausėdai. Taip pat dėl Astravo ir Baltarusijos rusiškosios „revoliucijos". Todėl buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas lygiai taip pat šustauskiškai ir neatsakingai papliauškė apie šaudymus. Sujaudinusius ne tik LLRA-KŠS, bet ir Lenkiją. Kiekviena šalis, gal tik išskyrus Lietuvą, susijaudintų, kai kalbama apie tautiečių šaudymą. O jei tai - tik humoras, jį galima tęsti. Humoristiškai nusiteikęs Lietuvos policijos departamentas gali patikrinti, ar A.Valinskas turi legalų šautuvą. Ir atimti leidimą jį turėti. Pretekstas - kad nė vieno lenko nenušautų. Humoristiškai nusiteikę LLRA-KŠS nariai gali rašyti pareiškimus teisėsaugai, kad Lietuvos pilietis A.V., gimęs ir gyvenantis tokiu bei tokiu adresu, jį, Zbyšeką, Franeką ar Malgožatą ketina nušauti. Po vieną kasmet. Atsižvelgusi į įtariamojo amžių - 53 metus, įtariamasis spėtų „nušauti" 30-40 lenkų. Jei visi šie „taikiniai" kasmet parašytų po vieną pareiškimą prokuratūrai, pilietis A.V. lakstytų aiškintis į prokuratūrą iki gyvenimo galo. Nieko asmeniško. Tai tik humoras. Ir tariamoji nuosaka.

Kaip liežuvis galėjo padėti LLRA-KŠS

Yra atvejų, kai negalima juokauti. Visuomenė ir taip įsitempusi, nervinga. Kur garantija, kad bet kokia neatsargi žinomo žmogaus kalba neišmes į viešumą naujus breivikus, džihadistus, psichikos ligonius, fanatikus. Nesuveiks kaip signalas - vienišas kovotojau, imk ginklą ir veik! Pasaulyje, kur fanatikai mokiniai pjausto savo mokytojams galvas ir neigiamas koronavirusas bei vakcinacija, iš viso pavojinga juokauti. Arba pliaukšk tinkamu laiku. Manau, V.Tomaševskis dabar gailisi, kad A.Valinskas taip nepriplepėjo prieš Seimo rinkimų pirmąjį turą. Plepalas apie šaudymus būtų padaręs LLRA-KŠS papildomą reklamą ir konsolidavęs pasipiktinusių rinkėjų gretas. Žinia apie šaudymą - daug stipresnis dirgiklis nei Andrius Tapinas. LLRA-LŠS būtų perkopusi 5 proc. barjerą. Nes jokia Malgožata, Stasia ar Franekas, gyvenantys Šalčininkuose, tai yra „Vielkuose Soliečnikuose" (Wielkie Soleczniki), nenori, kad juos apšaudytų. Jei kadaise vienas išprotėjęs lenkas legaliu ginklu nušovė Draučių kaime aštuonis kaimynus lietuvius, kas galėtų patikinti, jog neatsiras koks nors beprotis lietuvis?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

martynas

2020-10-25   19:19

IP: 213.103.105.226

Arūnai, jūs vienintelis viešai ginate Lietuvos vardą. Kai ne lietuviu tzutybės asm. rėkė kad lietuviai šudai, ir seimo kabinete žiurėjo porno faiilus, skverneliui žinoma neužkliuvo. Kiek Lietuva dėl alkoholio apribojimu prarado pinigų??? Gal vevertui Skvernelis gavo metų žmogaus apdovanojimą? p.s. čia tik mano nuomonė!

aaa

2020-10-25   18:07

IP: 78.60.137.101

tik buvo paskyta,kad karalius nuogas,ką matė senai visi.

šiaip tai

2020-10-25   15:43

IP: 185.11.26.161

Koks dar auksinis protas? Grynas glušius ir pajacas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nuo COVID-19 paskiepyti beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių...

Didžioji dalis socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų jau paskiepyti nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas kreipėsi į Valstybinę...

M. Majauskas apie teisėjų papildomas pajamas: tikiuosi, kad bus imtasi priemonių nuotrauka, foto

„DPD Lietuva" sulaukė pranešimų apie suaktyvėjusį finansinį sukčiavimą, kai internetiniai sukčiai bando...

„DPD Lietuva" įspėja: įmonės vardu prisidengę sukčiai bando išvilioti gyventojų finansinius duomenis nuotrauka, foto

Šiandien mūsų šalies orus lems anticiklono šiaurės vakarinis pakraštys. Diena numatoma...

Gausiai iškritusį purų sniegą keis pliurzė: šils iki 5 laipsnių nuotrauka, foto

Didžioji dalis socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų jau paskiepyti nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo COVID-19 paskiepyti beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių...

M. Majauskas apie teisėjų papildomas pajamas: tikiuosi, kad bus imtasi priemonių nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas kreipėsi į Valstybinę...

Senamiestyje atsiras naujų parkavimo vietų nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos...

Persirgusieji COVID-19 gali tapti donorais nuotrauka, foto

COVID-19, Persirgusieji COVID-19 liga gali tapti kraujo plazmos donorais. Gydymas kraujo plazma skiriamas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...