2020 m. rugpjūčio 15 d. 05:02 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Patarimai

Patarimai

Kaip pasiruošti kelionei automobiliu?

2020-07-03, 09:38

„Motointegrator.com“ inf.

Kaip pasiruošti kelionei automobiliu? nuotrauka, foto

© Pixabay.com nuotr.

Reklama

Vis dažniau, planuodami atostogas, į kelionę nusprendžiame leistis automobiliu. O ir šią vasarą, kai kelionės lėktuvais yra kiek komplikuotos, automobilis taps bene pagrindine transporto priemone keliaujant. Kita vertus, tam, kad išvyka nuosavu automobiliu būtų sėkminga, būtina pagalvoti apie kelis svarbius aspektus. Ką reikia patikrinti automobilyje prieš kelionę?

Pirmiausia atlikite savarankišką automobilio apžiūrą

Ar žinote, kur rasti jūsų automobiliui rekomenduojamą padangų slėgį? Jis yra nurodytos eksploatacijos instrukcijoje ir ant durų angos arba degalų įpylimo angos dangtelio. Prieš kelionę oro slėgį padangose pritaikykite didesnei automobilio masei. Tai padidins kelionės saugumą, sumažins degalų sąnaudas ir padangų susidėvėjimą.

Lietuvos autoservisus vienijančios platformos „Motointegrator.com“ atstovas Robertas Tamulevičius rekomenduoja pasitikrinti, ir kur jūsų automobilyje yra atsarginis ratas bei jo keitimo įrankiai. Patikrinkite, ar mokate jais naudotis ir, ar sugebėsite pakeisti ratą.

„Įsitikinkite, ar automobilyje yra avarinis trikampis, vaistinėlė, gesintuvas ir liemenė su atšvaitais. Jei vyksite į užsienį, nors ir į Europos sąjungos šalis, įsidėmėkite, kad šalys turi skirtingus reikalavimus, todėl  patikrinkite, kokia papildoma įranga bus reikalinga, pavyzdžiui, atsarginių lempučių komplektas ar liemenės su atšvaitais visiems keleiviams. Taip išvengsite nereikalingų baudų. Taip pat patikrinkite langų valytuvų būklę. Nuvalykite jų gumytes šluoste ir išbandykite jų veikimą. Jei valytuvai palieka dryžius ant stiklo, nedvejokite ir nusipirkite geresnius“, – rekomenduoja R. Tamulevičius.

Patikrinkite visą apšvietimo sistemą, t. y. išorines ir vidines lemputes. Tinkamas apšvietimas užtikrins didesnį saugumą.

Nepamirškite ir patikros autoservise

Jeigu vairuojate senesnį nei 2-jų arba 3-jų metų automobilį, prieš kelionę būtina atlikti nuodugnią techninę apžiūrą autoservise. R. Tamulevičius teigia, kad mechanikas turėtų patikrinti visas sistemas, kurios yra atsakingos už keliaujančių asmenų saugumą. Ypač stabdžius, pakabą ir vairo mechanizmo elementus.

„Tik neatidėkite apžiūros paskutinei minutei. Patikros metu mechanikas gali pastebėti gedimus, kurių pašalinimas užtrunka arba tiesiog brangiai kainuoja, pavyzdžiui, stabdžių diskų pakeitimas, nesandarios kondicionieriaus sistemos remontas ir šaldančios medžiagos papildymas“, –  sako R. Tamulevičius.

Ar galioja automobilio draudimas?

Techninė transporto priemonės patikra – svarbi, tačiau yra dar keletas dalykų, kuriuos būtina patikrinti. Automobilio savininkas privalo peržiūrėti automobilio dokumentus: techninės apžiūros ir privalomos civilinės atsakomybės draudimo poliso galiojimo terminą.

Pasak „Motointegrator.com“ atstovo, neabejotinai verta pasirūpinti papildomu draudimu – pagalbos kelyje teikimu, ypač vykstant į užsienį. Tai užtikrins transporto  priemonės transportavimą jai sugedus arba, pavyzdžiui, pradūrus padangą.

„Jeigu nusimato išvyka į užsienį, vairuotojas privalo susipažinti su kelių eismo taisyklėmis galiojančiomis konkrečioje šalyje. Tik tokiu būdu būsite įsitikinę, kad dėl nežinojimo neturėsite rimtų problemų. Tačiau, įrašų analizė turi apimti ne tik greičio apribojimus, bet taip pat aspektus susijusius su vaizdo registratorių naudojimu. Pavyzdžiui, Austrijoje įjungtas vaizdo registratorius gali „užtraukti“ vairuotojui baudą net iki 10 tūkstančių eurų. Portugalijoje ši bauda yra kiek mažesnė – siekia 2,5 tūkstančių eurų“, – aiškina R. Tamulevičius.

Išanalizuokite trasą

Gilesnės analizės taip pat reikalauja trasa, kuria norite nuvykti į pasirinktą tikslą. Pasirenkant idealią kelionės trasą verta suplanuoti galimus sustojimus degalų papildymui arba nakvynėms – viskas priklauso nuo kelionės trukmės. Vairuotojas privalo patikrinti papildomus veiksnius, pavyzdžiui, mokesčiai už mokamus kelius, autostradas, tunelius.

„Transporto priemonės savininkas turėtų pagalvoti apie automobilyje įrengtos navigacijos žemėlapių atnaujinimą. Tuomet būsite įsitikinę, kad automobilis jus nuves tinkamais keliais. Sėkmingos kelionės nuosavu automobiliu pagrindas – planavimas. Ir jis nei kiek neriboja spontaniškumo arba geros nuotaikos. Planavimas – tai galų gale atsakingumo požymis, kuris padės puikiai praleisti laiką su šeima“, – tikina R. Tamulevičius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Patarimai

Vasarai šuoliuojant paskutinėmis savaitėmis stilistė Olga Wiseman dalinasi grožio paslaptimis. Jūsų dėmesiui...

10 grožio ritualų su stiliste Olga Wiseman nuotrauka, foto

Kurti ir puoselėti gražius santykius poroje – nuolatinis darbas. Kiekvienas turime skirtingus...

Porų ginčai dėl finansų: kaip jų išvengti? nuotrauka, foto

Įkvėpti savo vaikus laikytis subalansuotos mitybos ir mankštintis galima ir be...

10 idėjų sveikesnei mitybai ir aktyvesniam laisvalaikiui nuotrauka, foto

2007–2015 metų serialas, pelnęs net 5 auksinius gaublius ir begalę apdovanojimų...

5 įtraukiantys serialai apie verslą ir pinigus nuotrauka, foto

Istorinis įvykis: Klaipėdoje pristatyta knyga apie mūsų miesto olimpiečius nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos "Klaipėdos sportininkai olimpinėse žaidynėse"...

Kuršių mariose dingo žmogus - pakeltas kariuomenės sraigtasparnis nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugpjūčio 14 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo...

Dalius Ubartas: apie sezono tikslus, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su...

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš ES šalių nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...