2020 m. gruodžio 4 d. 07:48 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Poilsiaukite su šeima Liepojoje – mieste, kuriame gimsta vėjas!

Reklama

Liepoja yra meno ir muzikos miestas. Jos įvairialypė ir spalvinga savastis kartkartėmis net ima gluminti. Visa, kas čia regima, girdima, jaučiama, ragaujama ar įkvėpiama, suteikia šiam miestui nepakartojamo grožio ir žavesio. Liepoja gyva!

Vėjas, pučiantis dažniausiai vakarų kryptimi, čia stipresnis nei kitur Latvijoje. Ne veltui Liepoja pavadinta vėjų miesto vardu, tai miestas, kuriame gimsta vėjas. Tad nedera apsirikti, - Liepoja yra ta vieta, kur išvėdinsite nuo pavargusių minčių savo galvą bei su šeima ir draugais patirsite neišdildomų įspūdžių.

Poilsis balto smėlio paplūdimyje ir Jūrmalos parke

Didžiausias Pabaltijo pajūrio parkas puikiai tiks ne tik vakarinius pasivaikščiojimus mėgstančioms, bet ir aktyvaus poilsio ieškančioms šeimoms. Čia ir žaidimų aikštelė mažiesiems bei riedlentininkų parkas ūgtelėjusiems. Parke įrengta minigolfo aikštelė, o energingesni poilsiautojai galės išbandyti batutus ar velokartus. Būtina priminti, kad vaikų žaidimų aikštelėje nuo birželio 1 iki rugsėjo 1 dienos sekmadieniais 12:00 valandą vaikų laukia nemokami renginiai – lėlių teatro ir cirko pasirodymai. Kasmet pirmąjį birželio savaitgalį Jūrmalos parkas virsta užburiančiu šeimos pasauliu. Čia vyksta didžiausia šeimos šventė Latvijoje – įvairios pamiklinti rankas ir pasukti galvas priversiančios dirbtuvės, žaidimai, pramogos, šokių ir dainų koncertai, kuriuose tūkstančiai Liepojos ir kitų Latvijos kampelių vaikų sutinka žinomus šalies menininkus ir muzikantus. Šiemet jų būryje bus ir populiarusis dainininkas Lauris Reinikis.

Liepojos paplūdimyje vietos poilsiui ras kiekvienas. Ir dieną, ir vakarą centriniame Liepojos paplūdimyje jūsų lauks tinklinio ir futbolo aikštelės, po saulės skėčiais pasislėpusios paplūdimio kavinės, gulimieji krėslai kaitinimuisi saulutėje, muzika ir gaivieji gėrimai. Šėlsmo ir geros nuotaikos kupini paplūdimio vakarėliai čia ima įsibėgėti vos saulė ima slėptis už horizonto ir tęsiasi iki vėlyvo vakaro. Panorusiems aktyviau leisti laiką pasiūlysime pasigalinėti su jūra ir vėju kites.lv zonoje ar prisijungti prie burlenčio sporto klubo „Rietumkrasts” šėlionių ant vandens prie šiaurinio karinio uosto molo. Už prieinamą kainą čia galima išsinuomoti vandens slides, pripučiamus plaukimo ratus, vandens motociklus ir valtis.

Pasivaikščiojimą Liepojos prekybos kanalo alėja verta papildyti neskubiu pasiplaukiojimu po uosto ekvatoriją ir Baltijos jūrą laiveliu „Keturi vėjai” (lv. „Četri vēji”).

Reklama

Ilgam atmintin įstrigsianti pažintis su pramonės ir karinio paveldo miestu

Smalsiosios jaunuolių grupės, iš anksto susitarus, turi galimybę apsilankyti didžiausiose Pabaltijyje tekstilės „Lauma Fabrics” ir metalurgijos „Liepājas Metalurgs” įmonėse bei žvilgterėti į Liepoją pro tramvajaus langą. Ekskursija Liepojos tramvajumi – galimybė per vieną valandą pamatyti pramoninę miesto dalį, senuosius gyvenamuosius rajonus, ilgus amžius menančią miesto širdį bei naujai iškylančių namų kepures.

Seniausia Baltijos šalyse elektrine tramvajaus linija iki šiol kursuoja vienintelis Latvijos tramvajus-siaurukas. Vienas tramvajaus vagonas paverstas Liepojos kultūros ir turizmo informacijos centru, kuriame keletą kartų per mėnesį vyksta įvairūs meniniai renginiai ir pažintinės paskaitos.

Dabar laikas pakalbėti apie Liepojos muziejų. Šis muziejus net iki liepos 28 dienos kviečia atvykti ir savo akimis pamatyti Europoje sau lygaus neturintį privačių kolekcijų lobyną – jūsų laukia margos ir įvairialypės kolekcijos, sudominsiančios visus tėčius, mamas ir jų mažuosius.

