2019 m. liepos 19 d. 15:57 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Buvę bendražygiai Naglį Puteikį padavė į teismą

(papildyta) (9)

Buvę bendražygiai Naglį  Puteikį padavė į teismą nuotrauka, foto

Naglis Puteikis.

© Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reklama

Su Lietuvos centro partija (LCP) į tarybą išrinkti Klaipėdos miesto politikas Alvidas Šimkus ir Alytaus miesto tarybos narė Laura Radzevičiūtė kreipėsi į teismą dėl galimai neteisėtų LCP partijos pirmininko Naglio Puteikio veiksmų ir dokumentų klastojimo. Į ginčą įtraukta ir Teisingumo ministerija.

Kaip teigiama pranešime, N. Puteikis nei partijos nariams, nei Teisingumo ministerijai, nei Juridinių asmenų registrui iki šiol nepateikė Lietuvos centro partijos 2019 m. kovo 12 d. neeilinio visuotinio susirinkimo protokolų kopijų.

„Visuotinio susirinkimo metu galimai neteisėtai buvo priimti sprendimai dėl partijos naujo valdybos pirmininko išrinkimo ir sąrašo į Europos Parlamento (EP) rinkimus, kuriame pirmuoju numeriu buvo įregistruotas Antanas Guoga, patvirtinimo“, – teigiama tekste, kurį pasirašė A. Šimkus ir L. Radzevičiūtė.

„(...) Tai patvirtina įtarimus, kad šis LCP susirinkimas buvo neteisėtas ir jo metu galimai tyčia buvo klastojami dokumentai“, – rašoma pranešime.

Ieškinyje prašoma Lietuvos centro partijos 2019 m. kovo 12 d. neeilinį visuotinį susirinkimą ir jo sprendimus pripažinti neteisėtais, taip pat „išsireikalauti“ nepateiktų dokumentų kopijų. Kaip trečiasis asmuo į ginčą įtraukta ir Teisingumo ministerija.

Anot Seimo nario teigimu, buvusiems bendražygiams esą nepatinka LCP vienijimasis su Arvydu Juozaičiu bei iškelti kandidatai trijuose naujuose rinkimuose į Seimą.

Reklama

„Mane skundžia buvę bendražygiai, nes jie perėjo į konkuruojančias politines jėgas. L. Radzevičiūtė tapo mano konkurento prezidento rinkimuose M. Puidoko štabo vadove, o A. Šimkus perėjo į Klaipėdos mero V. Grubliausko frakciją. (...) Jiems labai nepatinka sėkmingas Lietuvos centro partijos vienijimasis su Arvydo Juozaičio judėjimu "Lietuva yra čia" ir Tautininkų sąjunga, bei nepatinka geri Lietuvos centro partijos kandidatai trijuose naujuose rinkimuose į Seimą - prof. Povilo Gylio, Rūtos Janutienės ir Kristupo Krivicko“, – teigia N. Puteikis.

Pasak parlamentaro, dokumentų jis neteikia dėl to, nes minėtasis suvažiavimas yra tiesiogiai susijęs su prieš tai buvusiu suvažiavimu, o jo protokolų neskelbia A. Šimkus. Anot Seimo nario, esą jis negali teikti dokumentų dalimis.

„Negaliu nešti į Teisingumo ministeriją ir Registrų centrą nepilnos dokumentacijos, nes sprendimai buvo priimti keliuose suvažiavimuose. Pirmo suvažiavimo medžiaga yra pas A. Šimkų ir jis niekam jos neatiduoda. Kai jis atiduos, nunešiu abu“, – sako N. Puteikis.

A. Šimkus neneigia, kad dokumentus slepia. Jo teigimu, taip daro dėl to, kad sutrukdytų N. Puteikiui suklastoti kovo 12 d. suvažiavimo medžiagą.

„Jeigu aš pateiksiu, jis sukčiaus. Šitus (A. Šimkaus turimus. – ELTA) dokumentus, dalyvių narių sąrašus pateiks kaip kovo 12 d. suvažiavimo sąrašus. Kodėl neatiduodam – jis į tą suvažiavimą sukvietė LCP nepriklausančius asmenis ir jie sudarė kvorumą. Tas suvažiavimas yra neteisėtas“, – tikino buvęs valdybos pirmininkas.

Tuo metu N. Puteikis kaltinimus neigia.

