2021 m. sausio 17 d. 15:35 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Į Seimą patekusių vienišių medžioklė jau prasidėjo: taikinyje atsidūrė buvęs premjeras

(1)

2020-10-27, 07:11

Tadas Ignatavičius, lrytas.lt

Į Seimą patekusių vienišių medžioklė jau prasidėjo: taikinyje atsidūrė buvęs premjeras nuotrauka, foto

© Lrytas.lt fotomontažas

Reklama

Būsimą valdančiąją koaliciją ėmusios lipdyti partijos prieš derybas dėl postų kiek įmanydamos skuba sustiprinti savo pozicijas – jau prasidėjo į Seimą patekusių vienišių medžioklė.

Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje į Seimą išrinktas buvęs socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius lrytas.lt patvirtino, kad gali jungtis prie Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos.

Pastaruoju metu Mišriai Seimo narių grupei priklausęs A.Butkevičius į Seimą kandidatavo ir Žaliųjų partijos sąraše. „Galutinio sutarimo dar nėra, bet pokalbiai vyksta. Kol kas kalbėjomės su pirmininke (Viktorija Čmilyte–Nielsen, – Red.), bet tam reikės ir frakcijos pritarimo“, – sakė politikas.

Jei A.Butkevičius prisijungtų prie Liberalų sąjūdžio frakcijos, jos gretos padidėtų iki 14 narių. Per pirmąjį turą liberalai iškovojo šešis mandatus, o sekmadienį savo kraitį papildė dar septyniais ir taikosi ne tik į Seimo pirmininko postą, bet ir trijų ministrų portfelius.

A.Butkevičius teigė, jog Liberalų sąjūdžiui didelių sąlygų nekelia.

Politikas teigė, kad vienintelis jo noras dirbti tame Seimo komitete, kuris atitiktų jo įgūdžius ir susidomėjimą. „Man būtų daug lengviau ir įdomiau dirbti su ekonomika ir finansais susijusiuose komitetuose“, – kalbėjo parlamentaras.

Nebenori būti katinu

Reklama

Pastaruoju metu Mišriai Seimo narių grupei priklausęs A.Butkevičius anksčiau priklausė valdančiajai Socialdemokratų darbo partijos frakcijai, tačiau iš jos pasitraukė.

„Aš tuos ketverius metus vaikštinėjau kaip tas katinas vienas.

Nemažai mano teiktų pasiūlymų taip ir pragulėjo Vyriausybės kanceliarijos stalčiuose turbūt dėl to, kad teikė ne tas žmogus. Todėl labai nenoriu atsidurti vėl tokioje pačioje situacijoje. Atsibodo būti neproduktyviam“, – aiškino politikas.

Todėl jis teigė, kad iniciatyva tapti būsimos valdančiosios frakcijos nariu yra iš abiejų pusių. „Bet pokalbis vyko jų iniciatyva. Kažkada anksčiau esu kviestas dalyvauti ir jų sąraše. Mes bendraujame, tai – ne paslaptis“, – sakė A.Butkevičius.

Buvęs socialdemokratų lyderis aiškino, kad Žaliųjų partiją jis pasirinko tam, kad išvengtų kaltinimų esą jis bėgioja į tas politines jėgas, su kuriomis galėtų lengviau patekti į Seimą. „Todėl pasirinkau partiją, kur nuo pradžių buvo aišku, kad ji nesurinks 5 proc. Bet jų programa man patiko ir, manau, kai kuriuos jų tikslus bus galima įgyvendinti“, – dėstė A.Butkevičius.

Paramos dairosi visur 

Su V.Čmilyte-Nielsen lrytas.lt susisiekti nepavyko.

Reklama

Bet vienas iš Liberalų sąjūdžio lyderių Eugenijus Gentvilas patvirtino, kad rinkimų naktį jis su partijos lydere kalbėjo apie tai, kad reikėtų išnaudoti visas galimybes sutvirtinti valdančiąją daugumą. „Buvo tokia kalba, kad gali tekti ieškoti žmonių, kurie galėtų prisidėti prie valdančiosios daugumos“, – sakė politikas.

Anot E.Gentvilo, tarp kitų buvo minimas ir A.Butkevičius. „Labai gerai, jeigu jis nusiteikęs pagelbėti. Bet frakcijoje to dar nesvarstėme. Matyt, V.Čmilytė-Nielsen paskambino A.Butkevičiui ir, būdama partijos pirmininke, ji turi teisę daryti tokius sprendimus. Juolab, kad mes tikrai kalbėjome, kad reikės ieškoti tokių vienišių“, – atviravo E.Gentvilas.

