2020 m. rugpjūčio 10 d. 14:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Dar vieno baseino statybos užstrigo – rangovas dar ir broko paliko

(1)

Dar vieno baseino statybos užstrigo – rangovas dar ir broko paliko nuotrauka, foto

© Lrytas

Reklama

Net dešimtmetį biblioteką stačiusiai Kretingos rajono savivaldybei amžina statyba gresia tapti ir beveik prieš 5 metus pradėjęs kilti sporto salės ir baseino kompleksas.

Kretingos rajono savivaldybė ilgai nesiryžo išsiskirti su komplekso statytoja įmone „LitCon“, kuri patiria finansinių sunkumų ir kurios struktūra yra pertvarkoma.

Tai padaryta tiktai birželio 11 dieną.

Konkursas truks apie metus

Pasiruošimas tarptautiniam konkursui bei naujo rangovo paieškos gali užtrukti ir iki kitų metų. Juo labiau kad rajono savivaldybė sumanė pasinaudoti proga ir kiek atnaujinti patį projektą technologinius sprendimus baseine pakeičiant modernesniais.

Daugiau nei prieš 5 metus vykusiame konkurse už 6,26 mln. eurų kompleksą pastatyti žadėjusi „LitCon“ iš statybvietės pasitraukė nebaigusi 900 tūkst. eurų vertės darbų.

Neabejojama, kad pagal 2015 metų medžiagų ir statybinių darbų kainas įvertinti likusieji darbai dabar gali kainuoti ir iki 2 mln. eurų. Juo labiau kad baseine numatoma naudoti pažangesnes technologijas.

Maža to, pasitraukus rangovui savivaldybės pasamdyti ekspertai apskaičiavo, kad „LitCon“ paliktas darbo brokas atsieis 228 tūkst. eurų.

Keisti rangovą galėjo anksčiau

Darbų pabrangimą turėjo kompensuoti nemaža sutarties įvykdymo garanto suma – per pusę milijono eurų.

Tačiau pernai spalį paaiškėjo, kad įmonė nuo 2018 metų rudens dirba be sutarties įvykdymo užtikrinimo.

Savivaldybei buvo pateiktas negaliojantis draudimo polisas, nes rangovas nebuvo sumokėjęs kiek daugiau nei 2 tūkst. eurų siekiančios draudimo įmokos.

Reklama

Pagal sutartį su „LitCon“, su įsipareigojimų nevykdančiu rangovu savivaldybė jau tuomet galėjo nutraukti sutartį, tačiau vos kvėpuojančiai bendrovei metų pabaigoje buvo leista atlikti nesudėtingus ir brangiausiai apmokamus darbus.

Negana to, statybvietėje dar gerokai anksčiau užfiksavus darbų broką už gruodį atliktus darbus rangovui skubiai, per keletą dienų, pervesta apie 800 tūkst. eurų, nors, pagal sutartį, savivaldybė tai galėjo padaryti per du mėnesius.

Šią situaciją pradėjusių aiškintis savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto narių įsitikinimu, reikliau kontroliuojant rangovo nepatikimumas būtų paaiškėjęs dar prieš metus.

Tuomet su juo nutraukus sutartį jau šiandien objekte darbus galėjo tęsti kita įmonė.

Viešųjų pirkimų tarnyba rajono politikams išaiškino, kad rangovui neturint galiojančio sutarties vykdymo užtikrinimo statybos darbų sutartis net negalėjo būti vykdoma.

Žadėjo užbaigti iki vasaros

Reklama

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė Kontrolės komiteto posėdyje teisinosi, kad pasamdytos vienos Klaipėdos kontoros išaiškinimu sutarties vykdymo užtikrinimo neturėjimas nesanti pakankama priežastis nutraukti sutartį su rangovu.

Direktorę užtarė ir rajono meras Antanas Kalnius, kurio sprendimus J.Girdvainė vykdė. Jis pripažino, kad į rangovo klupinėjimus žiūrėta pro pirštus, nes buvo siekiama bet kokia kaina pabaigti statybą.

