2019 m. liepos 21 d. 21:55 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Vasaros delnų prisilietimas

(1)

2018-05-26, 23:05

Selemonas PALTANAVIČIUS, gamtininkas

Vasaros delnų prisilietimas nuotrauka, foto

Geriausias perėjimo į vasarą ženklas - peržydėję (atrodo, sėkmingai) sodai ir balti kiaulpienių pūkai, kurie štai pakyla į orą ir skrieja skrieja.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Kas atsitiko? Negi dar vienas pavasaris baigėsi? Ir taip, ir - ne. Kai kas jau visai vasariška, o kai ką galime priskirti ir jam, mums tiek džiaugsmo suteikusiam, gamtą ir mus pažadinusiam, prikėlusiam pavasariui.

Geriausias perėjimo į vasarą ženklas - peržydėję (atrodo, sėkmingai) sodai ir balti kiaulpienių pūkai, kurie štai pakyla į orą ir skrieja skrieja. Dar - pelkėse baltuojantys, stipriu aromatu dvelkiantys gailiai. Dar... Bet apie viską iš eilės...

Jau turime teisę vertinti išeinantį pavasarį. Nedaug jo darbų gali būti suskaičiuota „avansu“, visa kita - jau apčiuopiama ir tikra. Taigi, ką galime pasakyti apie pavasarį? Jis buvo puikus! Daug kuo - ypatingas ir nepakartojamas. Mes ir gamta gavome tokią šilumos ir saulės porciją, kad pasiruošę vadinti unikaliu atveju. Pavasaris iki šiol išliko švelnus, be šalnų, tad nebuvo prarasta nei žiemojusių, nei žydinčių, nei šiemet pasėtų augalų.

Tiesa, mes dar kartą turėjome suprasti ir tai, kad šalnos, oro temperatūra ir net išskirtinė kaitra gali ne viską. Viską gali tik laikas! Taip, tai jo valioje daugelis procesų, kurie negali skubėti ir neskuba be reikalo. Jeigu žvėrims ir paukščiams veisimosi - perėjimo ir jauniklių vedimo - laikas buvo tradicinis, tai vabzdžiams jis vėlavo. Priežastis paprasta: žemė nespėjo sušilti, nes tam pritrūko LAIKO! Sakytum - taip kaitriai švietė saulė, taip orą kedeno švelnus pietys. Bet - žemė šyla palengva, ir net 16 valandų dienos nepakanka jos temperatūrai pakelti staiga. Skubėjimo gamtai nereikia, ji viską suspėja. Ir dabar žinome: paskutiniąją gegužės dekadą staiga plyš čia buvę vabzdžių lėliukės ir plūstelės grambuoliai (o jų rūšių nemažai) bei daugelis kitų šešiakojų, kurių mes nebūtinai laukiame. Tiesa, gamtai visai nesvarbu mūsų nuostatos. Ji daro taip, kaip visada, kaip reikia jai.

Ore šmėžuoja, svirpsi čiurliai - tikrieji vasaros paukščiai. Kol kas jie tik žvalgo savo būsimas perimvietes, o kiaušinius dės, ko gero, tik birželį. Kol jie tam ruošiasi, kiti paukščiai jau išvedė jauniklius. Štai stebėjau juoduosius strazdus su dar netoli tesugebančiais nuskristi jaunikliais. Tačiau jų šeimai lizdo jau nereikia, jis liko tuščias. Dar savaitė, ir strazdai suks naują lizdą. Per sėkmingą vasarą jie išveda dvi ar tris jauniklių vadas. Tuo tarpu varnėnų inkiluose vis garsiau cirpia varnėniukai - galėtum pamanyti, kad jie visada alkani, nelesę.

Beje, šaukia ir maisto prašo visi, net ir ką tik pamaitintieji. Pernai varnėnų vaikai inkilus paliko apie gegužės 25-ąją. Šiemet tai įvyks vėliau. Šiek tiek vėliau.

Panašūs įvykiai ir genių pasaulyje. Didžiojo margojo genio drevėje, sausoje drebulėje, visą ilgą dieną nenutyla alkanas zirzimas. Kol kas jis nėra toks garsus, kad jį atpažintum iš toli. Tačiau tai ateis greitai. Kuo toliau, tuo jaunikliai bus aktyvesni, kaišios galvas pro drevės angą ir lauks tėvų. Po to vieną dieną plastelės pavymui, pakibs ant kamieno... Laisvė... Vasara! Taip, ji tokiais įvykiais ir pradedama. Geniukai to nežino, jie dar visai nieko nenutuokia apie pasaulį. Ir vištvanagiui, neprilygstamam medžiotojui, toks paukščiukas yra labai lengvas grobis. Ar jis piktas? Tikrai ne, tik jo lizde taip pat jau išsirito vanagiukai, kuriems tėvas turi sumedžioti ką nors. Šįkart tai bus geniukas...

Reklama

Žymos: vasara, gamta

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

2018-05-28   03:14

IP: 107.167.229.101

ENOUGH IS ENOUGH FOR THE WISE,PROSPER LOAN FIRM IS THE ONLY WAY OUT FROM ANY FINANCIAL DIFFICULTIES { prosperloanfirm@yahoo.com }

Greetings great mind, It will be my greatest pleasure saving Individuals and companies from extortion, I know not everyone will want to take it upon their self to reveal the bitter truth about online Lending because of insecurity, Time of doing it and all that. I Ryan F. Tyler, an outstanding businessman who reside at Oakland, California has taken it upon himself to share this article to whom it may concern so they can learn and educate their self from it . It's bad to the extend where you see testimonies online about getting a loan and it turn out to be fake. For real i have fallen for that tricks countless time to the extend i lost almost 65,000usd in total all in the name of getting a loan to invest in a very lucrative business. After so many failed attempt of securing a loan, I and my Manager went online to do a thorough search and found this company PROSPER LOAN FIRM ( (816) 366-8769 ) but before giving it a try we also went ahead to make sure they are registered under BBB, check their reviews and also go to their headquarter to confirm their existence and capability.We were so careful because we didn't wanted to lose any dime again and to our greatest expectation they deliver according to their review and grant us our desire loan amount of 510,000Usd. A word to everyone out there when it comes to Online Lenders contact only PROSPER LOAN FIRM via email: { prosperloanfirm@yahoo.com } or drop a message to them via text at (816) 366-8769 and consider all your financial problems tackled and solved.#SHARE, You can rescue someone from been victimized today, Thanks.[]===

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Nemokamų vizų į Karaliaučių tikrovė nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Ilgos eilės vykstantiems į Karaliaučių – ne vienintelis iššūkis, su kuriuo teks...

Įvairybės, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 4 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...