Kalbasi, bet eiti nežada

Valdančiąją daugumą buriančių partijų atstovai neoficialiai užsimena, kad priglaustų ir į Seimą vienmandatėje Alytaus rinkimų apygardoje į Seimą išrinktą buvusį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovą Vytautą Baką.

Buvęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys lrytas.lt sakė turėjęs įvairių pokalbių dėl galimos paramos būsimai Vyriausybė, bet šiuo metu esą nesvarsto galimybės jungtis prie kurios nors frakcijų ir žada pasilikti Mišrioje Seimo narių grupėje.

Tiesa, V.Bakas pabrėžė esąs atviras įvairiems pasiūlymams. „Kai į Seimą esi išrenkamas vienmandatėje apygardoje, šalia nacionalinės darbotvarkės atsiranda ir labai konkretūs miesto ar regiono klausimai. Jei matysiu, kad tai atsispindės ir Vyriausybės programoje, bus galima kalbėti. Bet postų ar privilegijų man nereikia“, – tikino V.Bakas.

Šiauliečiai jau susitarė

Panašiai kalbėjo ir į Seimą Saulės apygardoje išrinktas Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius. Pats save išsikėlęs politikas pripažino apie galimą paramą jau kalbėjęs ir su šiauliete V.Čmilyte-Nielsen, ir su kitais politikais.

Reklama

D.Griškevičius neslėpė, kad jis paremtų Liberalų sąjūdžio lyderės kandidatūrą į Seimo pirmininko postą, žada balsuoti ir už būsimos Vyriausybės programą. „Viktoriją patikinau, kad nepriklausomai nuo to, kur būčiau, savo balsą už ją atiduočiau“, – tikino jis.

Vis dėlto šiaulietis sakė, jog rinksis darbą Mišrioje Seimo narių grupėje.

„Aišku, ši grupė nereiškia komandos, nes joje yra įvairaus plauko politikų.

Tiesa sakant, neįsivaizduoju bendro darbu su Petru Gražuliu. Bijau, ar tik neteks dėl mūsų pavardžių sėdėti viename suole“, – juokėsi D.Griškevičius.

Jis anksčiau priklausė Socialdemokratų partijai ir neneigė, kad vis dar bendrauja su šios partijos vedliu Gintautu Palucku. „Bet tų mažumos daugumos žaidimų nesiruošiu žaisti. Jeigu bus siūlomi tinkami sprendimai, juos palaikysiu, nepaisant to, kas juos pateiks“, – kalbėjo išrinktasis Seimo narys.

Į Seimą – su savo programa

Kuriai stovyklai priklausys dar svarsto ir Sėlos vakarinėje apygardoje į Seimą išrinktas buvęs Biržų meras Valdemaras Valkiūnas.

Reklama

Buvęs parlamentaras teigė į Seimą ateinantis su savo asmenine politine programa. „Aš pats ją parašiau dar gruodį ir žadu pagal ją gyventi. Aš jau įrodžiau, kad turint tvirtą stuburą ir aiškias nuostatas galima daug padaryti ir einant vienam“, – dėstė V.Valkiūnas.

Tiesa, jis sunkiai įsivaizduoja, kad, pavyzdžiui, jo programa derėtų su Laisvės partijos programinėmis nuostatomis. „Šitos partijos idėjų tai jau tikrai negalima remti, nes jos veda į aklavietę, o dėl visų kitų siūlymų bus matyti“, – svarstė į Seimą vėl sugrįžtantis politikas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Taip

2020-10-27   07:39

IP: 185.11.26.161

Iš Butkevičiaus nieko gero toks pats kaip Pranskietis , lakstantis per partijas , o tautai nieko gero nulis

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Sekmadienį Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) mini 30-ąsias pajėgų įkūrimo...

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 30-ųjų metinių proga – virtuali rikiuotė nuotrauka, foto

Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Į pasakišką praeitį nukeliančios Lietuvos dvarų legendos nuotrauka, foto

SE, Tamsūs žiemos vakarai, kupini jaukumo ir šventiškos nuotaikos, - puikus metas sekti...

Kaip išlikti pozityviam ir sveikam? nuotrauka, foto

SE, Daugelis iš mūsų nori gyventi sveikai, ilgai ir kokybiškai, tačiau dažnai nežino,...

Pirmieji draudimai rūkyti didmiesčių daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmieji draudimai rūkyti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos daugiabučių balkonuose įsigalios vasarį,...

Orientavimosi treneris Ričardas Tėvelis: "Miške jaučiuosi lyg žvėriukas" nuotrauka, foto

SE, "Neapsakomas jausmas dienas leisti miške, susilieti su gamta, tuomet jaučiuosi lyg žvėriukas....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...