2021 m. kovo 5 d. 18:43 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Bandys įteikti šimtus tūkstančių parašų besislapstančiai Seimo pirmininkei

(5)

2021-02-21, 14:14

Motiejus SINKEVIČIUS

Bandys įteikti šimtus tūkstančių parašų besislapstančiai Seimo pirmininkei nuotrauka, foto

Redakcijos nuotr.

Reklama

Tris savaites trukęs parašų rinkimo vajus tuoj pasieks kulminaciją. Jau kelintą kartą iš eilės nepavykstant susitarti su Seimo pirmininke dėl susitikimo, akcijos iniciatoriai nusprendė nieko nebelaukti.

Atvykę į Seimą visuomeninkai bandys 365 440 parašus įteikti Viktorijai Čmilytei nelauktai.

Iniciatyvinės grupės vadovo komentaras: „Prieš rinkimus jie beldėsi į duris, dabar beldžiamės mes"

Prieš pat prasidedant beprecedenčiai Seimo pirmininkės paieškai, Respublika.lt redakcijai pavyko pakalbinti akcijos organizatorių Raimondą Grinevičių. „Atleiskite, bet kiek galima tyčiotis iš visuomenės?

Ko tik nebuvo pasakyta norint sumenkint pilietiškus žmones - durnių sąrašas, homofobai, mes dėmesio nekreipsim t.t. ir t.t. Kiek atsimenu, prieš rinkimus buvo kitos kalbos - bus išgirstas kiekvienas, jūs mums rūpite, atviras Seimas... Kur dingo visi lozungai? Mes tik norime pristatyti tautos nuomonę apie žmogaus teises Lietuvoje!

Apie tai, kad jos yra užmirštos, mindžiojamos ir neginamos. O kur čia visi išsilakstė? Kodėl slapstomasi? Vieną dieną prisidengiama karantinu, kitą jau nuotoliniu darbu. Taip nesidaro. Prieš rinkimus jie beldėsi mums į duris, dabar beldžiamės mes" - nukirto R. Grinevičius.

Reklama

„Respublika" primena

Sausio 26 - Vasario 15 dienomis vyko parašų rinkimo akcija dėl žmogaus teisių komiteto Seime vadovo V. Raskevičiaus atšaukimo iš pirmininko posto ir pačio komiteto. Prieš, save profesionaliu homoseksualu prisistatinėjantį, parlamentarą V. Raskevičių, organizatoriams pavyko surinkti net 365440 parašų.

Daugiau skaitykite čia

Į pagalbą atskubėjo signataras A. Endriukaitis


11:00 Seimo spaudos konferencijų salėje prasidėjo nepriklausomybės akto signataro Algirdo Endriukaičio suorganizuota spaudos konferencija. Į ją pakviesti akcijos organizatoriai - Raimondas Grinevičius ir Viktoras Jašinskas kurie iškart po konferencijos ruošiasi ieškoti Seimo vadovės.

Papildyta (11.16). A. Tapinas pasirašiusius išvadino durnių sąrašu

Organizatoriai, vertindami akcijos metu vyravusią atmosferą, piktinosi dvigubais standartais ir žiniasklaidos neobjektyvumu. Pastebėta, kad kiekvieną dieną informacinė erdvė yra persotinta mirčių ir susirgimų skaičiais, o piliečių iniciatyvos tarsi specialiai praleidžiamos pro akis.

O jei dėmesio ir sulaukiama, tai tik patyčių. Atsakyta ir A. Tapinui, kuris kalbėjo laidoje apie akciją: „Tapinas per propagandinį globalistų kanalą Laisvės TV visus žmones, pritarusius šiam reikalavimui, pavadina durnių sąrašu. Tai sveiko proto žmogui nesuvokiama. Po tokių pasisakymų, manau, teisėsauga turėjo reguoti" - piktinasi R.Grinevičius.

Reklama

Dar papildyta (11.35). Bandymai sužlugdyti akciją, galimas duomenų klastojimas (įtaria Laisvės partiją)

Vos prasidėjus parašų rinkimo akcijai, buvo gautas iniciatorių vardu kreipimasis į Seimą. Keista tai, kad jokio kreipimosi organizatoriai nei ruošė, nei siuntė. Dėl šio įvykio buvo kreiptasi į policiją. Prasidėjus tyrimui paaiškėjo, kad laiškas siųstas buvo iš nežinomo e.mail adreso, tačiau Seimo kanceliarija nepatingėjo nepasirašytą laišką perduoti svarstyti žmogaus teisių komitetui. Po operatyvaus organizatorių kreipimosi į policiją, nelegalaus rašto svarstymas buvo nutrauktas.

Akcijai įsibėgėjus atakų buvo dar daugiau. Į parašų rinkimo platformą buvo bandyta įsilaužti ir rašyti netikras pavardes bei vardus, naudojant necenzūrinius ir įžeidžiančius žodžius (Debilai, nevykėliai, homofobai ir t.t.).

Dėl šių atakų organozatoriai įtaria Laisvės partiją. Įtarimai grindžiami tuo, kad Seimo nario V. Raskevičiaus (dėl kurio ir renkami parašai) „Facebook" paskyroje buvo užfiksuota diskusija, kurioje moteris, pavarde Dobrovalskaitė, prisipažįsta bandžiusi įsilaužti į parašų rinkimo platformą.

Dar papildyta (11.48). Žinutė politikams: visuomenė dar tik pradeda (ruošiasi referendumui)

Besibaigiant konferencijai, visuomeninkai užsiminė apie ateities planus. Parašų rinkimų akciją įvardino kaip pasiruošimą, po kurio neatmetama galimybė realiai suorganizuoti referendumą, jei nebus atsižvelgiama į jau surinktus parašus prieš V. Raskevičių.

Konferencijoje dalyvaujantis Viktoras Jašinskas informavo, kad jau pirmadienį bus šaukiama iniciatyvinė grupė, kurios tikslas - suorganizuoti didįjį šeimų ralį pavasario metu. Planuojama suformuoti tūkstantinę automobilių koloną nuo Klaipėdos iki Vilniaus. Tai pat derinama dėl masinio renginio Vingio parke.(KARŠTA, PILDOMA) VISUOMENINKAI SEIMO KORIDORIUOSE IEŠKO V. ČMILYTĖS

Reklama

Pasibaigus spaudos konferencijai, visuomeninkai pradėjo kelionę po Seimą. Ieškoma Seimo pirmininkės. R. Grinevičius informuoja - „jei nerasime Seimo vadovės, ieškosime kitų valdininkų, niekur nuo tautos nepabėgs".

„Respublikos" žurnalistai seka iš paskos (laukite)

Dar papildyta (12.36). Visuomenininkas R. Grinevičius: „Eisime į Seimą tol, kol rasime Viktoriją Čmilytę ir taškas" (pildoma toliau)

Deje, akcijos organizatoriams atvykus į Seimo pirmininkės kabinetą, juos pasitiko tik sekretoriato darbuotojas. Kaip ir minėta, spaudos konferencijos metu įvyko „netikėtas sutapimas", V. Čmilytė kaip tik šiandien, kada į Seimą atvyko visuomenininkai su šimtais tūkstančių parašų, dirba nuotoliniu būdu.

Sekretoriato darbuotojas taip pat atsisakė registruoti susitikimui su Seimo vadove, motyvuodamas, negalėjimu organizuoti Seimo pirmininkės darbotvarkės. Tačiau akcijos organizatoriai nuleisti rankų neketina.

"Eisime į Seimą tol kol rasime Viktoriją Čmilytę ir taškas. Mus pasirašiusieji įpareigoja įteikti tautos valią tiesiogiai Seimo vadovei. Jei reikės eisime į Seimą ir kasdien"- teigia R. Grinevičius.

VIDEO reportažas:

Reklama

 

Konferencijos įrašas:

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tiesaž

2021-02-22   06:30

IP: 185.11.26.161

Gražulis tomių nesą.onių nedaro jisai eina už teisybę ir nelieskite p .Gražulio

LAISVĖ

2021-02-21   20:30

IP: 185.11.26.161

JEI PARAŠAI BUTU RENKAMI , UŽDRAUSTI PIDA-RASISTAMS ŽYGIOTI VILNIAUS CENTRE - UŽDRAUSTI PIDA-RASISTAMS ARTINTIS PRIE ŽMONIŲ VAIKŲ - UŽDRAUSTI PIDA-RASISTAMS DIRBTI MOKYKLOSE , PARAŠŲ BUTU SURINKTA VIRŠ 1 000 000

Kop

2021-02-21   17:45

IP: 185.11.26.161

Manau naudingiau, kad butu rinke del Grazulio ir Skardziaus ismetimi is seimo

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Dvi kadencijas šaliai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sukritikavo valdančiuosius teigdama, kad komunikacija...

Grybauskaitė: vakcinavimo procesas vyksta nevaldomai nuotrauka, foto

Nuo COVID-19 paskiepyta buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dalia Grybauskaitė paskiepyta nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Visuomenės veikėjas Andrius Tapinas ketvirtadienį Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė daugiau nei...

A. Tapinas atnešė Seimo pirmininkei daugiau nei 400 tūkst. pavardžių sąrašą dėl T. V. Raskevičiaus nuotrauka, foto

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) duomenimis, medicinos priemonėmis ir įranga prekiaujančios įmonėmis galėjo...

STT: surinktais duomenimis medicines priemonėmis prekiaujančios įmonės galėjo neteisėtai laimėti viešųjų pirkimų už 3 mln. eurų nuotrauka, foto

"Savaitės eksprese" - apie meilę tėvynei, moterims ir kalnams nuotrauka, foto

SE, "Aš gyvenu tarsi du gyvenimus. Vienas - įprastinis, o kitas - kalnuose...

Pedagogai: kodėl tą mėšlą leidžia būtent mums? nuotrauka, foto

COVID-19, „Vakaro žinios" vasario 23 d. straipsnyje „Pedagogai pakraupę nuo vakcinos poveikio" rašė...

Susirgai - sukis kaip nori, bet į Lietuvą negrįžk nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Vyriausybės nariai nusprendė, kad Konstitucijoje įrašytų piliečių teisių per pandemiją...

Kodėl darželinukų nepasiekia vietinių ūkininkų produktai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Darželinukų maitinimas dažnai kelia įvairių diskusijų. Pastaruoju metu žibalo į ugnį šliūkštelėjo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...