Pirmieji įspūdžiai iš atostogų užsienyje

Pirmieji įspūdžiai iš atostogų užsienyje

Nors žmonės buvo raginami ilsėtis Lietuvoje, atšaukus karantiną ne vienas susigundė išvykti į užsienį. Visgi, regis, noras pailsėti svetur gali turėti ir nelabai smagių pasekmių - grįžus iš kai kurių šalių teks registruotis ir dvi savaites praleisti saviizoliacijoje, o planuotas keliones į kitas šalis išvis gali tekti atidėti neribotam laikui.

Tik žmonių tai, panašu, nesulaiko.

Kaukės - privalomos, daugiau - jokių ribojimų

Nepaisant valstybinių institucijų perspėjimų, trokštančių pailsėti užsienyje tautiečių netrūksta. Prieš porą dienų iš Modlino Lenkijoje į Tenerifę atskridęs Gediminas Kvietkauskas džiaugėsi, kad kelionė praėjo labai sklandžiai.

„Oro uoste patikrino temperatūrą ir viskas. Niekas jokių koronaviruso testų neprašė. Lėktuvas buvo užpildytas 60 proc. - seniai mėgavomės tokia prabanga“, - įspūdžiais dalinosi pašnekovas.

Vienintelis sunkumas, su kuriuo susidūrė keliautojai, - koronaviruso deklaracijos pildymas.

„Ispanijoje būtina užpildyti tokią deklaraciją. Formą privalo atsiųsti avialinijos. Buvo keblumų, nes formą atsiuntė, kai jau ruošėmės nakvynei Modline. Teko skubiai ieškoti spausdintuvo, bet viskas išsisprendė! Atvykus ta forma yra labai svarbi, nes be jos užtruksite oro uoste“, - naudinga informacija pasidalino Gediminas, pasidžiaugęs, kad Kanarai tušti, o jie - vieni pirmųjų lankytojų po karantino.

Tai, kad lėktuvas į Maljorką skrido pustuštis ir nereikėjo jokių testų, patvirtino ir socialinio tinklo naudotoja, pasivadinusi Pa Vir. Ji tik atkreipė dėmesį į tai, kad anglų kalba pildytos anketos netiko, tad jas jau vietoje teko pildyti iš naujo.

Miestelyje, kuriame apsistojo turistai iš Lietuvos, dauguma viešbučių, kavinių ir barų dar nedirba, nors kasdien kažkas asidaro. Žmonių mažoka, bet irgi daugėja. Daugiausia poilsiautojų susirenka į paplūdimį. Informaciniai centrai neveikia, ekskursijos neorganizuojamos, iš pramogų siūlomas tik nardymas, bet atostogaujantiems tai netrukdo.

Sklandžiai, sprendžiant iš atsiliepimų, vyksta ir kelionės į lietuvių mėgstamą Rodo salą. Šiuo metu joje atostogaujanti Vilma nurodė, kad privalomos oro uoste buvo tik kaukės ir minėta anketa. Nusileidus jokių papildomų patikrinimų niekas neatliko. Kol kas Rode turistų nėra daug ir ekskursijos siūlomos tik po pačią salą, tačiau nėra jokių ribojimų, pažymų apie sveikatos būklę irgi niekas nereikalauja.

Tą patį patvirtino ir Rode besiilsinti Danutė. Pasak jos, niekas apie jokius karantinus saloje nekalba, kaukių nenešioja, viskas tylu ir ramu.

„Turistų mažai, bet Lindos pliaže, be lietuvių, galima sutikti vokiečių ir italų. Tiesa, kavinėse geriausios vietos - su vaizdu į jūrą - paprastai būna užimtos, nes šiemet graikai irgi nusprendė atostogauti namuose“, - sakė pašnekovė.

Viešbučiuose su „viskas įskaičiuota“ sistema prie maisto stalų stovi po kelis, kaukes dėvinčius ir poilsiautojus aptarnaujančius, padavėjus. Kadangi žmonių nėra daug, problemos tai nesudaro. Turistų taip mėgstami lauko barai veikia kaip įprasta, gultų prie jūros irgi visiems užtenka.

Analogiška tvarka - kaukės ir anketa - (remiantis internautų atsiliepimais bei įspūdžiais), galioja ir skrendant į Italiją. Šioje šalyje, nors veikia dar ne visos maitinimo bei pramogų įstaigos, poilsiaujantiems jokių griežtų ribojimų nėra taikoma. Užtat žmonių paplūdimiuose, pasak tris savaites ten praleidusios Aistės, „kaip silkių statinėje“. Ir be jokių kaukių.

Kviečia mažiau pažįstamos šalys

Ginos Bid teigimu, dabar pats geriausias laikas aplankyti Kroatiją: „Čia ramiau ir saugiau nei Lietuvos pajūryje. Keliai Kroatijoje puikūs ir... tušti. Net Jadranska magistralė, kuria važiuojant pakrante galėdavai grožėtis nuostabiais vaizdas, bet važiuodavo automobilis paskui automobilį, dabar - tuščia. Gražiausios vietos - vien jums.

Geriausi pliažai - jūsų. Vos keli vokiečių, austrų automobiliai ir kemperiai. Tik liūdina tuščios ar uždarytos kavinės, restoranai, konobos. Kroatija jau nebe tokia gyvybinga, bet mums tik geriau. Nėra net ir lenkų, kurie būdavo nugulę visas Kroatijos pakrantes. Kas norite, galite ir sugebate - pirmyn.“

Besiilsintys Bulgarijoje nurodo, kad uždarose patalpose kaukės lyg ir privalomos, tačiau jas dėvi tik personalas; į turistus žiūrima atlaidžiai. Maistą tenka imti mūvint pirštines arba jį įdeda padavėjai. Tai - bene vienintelės aiškiai pastebimos naujovės. Visa kita - kaip ir iki karantino.

Ministerija perspėja

Sveikatos apsaugos ministerija, ragina keliautojus imtis reikiamų atsargumo priemonių ir paisyti specialistų rekomendacijų. Be privalomos ar rekomenduotinos saviizoliacijos, asmenys, grįžtantys iš šalių, kuriose sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, per 24 valandas privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre.

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad Lietuvos sienos kirtimo vietoje jiems bus matuojama temperatūra. Nustačius koronaviruso infekcijos simptomus, tokie keliautojai bus atskirti nuo kitų žmonių ir iškviestu greitosios medicinos pagalbos automobiliu nugabenti į gydymo įstaigą.

Atvykusiems iš Čekijos, Džibučio, Egipto, Ganos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Monako, Nepalo ir Turkijos, kur sergamumas yra kiek mažesnis, specialistai rekomenduoja izoliuotis, laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių, pagal galimybes dėvėti asmens apsaugos priemones. Jiems taip pat reikia stebėti savo sveikatą. Pasireiškus koronaviruso infekcijos simptomams, jie nedelsdami privalo skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808.

Tokia pati tvarka iki ketvirtadienio galiojo ir atvykstantiems iš Bulgarijos bei Rumunijos. Visgi epidemiologinei situacijai šiose valstybėse prastėjant, Vyriausybė nusprendė nebepriimti atvykstančių iš šių šalių užsieniečių, o grįžtantiems Lietuvos piliečiams 14-os dienų saviizoliacija taps privaloma. Trečiadienį atskriejo žinia, kad kelionių organizatoriai stabdo keliones į Bulgariją.

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius perspėjo, kad su sunkumais Lietuvos piliečiai gali susidurti ir mėgindami išvykti į kai kurias Balkanų valstybes.

 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder