2021 m. vasario 25 d. 21:45 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Kolegos per nuotolį – kaip užtikrinti sklandų komandos darbą virtualiai?

2021-01-19, 10:10

Pranešimas spaudai

Kolegos per nuotolį – kaip užtikrinti sklandų komandos darbą virtualiai? nuotrauka, foto

© "Unsplash" nuotr.

Reklama

Dirbant virtualiai nebelieka galimybės su kolegomis pasišnekučiuoti prie kavos aparato ar persimesti naujienomis prasilenkus biure. Galų gale, nebe taip paprasta pasiūlyti ir reikalingą emocinę paramą. Vis dėlto, išlaikyti kolegišką ryšį įmanoma sąmoningai to siekiant ir įdėjus šiek tiek pastangų bei pasitelkus technologinius sprendimus.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, padėsiančiais sustiprinti komandos dvasią.

#1. Pasitikrinkite interneto ryšio spartą. Kokybiškam nuotoliniam komandos darbui, žinoma, svarbiausias yra greitasir pastovus interneto ryšys. Verta žinoti, kokia ryšio sparta tinka skirtingoms programoms ir vaizdo skambučiams bei atitinkamai pasirūpinti sklandžiu interneto ryšiu namuose.

Savo interneto spartą galite pasitikrinti tiesiog internete, pavyzdžiui, svetainėje speedtest.net. Minimali rekomenduojama interneto sparta grupiniam „Zoom“ skambučiui yra 800 Kbps, tuo tarpu „Microsoft Teams“ – 500kbps/1Mbps, o  „Google Hangouts“ – 3.2 Mbps.

#2. Išskirstykite bendravimo kanalus. Net jei ir turite bendrą interneto platformą komandos darbo planavimui ir užduočių bei dokumentų tvarkymui, vertėtų susitarti dėl papildomų komunikacijos priemonių.

Atskyrę kanalus išvengsite informacijos kratinio – kai vienoje vietoje persipynę einamųjų darbų užklausos, skubios žinutės ir neoficialūs pašnekesiai. Todėl rekomenduojama drauge nuspręsti, kurios programos daugumai jūsų komandos narių yra patogiausios darbui, vaizdo skambučiams, skubioms užklausoms, o kurios – neoficialiems pašnekesiams.

Reklama

Be abejo, vaizdo konferencijoms ir dokumentų tvarkymui puikiausiai tiks rinkos lyderių „Microsoft Teams“, „Zoom“ ir „Google Hangouts“. Tuo tarpu pačioms svarbiausioms ir skubiausioms užklausoms galite rinktis telefoninį skambutį arba žinutę programoje „WhatsApp“. Svarbu, kad įrankį turėtų ir juo kasdien naudotųsi kiekvienas komandos narys.

Neoficialiems vaizdo pašnekesiams ir susirašinėjimams gali pakakti programos „Messenger“. Neseniai pristatyta ir kompiuterio darbalaukiui skirta programos versija, todėl ja naudotis dar patogiau.

#3. Būkite pasiekiami.Vienas iš darbo namuose trūkumų pasirodo tada, kai nematome ir nežinome, ar šiuo metu kolega yra susitikime, kalba telefonu ar tiesiog pietauja.

Bendrą komandos darbą palengvinsite su kolegomis pasidalinę savo užimtumo kalendoriumi. Jame reguliariai žymėkite ilgesnės trukmės susitikimus ar pietų pertraukas. Dar patogiau planuoti darbus bus į savo kalendorių įsitraukusir kitų kolegų elektroninius darbo kalendorius. Tokias funkcijas turi „Microsoft Outlook“ ir „Google Calendar“ programos.

#4. Geri santykiai turi būti kuriami nuolatos.Visada prisiminkite vieną paprastą tiesą – bet kokie santykiai turi būti kuriami ir puoselėjami. Visų pirma, stenkitės įtraukti kolegas į bendras veiklas bei inicijuokite ritualus. 15 min. pertraukėlė su kava ir vaizdo skambučiu neoficialiems pašnekesiams, savaitės naujienų aptarimas, „Mano dienos/savaitės įvykis“arbet kuri kita tema bendram komandos pašnekesiui.

Dirbant iš namų nejučiomis įsisukame į ratą, kuriame sprendimus priimame vieni patys ir komandiniai minčių lietūs atrodo neverti laiko. Tačiau net ir nuotoliniu būdu juos organizuoti verta. Per karantiną mūsų socialinis ratas ypač susiaurėja, o kartu siaurėja ir mūsų požiūrio kampas. Dėl to net paprastos kūrybinės užduotys gali pareikalauti kur kas daugiau pastangų. Pabendravę su kolegomis išplėsite savo minčių lauką ir į užduotį pažiūrėsite kitomis akimis. Be to, kolegoms tai irgi bus vertinga patirtis bei galimybė pasijusti reikalingiems ir įtrauktiems.

Reklama

Taip pat patartina laikytis ir tam tikro etiketo. Pavyzdžiui, neverskite kolegos įsijungti vaizdo kameros, jeigu šis nenori to daryti. Gali būti, kad žmogus nėra pasiruošęs ar tiesiog jaučiasi nepatogiai.Kitu atveju jis visą pokalbio laiką žvilgčios į savo atvaizdą ir niekaip negalės atsipalaiduoti.

Geras kolega taip pat turėtų mokėti išklausyti ir leisti pasisakyti kitiems pokalbio dalyviams. Jeigu yra uždaresnių ar mažiau drąsių kolegų, padėkite jiems užduodami neutralius klausimus. Tikras, atviras ir abipusis pokalbis tik sustiprins komandinę dvasią.

#5. Vertingi įrenginių priedai. Galbūt nusimato trumpas skambutis su kolegomis ir jums atrodo, kad galėsite telefoną pasilaikyti rankoje. Tačiau natūraliai nuo rankos virpantis vaizdas tik trikdys klausančiuosius, todėl iš anksto pasirūpinkite stabiliu pagrindu.

Telefonams pravers specialūs laikikliai, padėkliukai, o kompiuteriams – reguliuojamo aukščio stovai, kad kamera būtų akių lygyje, taip pat specialūs kompiuterių padėklai, jeigu dirbate ne prie stalo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Slaptažodžiais apsaugojama prieiga prie kompiuterių, informacinių sistemų, elektroninio pašto ir socialinių paskyrų. Jeigu naudojamas...

Kaip susikurti slaptažodį, kuriam atspėti prireiks beveik 900 tūkstančių metų? nuotrauka, foto

Akinių nešiotojai per pastaruosius porą mėnesių greičiausiai susidūrė su nauju iššūkiu...

Užsidėjus veido kaukę rasoja akiniai? Štai, ką galite padaryti nuotrauka, foto

Po kelių mėnesių sueis metai, kai kilusi pasaulinė pandemija įprastą gyvenimo ritmą...

Darbas iš namų: kaip mus paveikė ir kaip prie jo prisitaikyti geriau nuotrauka, foto

Kuriant namų interjerą, svarbu ne tik atsižvelgti į vyraujančias dizaino tendencijas. Taip...

Patarimai naujakuriams: 2021 m. interjero tendencijos nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...