Lietuvai įvedus privalomą saviizoliaciją iš Lenkijos grįžusiems žmonėms, laikinai stabdomi traukinių...
ve > Žinios > Laisvalaikis > Kelionės
Kelionės
Į kitą Lietuvos kraštą - sūrio ir alaus ragauti
PRABANGA. Dabar tai - Rokiškio krašto muziejus, o anksčiau buvo grafo namai.
© Tomo GUKAUSKO nuotr.
Reklama
Pamatyti ir pažinti ką nors naujo nereikia trenktis į kitą pasaulio galą. Nereikia išreklamuotų kurortų, didmiesčių. Pakanka vadinamosios Lietuvos provincijos, sužavinčios savo ramybe, puikia gamta ir turtinga istorija.
Keliaujantys žmonės stengiasi palikti įspūdį: buvau Turkijoje, Graikijoje, Kanaruose, Kuboje, Tailande...
Eikit velniop, o aš buvau Rokiškyje ir Biržuose! Ar jūs galite tuo pasigirti?
Iš tiesų, šiandien yra pilna manančių, kad iki skausmo pažįstamoje Lietuvoje vietiniams nėra į ką pažiūrėti - juk tai šalis, išilgai pervažiuojama per kelias valandas. Taip atrodo, nedidelė šalis, tačiau apkeliauti visus jos kampelius užduotis - nemenka.
Aišku, vaikystėje tikriausiai visi bent kelis kartus leidomės su klasiokais į ekskursijas po žymias Lietuvos vietoves, bet vargu, ar spėjome aplankyti visą šalį. Tikriausiai ne, tad planus teko atidėti šiandienai. Taip su kolegomis ir padarėme. Pažintinės kelionės tikslas - Šiaurės Rytų Lietuva.
Pirma stotelė: Rokiškis
Maršrutas - aiškus ir suplanuotas iš anksto. Važiuojame į miestą, su kurio pavadinimu Klaipėdoje susiduriame tik prekybos centruose: "Rokiškio sūris". Atstumas nuo uostamiesčio iki ten, Lietuvos mastais, gana didelis - apie 360 km, tad reikėtų į kelią leistis anksčiau, kad Rokiškį pasiektumėte dar neįdienojus.
Reklama
MENAS. Ką galima padaryti su medžio gabalu? Liongino Šepkos ekspozicijoje tūkstančiai atsakymų į šį klausimą. Tomo GUKAUSKO nuotr.
Be gilias tradicijas turinčios sūrio gamybos atvykę žinojome tik tiek, kad miestas - nedidelis (apie 15 tūkst. gyventojų), bet jaukus ir gražus. Todėl tinkamiausia vieta sužinoti daugiau - Rokiškio krašto muziejus, įsikūręs dvare, kuris kažkada priklausė grafų Tyzenhauzų dinastijai ir tik jai nutrūkus atiteko Pšezdzieckių giminei iš Lenkijos. Ir nors dabar dar yra gyvų jos palikuonių, šie pretenzijų į nuosavybės atkūrimą nereiškia, mat visas ansamblis šiuo metu priklauso Lietuvos valstybei.
APRĖDAS. Matyt, paskutinis mados klyksmas XX a. pradžioje Biržų krašte. Tomo GUKAUSKO nuotr.
Tai tiek išore, tiek vidumi, tiek išpuoselėta aplinka įspūdingas pastatas. Visų pirma į galvą šauna mintis - kaip tais laikais (grafai čia apsistojo apie 1800 metus) žmonės galėjo sau leisti tokią prabangą, kokia retas turtuolis gali pasigirti šiomis dienomis. Įsivaizduokite, kaip jie gyveno: paskambina varpeliu - tarnaitė aprengia, paskambini dar - atneša kavos. Apskritai, matyt varpelis buvo mėgstamiausias jų daiktas. Patogu, ar ne?
Reklama
Įspūdingai atrodo ir garsiausio praėjusio amžiaus Lietuvos drožėjo iš medžio Liongino Šepkos kūrybos ekspozicija, įkurta atskirame, kadaise tarnų gyvenimui skirtame pastate. Tik iš arti pamatęs jo darbus supranti, kad tiek kantrybės, darbštumo ir atsidavimo skirta tik vienam iš milijono.
Beje, kaip ir visose tokiose vietose, labai svarbu turistus lydintis gidas. Mums pasisekė - muziejaus darbuotojas buvo tikras savo srities žinovas, iškalbus, suradęs atsakymus į visus klausimus.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Kelionės
Lietuvos turizmo rūmų asociacija sako pastebinti ženkliai išaugusį keliautojų susidomėjimą paskutinės minutės...
Sumaniusi nerengti septyniasdešimtmečio iškilmių, o ta proga verčiau su šeima pasibūti...
Vasaros atostogoms ar savaitgaliams dažnas mūsų nori pabėgti nuo miesto šurmulio ir...
Lietuva, Paskelbta prieš 56 min.
Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.
Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.
Naujienos

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (661)

Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama ir...

Už karantino pažeidimus A. Širinskienei skirta bauda

Kokie pokyčiai šiemet laukia švietimo srityje?
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Norvegijoje užfiksuotos 23 mirtys po vakcinacijos nuo... (9)
- Koronavirusas pasiglemžė dar vieną Klaipėdos mediką (3)
- Arvydas Vaitkus: "Turgaus negalima lyginti su prekybos... (4)
- Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai... (22)
- Merūnas Vitulskis kreipėsi į Nataliją Bunkę dėl...
- Vyks tradicinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“ (2)
- Ligita Girskienė „Senojo turgaus“ klausimą iškėlė visai... (22)
- Arvydas Vaitkus sveikina su Klaipėdos krašto prijungimo...
- Saulius Budinas: Kam rūpi senjorai Klaipėdoje? (10)
- Klaipėdos psichiatrijos patriarchas pralaimėjo kovą su koronavirusu (9)
- Norvegijoje užfiksuotos 23 mirtys po vakcinacijos nuo... (9)
- Santaros klinikose COVID-19 serga 79 medikai, paskiepyti... (9)
Tigra
2013-09-24 07:44
IP: 83.233.75.121
Labai gražu šiame krašte, Rokiškio dvaras - nuostabaus grožio. Alus skanus tame krašte, būtinai apsilankykit, rekomenduoju :)
Buvusi
2013-09-14 00:30
IP: 213.190.42.168
Gers rašnuks. Bet, kadangi rašė vyruks, tai nepaminėjo svarbių detalių (žinoma, moterims) - kaip rengdavosi Tyzenhauzienės.ir Tyzenhauzaitės. Pšezdeckienės ir Pšezdeckytės , Dvaro rūmuose yra autentiškų grafų drabužių, kuriuos išsaugojo jų tarnai. Ir galiu pasakyti, kad anų laikų ir šiandienos mados labai panašios.. Nevweltui sakoma, kad nauja mada yra užmiršta senoji...Tyzenhauzų rūmuose yra ir autentiškų baldų, kurie supirkti iš rokiškėnų, o ne aukcionuose. Ir komplekso istorikai tuo labai didžiuojasi. Daugybė įdomybių ir Biržų pilyje. Pavyzdžiui, kas žino, kokie buvo pečių kokliai ir kas juos degė? Na,, ir t.t. Tikrai, verta buvo trenktis. , .
Audrius Jankauskas
2013-09-13 22:28
IP: 86.100.128.118
Mes 3 irgi grįždami iš Sudetų į Klaipėdą užsukom į Rokiškį, po to į Biržus. Viskas labai gražu. Vasaros pabaiga nenuvylė.
Visi komentarai (4)