2020 m. lapkričio 27 d. 17:06 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Kaip Dublinas Šv. Patriką šventė

2013-03-29, 19:58

Irma STASIULIENĖ

Kaip Dublinas Šv. Patriką šventė nuotrauka, foto

© Irmos STASIULIENĖS nuotrraukos

Reklama

Kai bilietai į atšiauriąją Airiją jau buvo nupirkti, paaiškėjo, kad mano viešnagės data sutampa su airių nacionaline švente - Šv. Patriko diena. Va čia tai sėkmė, - apsidžiaugiau.

Dublino oro uostas pasitiko išpuoštas Airijos vėliavos spalvų balionų girliandomis. Didmiesčio gatvės irgi kasdien vis labiau dažėsi žaliai - kuo arčiau šventė, tuo daugiau vietinių ir atvykėlių maukšlinosi juokingas žalias skrybėles, stilizuotas karūnas ar bent jau žalius plaukų lankelius su styrančiais dobiliukais. Ir nors šventinis sekmadienis išaušo niūrus ir lietingas, tądien nepasipuošusių neteko matyti. Net policijos (gardos) pareigūnės prie uniformos prisisegė dobiliukų puokšteles.

Iš taksisto išpešę, kur geriau stebėti pagrindinį šventės akcentą - paradą, šalutinėmis gatvelėmis (pagrindinės buvo užlietos žalios minios) nusigavome prie eisenos maršruto galo, atradome vietą prie pat tvoros ir ėmėme kantriai laukti. Yra laiko panagrinėti šventės "infrastruktūrą": visos gatvės atitvertos surenkamomis stabiliomis metalinėmis tvoromis, už jų važiuojamojoje dalyje gali būti tik eisenos dalyviai ir gardos pareigūnai. Beje, šie smagiai nusiteikę, mielai atsakinėja į klausimus ir puola į talką, jei netyčia koks žiūrovo daiktas nukrenta už tvoros.

Ir štai tolumoje pasigirsta orkestro muzika, laukiančiųjų minia smagiai sušurmuliuoja: sulaukėm! Eisenos pradžioje atiduodama duoklė oficialiems asmenims - ištaigingoje karietoje prarieda miestui svarbūs asmenys, žygiuoja (tiesa, ne itin darniai) kariuomenė, su palydove pracipena, matyt, kažkuo labai nusipelnęs nemažo ūgio tarnybinis šuo, juos lydi dūdmaišininkų orkestras. Ir vėl žavūs šunys su kinologais, už jų - raitoji policija ant kvapą gniaužiančių žirgų. Pareigūnas pratempia įrenginį, skirtą keturkojų paliktoms "dovanėlėms" rinkti. Vėl išdidžių uniformuotų pareigūnų kolona, ir vėl orkestras.

Beje, apie orkestrus: jų šventinėje eisenoje buvo labai daug, daugiausiai pučiamųjų su šokėjomis, grakščiai mojančiomis ir mėtančiomis vėliavas. Muzikantai į Dubliną susirinko vos ne iš viso pasaulio - JAV, Italijos, Kanados ir kt. Senoviniame automobilyje šypsosi kažkoks popmuzikos dievukas iš kažkokios iširusios grupės, sukeldamas merginų alpulį ir klyksmus. Oficialioji (nors tikrai nekelianti nuobodulio, nes "atskiesta" grojančių orkestrų) dalis lyg ir baigta, prasideda smagioji - kaukių kompozicijos.

Žmonės kojinėse

Štai atkrypuoja į stilizuotus pripučiamus megztinius įtupdyti jaunuoliai, už jų tempiamas milžiniškas ryškiaspalvis pripūstas "megztinis" - matyt, duoklė nacionaliniam Airijos paveldui. Atrieda spalvingų durų kompozicija, lydima milžiniškų marškinėlių. Žiūrovai negaili aplodismentų istoriniam vaizdeliui "Poliariniai laikai" - apšerkšniję žmonės tempia vos ne natūralaus dydžio laivą, kiti velka įvairius daiktus ir net pianiną - viską, ko gali prireikti užkariaujant Arktį...

Reklama

Dar vienas nemenkas laivas, už jo - banginis. Smagumėlis! Tolumoje lyg saulė sušvinta milžiniškas geltonas viščiukas - svarbiausias žaislų kompozicijos akcentas, jį lydi skudurinės lėlės, Barbės, žaisliniai kareivėliai ir net "Lego" žmogeliukai. Ir visi linksmi, šoka, pliaukši delnais su žiūrovais... Štai atrieda nemenkas gaublys, aplink jį ratus suka dviratininkai su virš galvų pritvirtintais lėktuvėliais. Atvažiuoja virtinė nemenkų lagaminų (nieko neprimena?), už jų lapnoja žmogeliai, pasislėpę atitinkamo dydžio kojinėse. Kiekvieną fantazijos nestokojančią kompoziciją lydi spalvinga siautulinga šokėjų ar kaukėmis pasipuošusių žmonių grupė, šėlstanti ir noriai bendraujanti su žiūrovais.

Kodėl ne Klaipėdoj?

Viso to aprašyti, ko gero, neįmanoma. Reikia būti Dubline. O gal ir Klaipėdoje per Jūros šventę?

Viso parado metu nevalingai jį lyginau su praeityje dailininkės Sofijos Kanaverskytės kurtais Jūros šventės karnavalais. Jie tikrai nebuvo prastesni už Šv. Patriko paradą. O gal sutelkus jėgas ir Klaipėda galėtų sutraukti milijonines minias žiūrovų?

Tiesa, reikia pripažinti, kad airiams dalyvavimas parade - garbės reikalas, jie tai daro su džiaugsmu, ir net nužygiavę keletą kilometrų nepraranda entuziazmo. Iš tiesų airiai moka švęsti.

Nuotraukų galerija

 

© Irma STASIULIENĖ

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Irma STASIULIENĖ

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

Lietuvai įvedus privalomą saviizoliaciją iš Lenkijos grįžusiems žmonėms, laikinai stabdomi traukinių...

Laikinai stabdomos kelionės traukiniais į Lenkiją nuotrauka, foto

Lietuvos turizmo rūmų asociacija sako pastebinti ženkliai išaugusį keliautojų susidomėjimą paskutinės minutės...

Išaugo susidomėjimas paskutinės minutės pasiūlymais nuotrauka, foto

Sumaniusi nerengti septyniasdešimtmečio iškilmių, o ta proga verčiau su šeima pasibūti...

Sumokėjo pinigus už kelionę, bet jubiliejus Egipte nuplaukė nuotrauka, foto

Vasaros atostogoms ar savaitgaliams dažnas mūsų nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir...

Gražiausi Lietuvos ežerai, kuriuose galėsite atsigaivinti nuotrauka, foto

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Istoriniams laivams atgimti - prieglobstis piliavietėje nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva skambiai vadinama jūrine valstybe. Klaipėda - jūrinių tradicijų puoselėjimo lopšiu. Tačiau...

Diego Maradona palydėtas į amžinąją kelionę nuotrauka, foto

Sportas, Argentinoje didžiulės minios penktadienį palydėjo į paskutinę kelionę legendinį futbolininką Diego...

KU pasiuntiniai vienišiems senjorams išdalijo džiaugsmo siuntinį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto darbuotojų nupinti Advento vainikai, šįryt iškeliavę pas adresatus – Telšių...

SE, Paskelbta prieš 22 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...