2020 m. lapkričio 27 d. 11:39 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Lietuva

Lietuva

A. Juozaitis, N. Puteikis ir S. Gorodeckis į rinkimus eis kartu: pinigų neturime, bet turime karštas širdis

A. Juozaitis, N. Puteikis ir S. Gorodeckis į rinkimus eis kartu: pinigų neturime, bet turime karštas širdis nuotrauka, foto

© lrytas.lt koliažas

Reklama

Artėjant Seimo rinkimams Lietuvoje – dar vienas partijų susivienijimas. Šįkart apie telkiamas bendras jėgas kovai dėl Seimo nario kėdžių pranešė Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininkas, parlamentaras Naglis Puteikis, Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai pirmininkas Arvydas Juozaitis ir Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

„Mes, trijų politinių partijų vadovai, matydami nykstančią Lietuvą, sutarėme dėl bendrų veiksmų ir bendro sąrašo dalyvaujant rinkimuose į Seimą bei po rinkimų formuojant bendrą frakciją pačiame Seime, siekdami išsaugoti nacionalinę demokratinę valstybę.

Mes sakome, kad teisingumas yra tapęs turtingųjų ir galingųjų preke ir iš žmonių atimama vis daugiau konstitucinių teisių. Oraus gyvenimo viltis menkėja. Seimas atidavė suverenią tautos valdžią neskaidrioms interesų grupėms, dažnai veikiančioms prieš valstybę ir tautą.

Seimu pasitiki mažiau nei penktadalis Lietuvos gyventojų, tai yra beveik Europos rekordas. Jei eini į Seimą, tu esi beveik prakeiktas, nes tave ten vadins vagimi“, – pristatydamas partijų susivienijimą kalbėjo A.Juozaitis.

Anot jo, nors šiuo metu politinių partijų bendro veikimo deklaraciją pasirašė minėtosios trys partijos ir jų lyderiai, prie jų jungiasi dar dvi politinės jėgos „Lietuvos sąrašas“ ir „Jaunoji Lietuva“.

Nors A.Juozaitis pareiškė, kad visos besijungiančios partijos „visiškai neturi pinigų“, tačiau esą turi „karštas širdis, nemenką energiją ir supratimą apie Lietuvą“ bei vienijasi dėl bendrų vertybių.

Reklama

Atstovautų „skurdinamai daugumai“

A.Juozaitis tvirtino, kad į Seimo rinkimus žengsiančios susivienijusios partijos ruošiasi atstovauti „skurdinamos daugumos labui“.

„Mes su tokia padėtimi jokiomis aplinkybėmis taikstytis nesirengiame. Taigi buriamės bendram darbui ir savo veikla tikimės padėti šalies piliečiams išsaugoti, pirmiausia, darbo vietas, ir likti tėvynėje, čia kurti šeimas, auginti vaikus.

Mes buriamės skurdinamos daugumos labui – ne korporacijų, bankų ir visų turtuolių labui“, – sakė A.Juozaitis.

Savo ruožtu Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas S.Gorodeckis prie partijų susivienijimo kvietė jungtis ir kitų politinių jėgų atstovus, kuriems artimos jų vertybės.

„Kviečiame jungtis prie mūsų, išlaikant tas pačias vertybes – tautiškumo, pagarbos, socialinės ir tautinės valstybės, žinoma, laikantis euroatlantinių vertybių, kurios būtų tos raudonosios linijos, kurios galėtų būti tikrąja vieninga alternatyva Lietuvai šiame politiniame lauke“, – kvietė S.Gorodeckis.

Reklama

A.Juozaitis pabrėžė, kad kviesdami jungtis kitas partijas jie esą neakcentuoja religinio vertybinio aspekto, bet susivienijimo „šaknys vis dėlto baltiškos kultūros“. Ypač A.Juozaitis kvietė prie susivienijimo jungtis besikuriančias ir jau egzistuojančias krikščioniškų vertybių pagrindais besiremiančias partijas.

Anot N.Puteikio, politinių jėgų susivienijimo sąraše į rinkimus pirmuoju numeriu puikuosis A.Juozaitis, o dėl kitų vietų – antrosios, trečiosios ir t.t., dar bus tariamasi. Pats A.Juozaitis tikino, kad tam, jog „sutvarkytų Seimą“, jiems reikėtų bent 30 vietų Seime. Kaip gerą rezultatą jis įvardijo 20 vietų.

Ribotų Seimo narių kadencijas

Taip pat A.Juozaitis pridūrė, kad vienas iš partijų susivienijimo tikslų būtų įvesti kvotą, kad Seimo narys gali būti renkamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. „Pailsėti“ tarp kadencijų jis parlamentarams siūlytų, pavyzdžiui, dirbant savivaldybėse.

„Po dviejų kadencijų jau pailsėk, nes tie amžinai Seime sėdintys grybai jau apkerpėję... Mūsų draugas Naglis (Puteikis, – aut.past.) irgi jau ne vieną kadenciją yra, bet jis ir sau prisitaiko, ir jam tas pats galioja.

Po to pailsėk savivaldybėje, ar kur, galėsi po vienos kadencijos grįžti. Dar viena raudona linija – vienmandatininkų atšaukimas“, – sakė jis.

Reklama

Primename, kad Seimo rinkimai vyks šių metų spalį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Lietuva

Visame pasaulyje plinta įvairiausi mitai apie 5G: neva dėl jo mobilieji...

Gajausi 5G mitai: žalingas gamtai, sveikatai ir dar internetą pabrangins nuotrauka, foto

Šiandien, lapkričio 27 dieną, penktadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki...

Šventiniuose pašto ženkluose – vaikystės prisiminimai apie Kalėdų laukimą nuotrauka, foto

Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Pasaulio mokslininkai apskaičiavo, jog sertifikuotų veido kaukių dėvėjimas COVID-19 pernašos riziką gali...

„Maxima“ ragina ne tik dėvėti veido kaukes, bet ir tai daryti tinkamai nuotrauka, foto

COVID-19: ribojimai ugdymo įstaigoms nesikeičia nuotrauka, foto

Klaipėda, Šalyje pratęsus karantiną iki gruodžio 17 d., išlieka ribojimai ir dėl ugdymo...

Gajausi 5G mitai: žalingas gamtai, sveikatai ir dar internetą pabrangins nuotrauka, foto

Lietuva, Visame pasaulyje plinta įvairiausi mitai apie 5G: neva dėl jo mobilieji...

Šventiniuose pašto ženkluose – vaikystės prisiminimai apie Kalėdų laukimą nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien, lapkričio 27 dieną, penktadienį, likus kiek mažiau nei mėnesiui iki...

Po to, kai rašėme: Klaipėdiečiai, ginkite Girulių mišką nuotrauka, foto

Lietuva, Vakar „Vakaro žinios" priminė, kad klaipėdiečiai dar gali pareikšti savo ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...