2021 m. sausio 16 d. 21:08 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Daugiabučių priežiūra per šalčius: ką reikia žinoti?

Reklama

Į Lietuvą atkeliaujantys arktiniai šalčiai grasina daugiabučių namų inžinerinėms sistemoms, nes išauga avarijų tikimybė. Tačiau pastatus prižiūrintys specialistai tikina, kad žiemos išdaigoms pasiruošta ir dalinasi patarimais, kaip elgtis gyventojams, kad speigas nepridarytų neplanuotų nuostolių.

Bendrovės “Mano BŪSTAS” specialistai sako, kad oro temperatūrai nukritus žemiau 15–20 laipsnių, padidėja rizika, kai daugiabučiuose gali užšalti vamzdynai arba atsirasti įtrūkių. Nors įmonės prižiūrimuose namuose šiltuoju metų laiku buvo atlikti atitinkami prevenciniai darbai, rizika patirti šaltuko išdaigų išlieka. Ypač – senos statybos namuose.

Bendrovės atstovai atidžiai sekame teorologų prognozes ir šiuo laikotarpiu budi sustiprintu rėžimu, o avarinės tarnybos brigados pasiruošusios greitai ir operatyviai reaguoti į bet kokius incidentus bei operatyviai juos pašalinti.

„Esame pilnai pasirengę į Lietuvą atkeliaujančia i šalčio bangai. Visi avarinės tarnybos automobiliai būna aprūpinti specialiomis priemonėmis, naudojamomis užšalus vamzdynams: dujinėmis šildymo patrankomis, šildymo fenais, kita ekstremalioms situacijoms skirta įranga“, – sakė bendrovės „Mano BŪSTAS“ atstovas Julius Žilinskas.

Užplūdus šalčio bangai budrūs tūrėų būti ir daugiabučių namų gyventojai. J. Žilinsko teigimu, nuo kiekvieno sąmoningumo priklauso, ar pastate neįvyks avarija. Jis pataria žinoti keletą pagrindinių dalykų, kurie užtikrins, kad speigas namo gyventojams nepridarys papildomų rūpesčių.

“Labai svarbu, kad namo gyventojai per didelius šalčius nepalikinėtų atvirų laiptinės durų ir langų. Taip pat namuose, kuriuose yra rūsiai, reikėtų sandariai uždaryti visus langus bei duris. Mat pasitaiko atvejų, kai dėl pravertų laukujų durų laiptinėse nuo šalčio sprogsta radiatoriai ir sutrinka viso namo šildymo sistema“, - sako J. Žilinskas.

Speiguotu ir vėjuotu oru daugiabučiai namai netenka daug šilumos. “Mano BŪSTO” specialistai pataria gyventojams pasirūpinti, kad ne tik bendrojo naudojimo patalpose, bet ir butuose būtų šilta net per didžiausius šalčius.

Reklama

J. Žilinsko teigimu, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į bute esančius langus bei duris. Jeigu jie seni ir nesandarūs, greitoji pagalba – užlipdyti tarpus izoliacinės medžiagos juostomis, o naujuose languose nustatyti vadinamąjį žiemos režimą.

J. Žilinskas sako, kad ypač daug šilumos daugiabučiuose namuose iššvaistoma per senas balkonų duris. Šaltuoju metų periodu jų ertmes rekomenduojama sandarinti šilumos nepraleidžiančia medžiaga.

Jei visgi dideli šalčiai sutrikdys daugiabučių namų inžinerinių sistemų veikimą, gyventojams, kurių namus administruoja „Mano BŪSTAS“, patariama nedelsiant apie tai pranešti įmonės Klientų centrui. Greičiausias ir patogiausias būdas tai padaryti - per savitarnos portalą www.ebustas.lt ar išmaniąją programėlę „eBŪSTAS“ arba skambinti visą parą veikiančių Klientų centro telefonu 8 700 55 966.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Profesorius Vytautas Kasiulevičius tvirtina, kad valdant koronavirusą yra viena efektyvi priemonė –...

Kasiulevičius: karantino ribojimai būtini bent iki balandžio vidurio nuotrauka, foto

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) kadencijai einant į pabaigą, daugelis Seimo politinių...

Partijų lyderiai nemato galimybės L. Matjošaitytei toliau dirbti nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...