Reklama

„Kaltinimai man planuojamu sukčiavimu neturi pagrindo, nes skundžiamąjį suvažiavimą filmavo viena iš skundo autorių L. Radzevičiūtė, ji pati skaičiavo balsus. O narių sąrašus teikė pats A. Šimkus, nes tik jis vienas pildė partijos duomenų bazę. Manau, kad A. Šimkus nepateikia jo paties organizuoto ankstesnio suvažiavimo dalyvių sąrašo, nes jame pasirašė ne partijos nariai ir jis tą žino bei galimai slepia“, – tvirtina N. Puteikis.

ELTA taip pat yra prašiusi kovo 12 d. susirinkimo dokumentų. Iš pradžių N. Puteikis, klausęs, kodėl turėtų tai daryti, vėliau sutiko juos pateikti, bet to taip ir nepadarė.

Kaip jau buvo rašyta, LCP partijoje kilo konfliktas, kai A. Guoga buvo įregistruotas į EP sąrašą, kai kurie partiečiai sakė, kad partija neva buvo „nupirkta“.

Vėliau esą tuometinė teisėta Lietuvos LCP partijos valdyba sustabdė paties N. Puteikio narystę partijoje, iš partijos buvo pašalinta 1000 narių. Kaip Eltai teigė buvęs valdybos pirmininkas A. Šimkus, toks sprendimas buvo priimtas, nes nebuvo rasta išmestų žmonių stojimo į partiją paraiškų.

Tokius veiksmus N. Puteikis įvardino kaip perversmą partijoje ir žadėjo kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir Teisingumo ministeriją, o L. Radzevičiūtė ir A. Šimkus buvo suspenduoti.

Reklama

Žymos: naglis puteikis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

puteiki

2019-06-28   16:05

IP: 93.92.14.180

turek smegenu laikyti partijoje sita beproti kreivicka,tegul jis toliau drozia vaikus ir nekisa savo snukio prie lovio. Von Krivicka nuo lovio,zmones nei vieno balso sitam kvailiui.

Tuoj...

2019-06-27   23:11

IP: 78.57.167.59

Turės iki 2019.08.31. turės partijos pateikti savo finansinius pajamas/išlaidas.

LCP

2019-06-27   23:03

IP: 78.57.167.59

Apie Šimkų nekalbėkit netiesos, Jis yra a. a. R. Ozolo palikimas. Taip, jis yra šios partijos išsaugotojas, kaip ir visi buvę ir esami šios Partijios nariai, mylintys iš širdies, su širdim , į širdį ..,o ne dėl balso... . A. a. Ozolas niekada Partijoje neturėjo priešų, jis vienijo visus.
Tad N. ir N. Puteikiai, Partija yra ne UAB, o 2000 tūkst. narių sąjunga,kooperatyvas kur pimutinį žodį teikią „Visuotinis nariuų susirinkimas“
Aleliuja...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Nesibaigianti drama dėl Seimo pirmininko pareigų privertė reaguoti ir opoziciją. Registruotas siūlymas...

E. Gentvilas: "Karbauskis nori kankinti Lietuvą“ nuotrauka, foto

Į Lietuvą ketvirtadienį pirmąkart atskrido pažangiausi amerikiečių naikintuvai F-35.

Į Lietuvą atskrido pažangiausi JAV naikintuvai F-35 nuotrauka, foto

Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti...

G. Nausėda pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą nuotrauka, foto

Panašu, jog artinasi labai gražios ir šiltos dienos. Artimiausiu metu temperatūra palaipsniui...

Orai: plūstels vasariška šiluma - gali šilti iki 28 laipsnių nuotrauka, foto

Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienį Klaipėdos neįgaliųjų paplūdimyje (Pamario g. 8) vyksiantis "Švyturio" taurės paplūdimio futbolo...

Iš viešojo transporto bilietų istorijos nuotrauka, foto

Klaipėda, Po karo Klaipėdos miesto autobusuose nuplėšiamus bilietus du dešimtmečius pardavinėdavo konduktorės. Po...

Su "krokodilais" atsisveikinsime iki Jūros šventės nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šio savaitgalio iki Jūros šventės pradžios autobusuose išmontuosime mechaninius komposterius, populiariai...

Klaipėdiečiai kviečia į 2020 metų festivalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Vokietijos Frankenbergo mieste startavo 56-asis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, sukvietęs beveik...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...