Neramios sielos ir azarto stokos iškankintieji savo nuotykių alkį galės numalšinti karinio uosto kalėjime ir šiauriniuose fortuose. Su tikrove nė kiek neprasilenkiantis spektaklis-išbandymas „Už grotų” (lv. „Aiz restēm”) (grupėms nuo 15 žmonių) akies mirksniu nukirps visas gijas, siejančias su išoriniu pasauliu, ir privers savo kailiu patirti didžiausią siaubą. Galvas palaužyti ir pamiklinti kojas teks pasiryžusiems pabėgti iš „Tarybų Sąjungos gniaužtų” (lv. „Bēgšana no PSRS”) (grupėms nuo 5 žmonių). Norintiesiems pasiekti šį tikslą ir sėkmingai prasmukti pro visas šiaurinių fortų kliūtis teks veikti bendromis jėgomis susispietus į vieną darnų kumštį. Susipažinti su didžiausia Baltijos šalių karine baze (lv. Karosta), jos sargybos būstine ir joje įrengtu muziejumi padės profesionalus gidas www.karostascietums.lv.

Neskubūs pasivaikščiojimai architektūros, kultūros ir tradicijų gerbėjams

Reklama

Tiems, kurie į Liepoją nori įsilieti neskubomis, laikantis sau įprasto ritmo, siūlome pasirinkti vieną iš ekskursinių miesto maršrutų – Berči architektūra, jūgendstiliaus perlai, kino istorija, Liepoja – kaip iš natų. Eidami šiais maršrutais savo akimis pamatysite ir įvertinsite Makso Paulo Berči ir jo sūnaus per tris dešimtmečius sukurtą ir išpuoselėtą Liepojos architektūrinį veidą. Žavesio nestigs pakiliai ir savimi pasitikinčiai stūksantiems mūriniams ir mediniams jūgendstiliaus pastatams. Pažinčiai su Liepojos kino teatrų ir kino istorija teks pasitelkti nemažai savo vaizduotės jėgų. Lengviausias kelias susipažinti su Liepoja – sekti šaligatvių plytelėse įmūrytomis metalinėmis natomis. Tai taip paprasta: Liepoja – kaip iš natų!

Iš anksto susisiekus ir susitarus Turizmo informacijos biuro darbuotojai parengs įvairias temines ekskursijas, vedamas profesionalių gidų. Neturinčiais laiko ar galimybių susiplanuoti savo vizitą Liepojoje taip pat pasirūpinta – birželio 1 - rugpjūčio 31 dienomis kasdien 14:00 valandą galima prisijungti prie pažintinės ekskursijos po Liepojos centrą „Susitiksime Rožių aikštėje!” (lv.„Tiksimies Rožu laukumā!”). Rožių aikštėje prie Liepojos regiono turizmo informacijos biuro su žaliai rausva Liepojos vėliavėle rankoje interesantų lauks gidas, maloniai pavedžiosantis po miesto centrą ir papasakosiantis daug naujų ir įdomių dalykų apie miesto istoriją, kultūrą, architektūrą ir kasdienį gyvenimą. Ši ekskursija puikiai perteiks kūrybines miesto nuotaikas.

Eidami Latvijos muzikų šlovės alėja nepamirškite savo rankos pridėti prie garsių šalies muzikų plaštakų įspaudų, apžiūrėti bronzoje įamžintų ir Liepojos himne apdainuotų personažų. Gražiausia ir plačiausia Liepojos panorama atsivers pakilus į aukščiausios Liepojos bažnyčios bokštą.

Liepojos meninę savastį ir latviškas tradicijas Jums atskleis Amatininkų namai ir Taikomojo meno centras „Dārza iela”. Audimas, vytelių pynimas, gintaro, odos apdirbimas – tai tik dalis Amatininkų namų ir taikomojo meno centro siūlomų amatų. Susipažink su amatininkystės subtilybėmis ir pats išbandyk savo ranką! Nevalia pamiršti apžiūrėti ilgiausius pasaulyje gintaro karolius! Taikomojo meno centro dirbtuvėse galėsite stebėti, kaip apdirbamas gintaras ar audžiami įvairūs audiniai, taip pat išmėginti savo įgūdžius senuosiuose amatuose. Maža to, sužinosite, kaip siuvami šio krašto tautiniai rūbai, o pageidaujant, juos ir pasisiūti. Planuok savo apsilankymą laiku, kadangi taikomojo meno centras savo paslaugas teikia tik darbo dienomis nuo 10 iki 17 valandos. Amatininkų namai savo lankytojų laukia taip pat ir šeštadieniais (10-17 val.).

