XXI amžius: 10 karališkų mezaljansų

XXI amžius: 10 karališkų mezaljansų

Vedybos Europos karališkųjų šeimų nariams visuomet buvo politinio tikslingumo klausimas. Labai retai dinastinės santuokos būdavo sudaromos iš meilės. Sutuoktiniai turėjo užtikrinti stipresnę politinę, karinę arba finansinę sąjungą.

Prancūziškas žodis "mesalliance", reiškiantis santuoką tarp nevienodos padėties asmenų, dar XX amžiuje virsdavo skandalu. 1936 m. Jungtinės Karalystės valstybės monarchas ir Anglikonų bažnyčios vadovas Edvardas VIII karaliavo tik 325 dienas. Jis atsisakė sosto, nes negalėjo tuoktis su mylima moterimi Volis, nes ji buvo išsiskyrusi (du kartus). Sostą užėmė jo brolis Jurgis VI, vėliau jį perėmė jo dukra Elžbieta II. Naujoji karalienė dėdės į savo karūnavimą nepakvietė. Kita vertus, jeigu ne Volis, Elžbieta II nebūtų tapusi karaliene...

XXI amžiuje mezaljansai jau nieko nestebina.

2000 m., Lesotas

Karalius Letsie III ir Anna

Lesoto Karalystės (valstybė Pietų Afrikoje) istorijoje tai buvo pirmas kartas, kai monarchas vedė merginą iš prastuomenės. Anna buvo Nacionalinio universiteto studentė. Mokslus jai teko mesti, vos tik ištekėjo. Pagimdžiusi tris vaikus, karalienė Masenate Mohato Seeiso aktyviai užsiima labdara.

"Wikipedia" (2000 m., Lesotas)

2001 m., Norvegija

Kronprincas Hokonas ir Mette Marit Hoiby

Neišsilavinusi padavėja, vieniša motina iki susitikimo su Norvegijos sosto įpėdiniu gyveno gana triukšmingą ir linksmą gyvenimą. Jos sūnaus tėvas sėdėjo kalėjime už kokaino laikymą. Norvegijos sosto įpėdinis ją pastebėjo 1999 m. Kristiansande vykusiame festivalyje ir... įsimylėjo. Visuomenė nepritarė jų romanui, o juo labiau santuokai, tačiau Hokonas (Haakon) tvirtai apsisprendė. Kai spaudoje pasipylė pamazgos ant Mette Marit, jis per televiziją visiems pasakė: "Mano išrinktoji buvo ir lieka Mette Marit Hoiby. Aš myliu ją." Tėvai, aišku, buvo prieš. Kronprincas pagrasino atsisakysiąs sosto ir išvažiuosiąs į Ameriką - kaip jo dėdė Edvardas VIII. Buvo surengta spaudos konferencija, kurioje Mette Marit pasakė: "Norvegų tautai girdint ir matant noriu atsiprašyti už savo praeitį. Aš gailiuosi, kad padariau daug neleistinų poelgių" ir t. t. Po viešos atgailos moteris pasižadėjo būti jam gera žmona. Visuomenė patikėjo, o Mette Meri pažadą tesi.

"Wikipedia" (2001 m., Norvegija)

2002 m., Nyderlandai

Karalius Vilemas Aleksandras ir Maksima (Maxima)

Oranijos princo išrinktoji argentinietė Maksima Soregjeta Seruti (Maxima Zorreguieta Cerruti) - nekilminga ir dirbo banke. Tai ne problema. Bėda ta, kad Maksimos tėvas buvo ministras diktatoriaus Jorgės Videlos (Chorche Videla) vyriausybėje per "Nešvarųjį karą" (Guerra Sucia), kai buvo represuota dešimtys tūkstančių žmonių. Problema buvo išspręsta taip: nuotakos tėvas nebuvo pakviestas į vestuves. 2013 m. Vilemas Aleksandras tapo pirmuoju Nyderlandų karaliumi vyru per daugiau nei 120 metų, kai jo motina karalienė Beatričė pasirašė sosto atsisakymo aktą. Jis, būdams 46 m. amžiaus, tapo jauniausiu Europos monarchu.

"Wikipedia" (2002 m., Nyderlandai)

2004 m., Ispanija

Pilypas VI ir Leticija Ortiz Rokasolano (Letizia Ortiz Rocasolano).

Išsiskyrusi televizijos laidų vedėja, medicinos sesers ir žurnalisto dukra, Leticija Ortiz - grynakraujė ispanė, ir tai - didelis pliusas. Pirmą kartą Leticija ištekėjo 1999 m. už savo buvusio literatūros mokytojo, su kuriuo palaikė santykius 10 metų. 2000-aisiais jie išsiskyrė. 2003 m. paskelbta žinia apie žurnalistės sutuoktuves su Astūrijos princu visus išvertė iš koto. 2014 m. princas tapo karaliumi Pilypu VI.

"Wikipedia" (2004 m., Ispanija)

2004, Danija

Kronprincas Frederikas ir Meri (Mary Donaldson)

Danijos kronprincas Frederikas, vyresnysis Danijos karalienės Margaretės II sūnus, su australe Meri Elizabet Donaldson, nekilnojamojo turto agente, susipažino 2000 m. Sidnėjuje, per olimpines žaidynes. Beje, kas jis toks, mergina iš pradžių nežinojo.

"Scanpix" (2004, Danija)

2005 m., Brunėjus

Sultonas Hasanalas Bolkiachas ir Azrinaz Mazhar Hakim

2003 m. išsiskyręs su trečiąja žmona, buvusia stiuardese, sultonas liko vos su viena žmona - Anak Saleh. Vienos mažoka, tad netrukus sultonas padėtį pataisė: vedė 33 metais jaunesnę Azrinaz - 26 metų televizijos laidų vedėją iš Malaizijos. Po penkerių metų jiedu išsiskyrė, ir dabar sultonas vėl teturi vieną žmoną.

ELTA (Brunėjus)

2006 m., Liuksemburgas

Princas Lui ir Tesi Antoni (Tessy Antony)

Liuksemburgo princas Lui (Louis of Luxembourg) su būsima žmona, staliaus dukra, susipažino kariuomenėje. Konkrečiau - Kosove, kur 2004 m. tarnavo kapralė Tesė Antoni - vienintelė moteris Jungtinių Tautų taikos palaikymo pajėgose. 2006 m. pasaulį išvydo jų sūnus Gabrielius. Dar po pusmečio Lui ir Tesi atšventė vestuves. Deja, pernai jie išsiskyrė.

"Wikipedia" (Liuksemburgas)

2010 m., Švedija

Princesė Viktorija ir Ulofas Danielis Vestlingas (Ulof Daniel Westling)

Švedijos sosto įpėdinė, vyriausias karaliaus Karolio XVI Gustavo ir karalienės Silvijos vaikas, pasirinko susieti savo gyvenimą su asmeniniu fitneso treneriu. Tiesa, vedęs jis tapo princu Danieliu, Vestergetlando hercogu. Įdomu tai, kad Viktorijos vyras gimė 1973 m. rugsėjo 15-ąją - tą dieną, kai jos tėvas Karolis XVI Gustavas įžengė į sostą.

EPA-ELTA (Švedija)

2011 m., Monakas

Alberto II ir Šarlen Vitstok (Charlene Wittstock)

Holivudo dievaitės Greisės Keli (Grace Kelly) ir kunigaikščio Renjė III (Rainier) sūnus princas Albertas II turėjo ne vieną draugę, su kai kuriomis netgi susilaukė keleto nesantuokinių vaikų, tačiau nė vienai jų nepasiūlė tekėti. Jis visada mėgo sportą, ypač plaukimą, todėl nenuostabu, kad iš daugybės moterų galiausiai į žmonas išsirinko plaukikę. Su Š. Vitstok jis susipažino per plaukimo varžybas Monake 2000-aisiais. Viešai jie pirmą kartą kartu pasirodė Turino olimpiadoje 2006 metais.

EPA-ELTA (Monakas)

2018 m., Didžioji Britanija

Princas Haris ir Megan Markl (Meghan Markle).

Jaunėlis Čarlzo ir Dianos sūnus, šeštasis eilėje į sostą, princas Haris nuėjo savo antros eilės prosenelio Edvardo VIII pėdomis: jis vedė išsiskyrusią amerikietę. Hario išrinktoji - aktorė, trejais metais už jį vyresnė, šių metų gegužės 19 dieną tapo pirmąja mulate britų karališkojoje šeimoje.

EPA-ELTA (Didžioji Britanija)

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder