2020 m. spalio 31 d. 01:23 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

Apklausa: gyventojams labiausiai trūksta informacijos apie atnaujinamas planinės sveikatos apsaugos paslaugas

Reklama

Didžioji dalis šalies gyventojų mano, kad juos pasiekia užtektinai informacijos apie Vyriausybės veiklą koronaviruso krizės metu. Visgi paprašyti įvardinti, kokios informacijos labiausiai trūksta, gyventojai akcentuoja ypač pasigendą duomenų apie atnaujinamas planinės sveikatos apsaugos paslaugas bei paramos priemones gyventojams.

Rinkos ir visuomenės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos rezultatai parodė, kad birželio pradžioje trys iš keturių (76 proc.) suaugusių šalies gyventojų mano, kad Vyriausybė apie savo veiksmus ekstremaliosios situacijos ir karantino metu informuoja pakankamai, o penktadalis (21 proc.) – kad nepakankamai.

Šis vertinimas nepasikeitė nuo gegužės vidurio. Moterys, vyresni nei 30 metų gyventojai ir didmiesčių gyventojai Vyriausybės komunikaciją apie savo veiksmus vertina geriau, nei kitos gyventojų grupės.

Kokios informacijos apie karantino švelninimą labiausiai trūksta?

Apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai pageidaujama informacijos apie tai, kada ir kokia tvarka atnaujinamos planinės sveikatos apsaugos paslaugos (49 proc.), kokiomis paramos priemonėmis gali pasinaudoti gyventojai (33 proc.), kada laisvai galėsime keliauti (24 proc.), kokie yra reikalavimai gyventojams lankantis vėl veikiančiose įstaigose/versluose (24 proc.), kokie reikalavimai taikomi privatiems renginiams (22 proc.).

Moterims labiau nei vyrams yra aktuali informacija apie sveikatos apsaugos paslaugų atnaujinimą, vyrams – kokios įstaigos/verslai jau gali veikti. Vyriausiems gyventojams labiau nei jaunesniems aktuali informacija apie sveikatos apsaugos paslaugų atnaujinimą. Jaunimui aktualesnė informacija apie reikalavimus vėl veikiančiose įstaigose, privačiuose renginiuose, nuo kada ir kokios įstaigos/verslai vėl veikia ir kokie reikalavimai jiems taikomi. Vidutinio amžiaus žmonėms labiau nei kitiems rūpi, kokios konkrečios paramos priemonės taikomos verslui bei kada laisvai galėsime keliauti.

Informacijos netrūksta 3 proc. apklaustųjų, o 17 proc. apklaustųjų negalėjo atsakyti į klausimą, kokios informacijos apie karantino švelninimą jiems trūksta.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. birželio 5-8 d. atliko penktą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „Covid-19 Ekspresas V“. Iš viso apklausta 539 gyventojai (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinio punkto

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Lapkričio 1 d. įsigalios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, kuriomis uždrausta prekiauti alkoholiu „jogurtiniuose“...

Nuo lapkričio nebeišvysime dar vienos alkoholio pakuotės nuotrauka, foto

Susisiekimo ministras skyrė dar beveik 80 tūkst. eurų premjero Sauliaus Skvernelio gyvenamai...

Po rinkimų  dar 114 tūkst. eurų skirta Skvernelio gyvenamai gatvei nuotrauka, foto

Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog...

Rekomendacijos Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui nuotrauka, foto

Šalies turgavietės yra pasiruošusios taikyti griežtesnius  reikalavimams pirkėjams prekybos vietose, kur...

Turgavietės pasiruošusios griežtesniems reikalavimams nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...