2021 m. kovo 5 d. 18:35 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

EP etika leidžia V. Uspaskichui pardavinėti „antikovidinį“ vandenį

EP etika leidžia V. Uspaskichui pardavinėti „antikovidinį“ vandenį nuotrauka, foto

© Alfa/Pixabay

Reklama

Į Europos Parlamentą (EP) išvykusiems kolegoms Lietuvos politikai gali pavydėti ne tik solidžių atlyginimų ar privilegijų, bet ir „etinės neliečiamybės“. Nors ES skelbiasi visais būdais kovojanti su dezinformacija COVID-19 klausimu, „stebuklingą“ vandenį, kurį gamina jo šeimos įmonė, platinančiam europarlamentarui Viktorui Uspaskichui net nesiruošia pagrasinti pirštuku – nebent jis tą vandenį imtų pardavinėti EP pastate.

Kaip žinome, prieš Naujuosius metus V. Uspaskichas ėmėsi reklamuoti ir platinti UAB „Lamikara“ gaminamą mineralinį vandenį „Upas“, kuris, europarlamentaro teigimu, „padeda sukurti imunitetą nuo COVID-19“. Tiesa, iš europarlamentaro vandenį galima nusipirkti tris kartus brangiau, nei jis kainuoja parduotuvėje. Taip pat išaiškėjo, kad 90 proc. mineralinio vandens gamintojos „Lamikaros“ akcijų valdo nekilnojamojo turto bendrovė „Edvervita“, kurią per pusę valdo du akcininkai – Baltarusijoje registruoti V. Uspaskicho vaikai iš pirmosios santuokos Julija ir Eduardas Uspaskichai. 2010–2013 m. vienvaldžiu „Edvervitos“ akcininku buvo pats V. Uspaskichas.

Netrukus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradėjo tyrimą dėl klaidinančių ir draudžiamų teiginių apie ligų gydymą bei profilaktiką, naudojamų reklamuojant natūralų mineralinį vandenį.

Sveikatos apsaugos ministerija irgi kreipėsi į Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą.

Jei V. Uspaskichas būtų Seimo nariu ar kitu politiku-valdininku, neabejotinai sulauktų ir etikos sargų dėmesio, bet jis – europarlamentaras ir jo vadovaujamos Darbo partijos etikos komisija svarstys ne ką kitą, o V. Uspaskichą pasmerkusį bendražygį Antaną Guogą.

„Pirmasis EP narių elgesio kodekso straipsnis galioja europarlamentarams vykdant savo pareigas, į kurias neįeina europarlamentarų pasisakymai ar įrašai socialiniuose tinkluose. Tokiu atveju EP narių elgesio kodeksas netaikomas.

Reklama

Tiesa, egzistuoja toks dokumentas, kaip Europos Parlamento narių elgesio kodeksas finansinių interesų ir interesų konfliktų klausimais, kuriame pirmasis punktas teigia: „Europos Parlamento nariai, vykdydami savo įgaliojimus: a) vadovaujasi tokiais bendraisiais elgesio principais kaip nesavanaudiškumas, padorumas, skaidrumas, darbštumas, garbingumas, atsakomybė ir pagarba Parlamento reputacijai bei jų laikosi, b) veikia tik vadovaudamiesi bendrais interesais ir negauna ir nesistengia gauti kokios nors tiesioginės ar netiesioginės finansinės naudos ar bet kurio kito atlygio.“

Pagal šį kodeksą egzistuoja ir „EP etikos komisija“ – Patariamąjį Parlamento narių elgesio klausimais komitetą. Alfa.lt kreipėsi į vieną komiteto narių, frakcijos „Atnaujinkime Europą“, kuriai irgi priklauso V. Uspaskichas, atstovę iš Danijos Karen Melchior įvertinti V. Uspaskicho veiklą. Europarlamentarė persiuntė užklausą komiteto administracijai, kuri atsakė taip: „Situacija, kurią jūs minite, nebuvo iškelta Patariamajame komitete nei susijusio Europos Parlamento nario, nei EP prezidento, todėl Patariamasis komitetas neturi galimybių svarstyti jos.“

Alfa.lt kreipėsi ir į EP vadovo Davido Sassoli kabinetą, tačiau konkretesnio atsakymo nesulaukė.

EP Spaudos tarnyba išaiškino konkrečiau europarlamentarų etikos nuostatas. Pasak jų, Europarlamentas savo narių etiką svarsto tik tada, kai kyla įtarimų, jog jie pažeidimą padarė būdami Europarlamente.

„Pirmasis EP narių elgesio kodekso straipsnis galioja europarlamentarams vykdant savo pareigas, į kurias neįeina europarlamentarų pasisakymai ar įrašai socialiniuose tinkluose. Tokiu atveju EP narių elgesio kodeksas netaikomas. Ar reaguoti į įvykius, kurie įvyko ne Parlamento patalpose ir yra nesusiję su jokiais Parlamento procesais, turi spręsti ES valstybių narių atitinkamos institucijos“, – sakoma Alfa.lt gautame atsakyme.

Tuo metu Europarlamento narys V. Uspaskichas tęsia savo kampaniją ir bando didinti žmonių nepasitikėjimą jau ir vakcinomis nuo COVID-19.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Dvi kadencijas šaliai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo valdančiuosius teigdama, kad komunikacija...

Grybauskaitė: vakcinavimo procesas vyksta nevaldomai nuotrauka, foto

Nuo COVID-19 paskiepyta buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dalia Grybauskaitė paskiepyta nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Visuomenės veikėjas Andrius Tapinas ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė daugiau nei...

A. Tapinas atnešė Seimo pirmininkei daugiau nei 400 tūkst. pavardžių sąrašą dėl T. V. Raskevičiaus nuotrauka, foto

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančios įmonėmis galėjo...

STT: surinktais duomenimis medicines priemonėmis prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti viešųjų pirkimų už 3 mln. eurų nuotrauka, foto

Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? nuotrauka, foto

COVID-19, „Vakaro žinios" vasario 23 d. straipsnyje „Pedagogai pakraupę nuo vakcinos poveikio" rašė...

Susirgai - sukis kaip nori, bet į Lietuvą negrįžk nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Vyriausybės nariai nusprendė, kad Konstitucijoje įrašytų piliečių teisių per pandemiją...

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Baroti galerija pristato vaizdo projektą nuotrauka, foto

Parodos, Prisitaikydama prie visų karantino reikalavimų, Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos Baroti ...

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Parodos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...