Anot mero, dar praėjusių metų pabaigoje „LitCon“ atstovai jo teiravosi, ar savivaldybė 2020 metais turės pinigų darbams pabaigti, ir raktus nuo komplekso žadėjo įteikti iki šių metų vasaros.

Todėl šiais pažadais maitinama savivaldybė delsė reikalauti, kad rangovas taisytų defektus, ir įmonei leido dirbti be sutarties įvykdymo užtikrinimo.

„Kas galėjo tikėtis, kad po pusmečio darbų pabaigą žadanti bendrovė po Kalėdų objekte iš viso nebepasirodys“, – apgailestavo A.Kalnius.

Įtartina sutartis su advokatais

Reklama

Suabejota ir savivaldybės administracijos su advokatų kontora „Averus“ pasirašytos konsultavimo sutarties skaidrumu.

Su „LitCon“ iškilusioms problemoms spręsti pasamdyta advokatų kontora, iš kurios rajono savivaldybė už 10 tūkst. eurų perka teisinio konsultavimo paslaugų, buvo pasirinkta apklausos būdu.

Įdomu tai, kad pernai liepą teisinių paslaugų teikimo sutartį pasirašiusią „Averus“ partnerę Reginą Derkintytę-Kaupienę ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorę J.Girdvainę sieja ankstesnė pastarosios darbovietė – Klaipėdos pramoninkų asociacija.

Prieš ateidama vadovauti savivaldybės administracijai – iki 2019 metų gegužės – J.Girdvainė beveik 8 metus dirbo asociacijos administracijos direktore, o „Averus“ atstovaujanti R.Derkintytė-Kaupienė tuo metu buvo šios asociacijos tarybos narė, dabar – asociacijos viceprezidentė.

Abi moterys aktyviai dalyvauja Klaipėdos „Rotary“ klubo „Karalienė Luizė“ veikloje. Neseniai R.Derkintytė-Kaupienė išrinkta klubo prezidente, o J.Girdvainė šiam klubui vadovavo prieš 4 metus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

atkatai

2020-07-02   10:48

IP: 172.69.190.76

isdalinti

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete pirmadienį planuojama aptarti griežtesnes koronaviruso...

Aptars griežtesnes viruso kontrolės priemones nuotrauka, foto

Iš Lenkijos, Nyderlandų, Islandijos, Kipro ir Turkijos grįžtantiems lietuviams nuo pirmadienio įvedama...

Grįžtantiems iš Lenkijos, Nyderlandų, Islandijos, Kipro, Turkijos – privaloma izoliacija nuotrauka, foto

Didžiųjų Lietuvos miestų užribyje vargiai rasite vietą išgerti kvapnios kavos, tačiau...

Po kebabinę – kone visuose šalies miesteliuose: kodėl lietuviai juos taip garbina, o turkai stveriasi už galvos? nuotrauka, foto

Lietuvoje gyvenantys Baltarusijos piliečiai sekmadienį balsuoja prezidento rinkimuose. Kaip BNS informavo Baltarusijos atstovybėje,...

Lietuvoje gyvenantys Baltarusijos piliečiai balsuoja prezidento rinkimuose nuotrauka, foto

Savaitgalį Plungės rajone pagauta 12 neblaivių vairuotojų nuotrauka, foto

Kriminalai, Šių metų rugpjūčio 7 dieną Plungės mieste ir keliuose Mažeikiai – Plungė...

Laikinai stabdomos kelionės traukiniais į Lenkiją nuotrauka, foto

Kelionės, Lietuvai įvedus privalomą saviizoliaciją iš Lenkijos grįžusiems žmonėms, laikinai stabdomi traukinių...

Nacionalinis operos ir baleto teatras lieka uždarytas nuotrauka, foto

COVID-19, Susirgimą COVID-19 patvirtinus trims Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojams,...

Kaip apsisaugoti karščiui jautriems žmonėms nuotrauka, foto

Sveikata, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad rugpjūčio 10 d. karšti...

Kelionės, Paskelbta prieš 31 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...