2019 m. birželio 20 d. 11:58 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Kelionės

Kelionės

Įdomiausi pasaulio muziejai vaikams

2012-06-23, 00:02

"Vakarų ekspreso" inf.

Įdomiausi pasaulio muziejai vaikams nuotrauka, foto

Gigantiška žaisliukų kolekcija, Trolių Mumių namai, vandens pasaulis, meno dirbtuvės...

Į gerus muziejus suaugusiesiems norisi sugrįžti, iš gerų muziejų vaikams nesinori išeiti.

"Forbes" išrinko šešetą garsiausių pasaulio muziejų, kuriose verta apsilankyti atostogų metu keliaujant su vaikais.

Ivano Steigerio žaislų muziejus (Čekija)

IVANO STEIGERIO žaislų kolekcijos - tai ištisa žmonijos istorija. Scanpix nuotr.

Toks yra įkurtas ne tik Prahoje, bet ir Miunchene. Ivano Steigerio (gim. 1930 m.)muziejai - tai unikalios ir neįtikimai gausios žaislų kolekcijos, kurias visą gyvenimą rinko žinomas čekų karikatūristas, iliustratorius, rašytojas, režisierius, 1969 m. emigravęs į Miuncheną. Senoviniai eglutės žaisliukai, Barbės ir jų pasaulis, pirmosios garo mašinos modelis, alaviniai kareivėliai su Čerčilio ir Šarlio de Golio veidais, žinomi kino herojai ir realiai egzistuojančios žvaigždės... Steigerio žaislų istorija - tai žmonijos istorija: iš žaisliukų, sukurtų senovės Egipte, ir tų, kuriuos nulipdė indėnai iš duonos, galima daryti išvadas, kuo gyveno šios tautos.

Adresas: Zlata ulička (Golden Lane) 6, Prahos pilies teritorijoje. Dirba kasdien nuo 9.30 iki 17.30 val. Bilieto kaina suaugusiajam - 3, 2 dol. (70 kronų), vaikui - 1,5 dol. (30 kronų), šeimai (2 suaugusieji ir 2 vaikai) - 6 dol. (120 kronų).

Šarlio Pero muziejus (Prancūzija)

BRETEUIL PILIS (Chateau d'Breteuil) su pasakomis susijusi tuo, kad baronas Louis de Breteuil (1648-1728) kartu su Charles Perrault (1628-1703) vienu metu tarnavo Liudvikui XIV: pirmasis (kairėje) rūpinosi Karaliaus Saulės dvaro finansais, antrasis - menu. wikimedia.org

Prancūzų pasakininko Šarlio Pero (Charles Perrault, 1628-1703), parašiusio tokias pasakas, kaip "Raudonkepuraitė", "Miegančioji gražuolė", "Batuotas katinas", "Pelenė", "Mėlynbarzdis" ir kt., muziejus įkurtas Breteuil pilyje netoli Paryžiaus.

Pilyje ir aplink ją stovi daugiau nei 150 vaškinių figūrų, o sekmadieniais ir mokinių atostogų metu personažai atgyja, vaidina scenas: žiūrovų akyse Pelenė pameta batelį, o Miegančioji Gražuolė įsiduria pirštą.

Pilyje padengtas šventinis fėjų stalas, prie jo sėdi laikrodininkas, matrona, metrdotelis, tarnas, padedantis markizui apsirengti, ir, žinoma, nepakeičiamas Batuotas Katinas.

Didžiuliame parke vaikų laukia žalias labirintas ir lobio paieškos.

Breteuil pilis yra už 35 kilometrų nuo Paryžiaus. Atidaryta nuo 10 val., įėjimas kas valandą pradedant nuo 14.30 ir baigiant 17.30 val. Bilietas suaugusiajam kainuoja 12 eurų, vaikui - 9 eurai.

USE PILĮ (Chateau d'Usse), esančią prie Endro upės, Luaros slėnyje, vaikams taip pat verta išvysti savo akimis: Šarlis Pero ją aprašė pasakoje "Miegančioji gražuolė". Fotolia nuotr.

Astridos Lindgren muziejus (Švedija)

ASTRIDOS LINDGREN herojų buveinė Stokholme - vienas mieliausių pasaulyje muziejų vaikams. Scanpix nuotr.