Tikrąjį Liepojos kultūros skonį pajusite kyštelėję nosį į seniausio profesionalaus Latvijos teatro – Liepojos teatro – užkulisius. Pažinkite spektaklių statymo subtilybes ir nugalėkite savo scenos baimę! Galbūt sutiksite Baltąją damą…

Mažiesiems ir jų tėveliams būtina leistis į kelionę po Liepojos lėlių teatro pasaulį. Čia teks valandėlei įsijausti į savo mylimo pasakos personažo vaidmenį, sužinoti, kas iš tikrųjų slepiasi po lėlėmis, kokie likimai jas ištinka, bei išsiaiškinti, ar tikrai lėlės vidurnaktį pabunda ir gyvena savo niekam nežinomą gyvenimą.

Reklama

Neužmirškite pasigrožėti vėjų miesto panorama nuo aukščiausios Šv. Trejybės bažnyčios bokšto! Šioje bažnyčioje griaudžia didžiausi iki šiol dar nerekonstruoti mechaniniai vargonai.

www.trinitatis.lv

Pasiūlymai smaguriams, gamtos mylėtojams ir aktyvaus turizmo mėgėjams

Liepojos regiono turizmo informacijos biuras aktyvaus poilsio mėgėjams siūlo išsinuomoti paprastus arba elektrinius dviračius, su kuriais galima smagiai apžiūrėti miestą ir išbandyti tolimesnius dviračių maršrutus, vinguriuojančius Baltijos jūros pakrantėmis ir Liepojos apylinkėmis. Viskas puikiai pritaikyta šeimai – pasirūpinta vaikiškais dviratukais, vaikiškomis sėdynėmis bei lopšiais patiems mažiausiems.

Gyvūnus mylinčios šeimos laukiamos Rygos zoologijos sodo filiale „Cīruļi” Kalvenėje bei mini zoologijos sode „Dižvanagi” Gruobinioje.

Paviluosto svečių namai „Ievlejas” kviečia pasimokyti duonos kepimo meno. Čia dažnas turi pirmą galimybę išsikepti ruginės duonos kepalėlį.

Reklama

Lankantis Liepojoje ir jos apylinkėse galima paklajoti gastronomijos ir vyno turizmo keliais, tačiau dėl jų reikia iš anksto susitarti su Liepojos regiono turizmo informacijos biuru.

Gruobinioje smalsiųjų ir nuotykių ištroškusiųjų laukia Kuršių vikingų stovykla, – ji pati seniausia Pabaltijyje ir yra įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Lankydamiesi šioje stovykloje susipažinsite su kadaise čia gyvenusių vikingų aprėdu ir buitimi, galėsite išmėginti ranką mesdami kovos kirvius ir ietis, paplaukioti senuoju vikingų laivu (iki 10 asmenų vienu metu) ar pasiirstyti kanoja.

Visiems nuotykiams pasibaigus, jėgas ir energiją vėsiomis vasaros dienomis ar niūrą žiemą padės atgauti Liepojos olimpinio centro baseinas & SPA. Šis kompleksas yra moderniausias ir didžiausias baseinų ir SPA centras visoje Kuržemėje. Čia jūsų laukia poilsinės zonos, vandens masažai, burbulinės vonios, trijų tipų pirtys, vandens atrakcionai vaikams ir du baseinai.

www.loc.lv

Kuo nors nusivilti Liepojoje neįmanoma, nes vasarą čia nesibaigia ištisus metus!

Daugiau informacijos apie Liepojoje ir jos regione teikiamas turizmo paslaugas rasite:

Reklama

Liepojos regiono turizmo informacijos biuras

Rožu laukums 5/6, Liepoja, LV-3401

Tel. + 371 3480808, + 371 29402111

e-paštas [email protected]

www.liepajaturisms.lv

Šio straipsnio turinys yra reklaminio pobūdžio.

Žymos: liepoja, atostogos

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

Lietuvai įvedus privalomą saviizoliaciją iš Lenkijos grįžusiems žmonėms, laikinai stabdomi traukinių...

Laikinai stabdomos kelionės traukiniais į Lenkiją nuotrauka, foto

Lietuvos turizmo rūmų asociacija sako pastebinti ženkliai išaugusį keliautojų susidomėjimą paskutinės minutės...

Išaugo susidomėjimas paskutinės minutės pasiūlymais nuotrauka, foto

Sumaniusi nerengti septyniasdešimtmečio iškilmių, o ta proga verčiau su šeima pasibūti...

Sumokėjo pinigus už kelionę, bet jubiliejus Egipte nuplaukė nuotrauka, foto

Vasaros atostogoms ar savaitgaliams dažnas mūsų nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir...

Gražiausi Lietuvos ežerai, kuriuose galėsite atsigaivinti nuotrauka, foto

G. Nausėda su I. Šimonyte aptars Vyriausybės formavimą nuotrauka, foto

Lietuva, Susitikimus su kandidatais į ministrus baigęs prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Vyriausybės...

VMG grupė skyrė paramą Klaipėdos universitetinei ligoninei nuotrauka, foto

Klaipėda, VMG grupė Klaipėdos universitetinei ligoninei skyrė 18 tūkst. eurų paramą, kuri...

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...