2019 m. birželio 25 d. 11:39 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

A. Lukašenka susitiko su Rolandu Paksu

(8)

A. Lukašenka susitiko su Rolandu Paksu nuotrauka, foto

© Baltarusijos prezidento spaudos tarnybos nuotr.

Nepaisant vietinių problemų, Baltarusija nori taikių ir draugiškų santykių su Lietuva, susitikime su europarlamentaru Rolandu Paksu sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Pats R. Paksas pareiškė, neva Lietuvai nepavyksta draugiškai sugyventi su kaimyninėmis valstybėmis, o tai esą reikia keisti.

A. Lukašenkos teigimu, Lietuvos politikai nedažnai atvyksta į Minską. Pasak jo, Lietuva ir Baltarusija į tam tikrus dalykus žiūri taip pat, tačiau atsiranda ir nesutarimų, o tai, sako Baltarusijos vadovas, natūralu kaimyninėms šalims, praneša Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra BELTA.

„Kadangi mes kaimynai, o jų nesirenkama, juos duoda Viešpats, mums teks gyventi kaip kaimynams, norime mes to ar ne. Kad gyventume taikiai ir draugiškai, o kito kelio Baltarusija ir nemato, jūs tai gerai žinote ir suprantate, reikia bendrauti ir kalbėtis įvairiomis temomis, pradedant nuo bendrų regiono saugumo problemų, kaip žinote, Europoje dėl to kilusi audra, duok Dieve, kad ji nurimtų. Kita vertus, yra ir vietinės problemos. Pavyzdžiui, (Astravo) atominės elektrinės (AE) statyba - tema, kuri yra labai aktuali Lietuvai ir, mūsų nuomone, labai politizuota“, - kalbėjo A. Lukašenka.

R. Paksas taip pat tikino, esą Astravo AE statybos tema Lietuvoje yra smarkiai politizuota, o Lietuva turėtų sėsti prie derybų stalo ir su Baltarusija kurti tarptautinę ekspertų grupę, stebėsiančią Baltarusijos AE veikimą.

„Pasiūliau prezidentui (A. Lukašenkai) sukurti tarptautinę ekspertų grupę nuolatiniam atominės jėgainės stebėjimui. Suprantu, kad elektrinė bus pastatyta, kad ji veiks. Dabar mums reikia susėsti drauge. Ne paslaptis, kad tam tikros politinės jėgos Lietuvoje, ir ne tik Lietuvoje, išnaudoja AE statybą politiniams tikslams pasiekti. Nemanau, kad baltarusiai sau statosi nesaugią jėgainę. Asmeniškai aš esu atominės energetikos šalininkas“, - po susitikimo žurnalistams kalbėjo R. Paksas.

Pasak europarlamentaro, kadaise Lietuva turėjo tris užsienio politikos tikslus: įstoti į NATO ir ES bei palaikyti gerus santykius su kaimyninėmis šalimis, tačiau trečiojo tikslo pasiekti Lietuvai neva nepavyko.

„Deja, su trečiuoju prioritetu mums nelabai pasisekė dėl daugelio priežasčių, o tai reikia taisyti. Su kaimynais reikia sugyventi taikoje ir santarvėje“, - sakė R. Paksas.

A. Lukašenka mano, kad R. Pakso vizitas į Minską taps gera dvišalių problemų sprendimo pradžia. Pasak prezidento, dvišalių santykių pagrindu visada yra prekybiniai ir ekonominiai ryšiai.

„Nepaisant politinių nesutarimų, ekonominių santykių lygis labai aukštas. Mes visada su dideliu malonumu vežėme milijonus tonų prekių per Lietuvą, mums patogu dirbti jūsų uostuose. Daug žmonių turistiniais tikslais aplanko Lietuvą ir mes niekada netrukdome tam, kad lietuviai pas mus atvyktų“, - R. Paksui sakė Baltarusijos prezidentas.

Pasak A. Lukašenkos, Baltarusija ir Lietuva kadaise sudarė vieną valstybę, o bendra istorinė praeitis esą turi padėti vystyti dvišalius santykius.

„Istorijoje reikia ieškoti ko nors gero, į ką būtų galima atsiremti. O pas mus to gero yra daug. Remkimės į tai ir kurkime tokius pat gerus santykius“, - Lietuvos europarlamentarui sakė A. Lukašenka.

Pasak baltarusių žiniasklaidos, susitikimas įvyko R. Pakso iniciatyva. Pats R. Paksas oficialaus vizito Baltarusijoje anksčiau nebuvo. Susitikimo metu esą planuojama aptarti Astravo AE statybą ir Baltijos jūros regiono karinės bei politinės aplinkos stabilizavimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kasapsitapšnojusiam davė teisę kalbėti LT vardu?

2019-05-02   23:25

IP: 185.11.26.161

Kas?

aaa

2019-05-02   15:57

IP: 78.60.137.101

KAS Paksą įgaliojo kalbėti Lietuvos vardu?

Romas

2019-05-02   15:34

IP: 81.7.87.38

Kad ir kaip nemėgstu Pakso, tačiau kalbėtis su kaimynais tikrai reikia. O su Baltarusija dabar kaip niekad. Nes pas juos su Rusija įtampa didėja ir nereikia praleisti progos gerinti santykių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad pagaliau...

Dėl atimtų vaikų kovojusiai šeimai - dar vienas smūgis nuotrauka, foto

Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija siūlo Seimui patenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio...

Siūlo atimti Petro Gražulio neliečiamybę nuotrauka, foto

Kaip kažkas taikliai pastebėjo, žmonės linkę aklai pasitikėti santechnikais, tačiau nuolat...

Žmonės mano, kad gelbėtojai tik vaiko poilsiautojus nuotrauka, foto

Kadangi jau liepos 12 d. nutrūksta prezidentės Dalios Grybauskaitės įgaliojimai, o Konstitucinis...

Nuo ko reikės saugoti prezidentę? nuotrauka, foto

Dėl vaikų nuotykio vyras ryžosi pavojingam iššūkiui nuotrauka, foto

Kelionės, Krepšininko Gintauto Matulio brolis Andrius Matulis baidare leisis į 700 kilometrų kelionę...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Dėl atimtų vaikų kovojusiai šeimai - dar vienas smūgis nuotrauka, foto

Lietuva, Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad pagaliau...

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Kelionės, Paskelbta prieš 39 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 53 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...