2020 m. balandžio 10 d. 22:05 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Egzaminai vyks, jei karantinas baigsis iki birželio pradžios ar vidurio

Egzaminai vyks, jei karantinas baigsis iki birželio pradžios ar vidurio nuotrauka, foto

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Baigiamieji brandos egzaminai galėtų vykti įprasta tvarka, jei karantinas baigtųsi iki birželio ar net birželio vidurio, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Niekas negali šiandien pasakyti, kada baisis karantinas. Mes galvojam, kad jei karantinas baigsis iki birželio, gal iki birželio dar vidurio, mes galėsime organizuoti baigiamuosius valstybinius egzaminus įprasta tvarka. Egzaminų sesiją mes dar spėtume organizuoti“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė A. Monkevičius.

„Esam numatę ir kitus scenarijus, galvodami, kad gali įvairiai susiklostyti karantinas. Jei jis tęstųsi iki vasaros vidurio, jei tęstųsi iki  rudens, viskam turime būti pasiruošę. Šiandien sudariau planavimo grupę, į kurią įtraukti visi pagrindiniai socialiniai partneriai, ir mes labai ramiai per dvi savaites, įvertinę kiekvieną scenarijų, pateiksime vertinimus, kaip galima įsivaizduoti mokslo metų pabaigimą“, – teigė ministras.

Trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komitetas nutarė kreiptis į ministeriją prašydamas neatsisakyti baigiamųjų egzaminų, pakeičiant juos abiturientų vertinimu pagal metinius pažymių vidurkius.

Komitetas siūlo svarstyti variantus, kad prireikus egzaminų sesija būtų vėlinama arba egzaminai laikomi nuotoliniu būdu.

Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė sakė, kad mokiniai šiuo metu neturi vieningos pozicijos dėl egzaminų, nes neprasidėjus nuotoliniam mokymuisi sunku įvertinti, ar jis netrukdys pasiruošimui.

Internete siūloma pasirašyti peticiją su prašymu Vyriausybei dėl koronaviruso epidemijos atšaukti šiemetinius brandos egzaminus.

„Moksleiviai šiai akimirkai susiskirstę į labai skirtingas stovyklas, vieni mano, kad egzaminai turi vykti, nes mes mokėmės ne paskutinius du mėnesius, o visus dvylika metų, kiti mano, kad yra per dideli skirtumai tarp didelių ir mažų miestų, kad būtų galima įvertinti metiniu vidurkiu. Tų nuomonių, ir palengvinti egzaminą, ir vykdyti nuotoline forma, yra daug“, – spaudos konferencijoje sakė S. Aškinytė.

„Šiuo metu mes kaip moksleivių sąjunga neturime pozicijos, nes kol neprasidėjo nuotolinis ugdymas, patys moksleiviai negali įvertinti, kiek jis kokybiškas ir kiek trukdys pasiruošimui“, – teigė moksleivių atstovė.

Šalyje prieš beveik dvi savaites įvedus karantiną siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, jau atidėti kai kurie brandos egzaminai, o ketvirtokų, aštuntokų ir dešimtokų pasiekimų patikrinimo atsisakyta.

Kol kas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija egzaminų tvarkaraštį pakoregavo vėliau nukeldama balandžio mėnesį planuotus atsiskaitymus: į birželį perkelta užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis, nukeltas menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų ir brandos darbo terminas.

Šalyje kovo 16 dieną įvedus karantiną mokyklose paskelbtos dviejų savaičių atostogos, o nuo pirmadienio pradedamas mokymas nuotoliniu būdu. 

Reklama

ŠMSM pranešė, kad šiuo metu svarstomi keli brandos egzaminų laikymo variantai. Vienas iš jų – brandos egzaminus pradėti birželio 1 dieną, kitas – nuo birželio 22 dienos, kai įprastai vyksta pakartotinė sesija.

Pirmuoju variantu priėmimas į Lietuvos profesinio mokymo ir aukštąsias mokyklas vėlintųsi dviem–trimis savaitėmis. Jeigu egzaminus prisieitų nukelti į birželio antrą pusę, priėmimas būtų vykdomas rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. 

Pasak ministerijos, Europoje kol kas Lenkija, Čekija, Graikija, Malta, Liuksemburgas, Suomija, Vengrija planuoja vykdyti egzaminus pagal iš anksto numatytą tvarkaraštį.

Kipre, Ispanijoje, Slovakijoje egzaminai nukeliami į vėlesnį laiką. Norvegija, Prancūzija, Nyderlandai, Turkija dar svarsto variantus, o Didžioji Britanija šiais metais nusprendė neorganizuoti jokių mokinių pasiekimų patikrinimų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nors pirmąją Velykų dieną prie Lietuvos priartės šiltas atmosferos frontas, labai šiltų...

Meteorologas: kita savaitė prasidės šalčiausia diena, o po to laukia malonios permainos nuotrauka, foto

Koronaviruso pandemija ėmė ir sujaukė ilgai bei kruopščiai dėliotus vestuvių planus jaunavedžiams....

Karantininės vestuvės: prašoma atvykti tuoktis su apsaugos priemonėmis nuotrauka, foto

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad brandos egzaminai...

Paskelbtos valstybinių brandos egzaminų datos nuotrauka, foto

Prieš ypatingą savaitgalį perspėjama: policijos pareigūnai galės sustabdyti bet kurį žmogų bet...

Net šiukšles nešti - tik su kauke! nuotrauka, foto

Kaip per Velykas bus ribojamas patekimas į Klaipėdą? nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos valdžia pranešė, kaip bus ribojamas patekimas į miestą.

Koronavirusas: ar jau yra efektyvūs vaistai? nuotrauka, foto

COVID-19, Nenumaldomai pasaulyje plintant koronavirusui, visų šalių mokslininkai stengiasi surasti efektyvius...

Kruiziniame laive įstrigusi Dalia Kutraitė: esame 5 žvaigždučių kalėjime nuotrauka, foto

Skaityk dabar, „Nuo tos dienos, dabar jau 18 parų, esame kajutėse. Kajutėse! Labai gerai...

Meteorologas: kita savaitė prasidės šalčiausia diena, o po to laukia malonios permainos nuotrauka, foto

Lietuva, Nors pirmąją Velykų dieną prie Lietuvos priartės šiltas atmosferos frontas, labai šiltų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...