Bene mieliausias vaikams muziejus pasaulyje yra įsikūręs Švedijoje. Jis padalintas į keletą tematinių zonų: žaidimų, pasakiškų kelionių, Karlsono kavinės ir knygyno.

Žaidimų salėje stovi įvairiausių švediškų pasakų herojų namukai, tarp jų - Petsono ir Finduso, Pepės Ilgakojinės ir, žinoma, Karlsono stogas. Visur - "tikri" herojų indai, išmėtyti drabužiai, kuriais galima pažaisti. Čia vyksta ir įvairūs spektakliai.

Įstabiausias dalykas - tai pasakų traukinys, kuris veža per visas Astridos Lindgren pasakas: jis važiuoja ne tik bėgiais, bet ir oru. Keliautojai lekia virš Stokholmo stogų, užsuka į mišką, kur gyvena Roni ir jos plėšikai, o baigiasi kelionė stebuklų šalyje Nangijaloje, kur gyvena Broliai Liūtaširdžiai.

Muziejus įsikūręs Stokholmo centre, šalia istorinio "Vaza" laivo. Dirba nuo 10 iki 17 val. Bilietas suaugusiajam - 18 dol. (125 kronos), vaikui - 15 dol. (110 kronų), mažyliai iki 2 m. įleidžiami nemokamai.

Trolių Mumių slėnis (Suomija)

TROLIŲ MUMIŲ muziejuje vaikams labiausiai knieti pamatyti penkių aukštų Mumių namą, kuris įsikūręs bibliotekos požeminiame aukšte... wikimedia.org

Švedų-suomių rašytojos ir dailininkės Tuvės Janson sukurti personažai gyvena ne tik knygose, bet ir Suomijos mieste Nantalyje esančiame Trolių Mumių pramogų parke bei Tamperės miesto Trolių Mumių muziejuje - požeminiame bibliotekos aukšte, apytamsėje patalpoje.

Šiame muziejuje surinkta daugiau nei 2000 piešinių, eskizų, iliustracijų, susijusių su istorijomis apie Mumius, taip pat su Lewiso Carrollo ir J. R. R. Tolkieno kūriniais. Tačiau vaikai čia ateina ne tam, kad žiūrinėtų paveikslėlius. Jiems knieti pamatyti čia esantį 2,5 metro Mumių namą. Jame yra 5 aukštai ir daugybė kambarių. Deja, po juos šmirinėti neleidžiama, tik pažiūrėti. Visi kambariai apstatyti skirtingai, apšviesti, o slapto koridoriaus kampe paslėptas lobis.

Be stebuklingojo namo, muziejuje sukurta apie 40 maketų iš Mumių gyvenimo scenų.

Adresas: Hameenpuisto g. 20, Tamperė, miesto biblioteka. Dirba antradieniais - penktadieniais nuo 9 iki 17 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. Kaina: suaugusiajam - 7 eurai, vaikui (nuo 2 m.) - 2 eurai, šeimai (2 suaug., 2 vaikai) - 15 eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kelionės

Japonija - mums mažai pažįstama šalis, kuri vilioja savo egzotika ir mums...

Japonija - vidinė ramybė, tvarka ir nuostabūs sodai nuotrauka, foto

Jau kurį laiką netyla kalbos apie magišką grynuolį pačioje itališko ilgaaulio bato...

Kalabrija: vieta, kur sulėtėja net itališkas temperamentas nuotrauka, foto

Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. "Vis dažniau atsiranda...

Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai nuotrauka, foto

Po metų pertraukos profesionalių poilsiautojų ieškantis projektas grįžta su nauja jėga. Šiemet...

Net 10 porų galės išbandyti svajonių darbą nuotrauka, foto

Jūrų kadetų mokykla veiks Naikupės gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Vietoje Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos veiks Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Šiandien, birželio...

Ilgiausią metų dieną kariliono varpai skelbs muzikos šventę nuotrauka, foto

Klaipėda, Galingas miesto balsas, priverčiantis suklusti klaipėdiečius kiekvieno šeštadienio ir sekmadienio vidurdienį ir...

„Klaipėdos autobusų parkas“ įsitvirtina vietinėje rinkoje nuotrauka, foto

Automobiliai, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) laimėjo dar du keleivių pervežimo konkursus. Tęstinių...

Taryboje - dar vienas naujas veidas nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusį mėnesį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju paskirtą Andrių Dobranskį miesto Taryboje...

Klaipėda, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...