2019 m. liepos 16 d. 01:02 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Sveiki, žvejai!

(1)

Sveiki, žvejai! nuotrauka, foto

Yra žvejų kategorija, kurie amžinai ko nors ieško, ką nors tobulina, išradinėja. Nors visko dabar galima nusipirkti. Tie žvejai, ko gero, ir gali daugiausia papasakoti apie žuvis, jų įpročius ir skonius. Gerai, kad yra tokių žvejų.

Akcija - atrakcija

Akcija įsibėgėja, ir vis daugiau dalyvių bei rėmėjų į ją įsilieja. Smagu.

Pamažu formuojasi šiukšlių rinkimo akcijos ir varžybų dienotvarkė. Varžybos prasideda balandžio 19 d., šeštadienį, 8 valandą ryto, prie trečios krantinės Skirvytėje. Dalyvių registracija nuo 7 val. Kol kas dalyvių skaičius yra apie 60 žvejų. Galite registruotis elektroninio pašto adresu mynde@ turizmas.lt

Varžybos vyks dviem turais po 3 valandas. Pirmajame ture bus gaudoma plūdine meškere, antrajame - dugnine. Po apdovanojimų visi važiuoja rinkti šiukšlių nuo senelio Nemuno krantų.

Dalyvauja žūklės klubai: "Pyla" (Gargždai), "Vienam gale kablys" (Kaunas), "Kuršiai" (Klaipėda), "Kurėnas" (Klaipėda). Be to, dalyvauja ir pavieniai žvejai.

Renginio organizatorius ir rėmėjas - dienraštis "Vakarų ekspresas". Generalinis rėmėjas - UAB "Žaba". Etatinis šio renginio rėmėjas - "Romada", niekada neatsisakanti paremti tokių akcijų. Renginį remia Šilutės savivaldybė, Rusnės seniūnas ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija. Panašu, kad šiukšlių apmažės.

Pykaičiai atidaryti su trenksmu

Pykaičiuose krito du karpiai ir dvi lydekos... Moraliems žvejams iškart pareiškiu, kad su lydekomis buvo elgiamasi švelniai kaip su kūdikiais ir abi tuoj pat keliavo atgal į tvenkinį. Karpiai, be abejo, irgi.

Pykaičių tvenkinių atidarymas, nepaisant šaltoko oro ir stabiliai krentančio slėgio, nebuvo tuščias. Jau ankstyvą rytą vienas iš Pykaičių etatinių žvejų - Vismantas, iškrapštė 6,5 kg karpį. Vienam kitam žvejui taip pat pyptelėdavo signalizatoriai. Karpiai nebuvo aktyvūs, tačiau masalus bandė ragauti. Vakarop krito dar vienas - 7 kg karpis. Tarp karpių į krantą lipo dvi lydekos, kurių viena verta pagarbos, kita (kurią pagavau pats) - visai neverta dėmesio. Beje, nei ešeriai, nei lydekos, kurių tvenkinyje tiršta, kibti visai nenorėjo. Dėl to ir rezultatai labiau nei kuklūs.

Tvenkinių šeimininkas Stasys su žmona Zina svečius sutiko ne šiltai, o tiesiog ugningai. Visi buvo apšokinėti ir palepinti puikia žuviene, ką ten ir kalbėti... Visi apdovanoti marškinėliais ir kepurėlėmis su Pykaičių simbolika, gavome ir po molinį karpį. Žodžiu, vakare važiavome namo išsišiepę. Per tą išsišiepimą nudaužiau du zuikius ir vietoje benzino į baką prisipyliau dyzelio.

Spiningautojų varžybos

Pradeda judėti ir spiningautojai. Tradicines pavasarines varžybas organizuoja užkietėjusių spiningautojų klubas "Kurėnas".

Varžybos oficialiai įtrauktos į 2008 m. Lietuvos sportinės žūklės varžybų kalendorių. Organizuoja: Klaipėdos MŽD ir SŽK "Kurėnas". Varžybos vyks Tenenio upėje 2008 m. gegužės 1-2 dienomis. Organizatoriai pasilieka teisę dėl blogų oro sąlygų keisti jų vietą, apie tai iš anksto informavus dalyvius. Varžybos individualios ir komandinės. Komandą sudaro trys dalyviai. Dalyvių amžius ir skaičius neribojamas. Lygiomis teisėmis kartu su visais varžybų dalyviais, dalyvauja vaikai ir moterys. Starto mokestis vienam asmeniui, užsiregistravusiam iš anksto toliau nurodytais elektroninio pašto adresais iki š. m. balandžio mėn. 25 d., - 50 Lt, o starto dieną - 60 Lt. Kiekvienas dalyvis gauna dalyvio kortelę, dalyvio numerį varžyboms ir maišelius žuvims dėti.

Kiekvienas dalyvis, norintis dalyvauti varžybose, privalo turėti metinį, mėnesinį arba dienos leidimą žvejoti mėgėjiškos žvejybos įrankiais neišnuomotuose vandens telkiniuose.

Varžybos vykdomos dviem turais po 5 val. (esant nepalankioms oro sąlygoms, trukmė gali keistis). Žvejojame vienu spiningu (atsarginių spiningų skaičius neribojamas) iš tvarkingų guminių, plastikinių, medinių valčių. Valtyje - vienas žmogus. Komandinėse varžybose komandą sudaro trys sportininkai. Dalyviai besąlygiškai laikosi ekologinių reikalavimų.

Draudžiama: naudoti benzininius variklius, velkiauti, žvejoti gyva, negyva žuvele, gyvulinės ir augalinės kilmės masalais, priplaukti valtimis viena šalia kitos (susiliesti). Varžybų metu teisėjai dalyvius diskvalifikuos: turėjo ne varžybų metu sugautas žuvis, dalyviui padėjo pašaliniai asmenys, varžybų metu vartojo alkoholinius gėrimus, pavėlavo grįžti į finišą nurodytu laiku.

Varžybų prizininkai apdovanojami MŽD Respublikinės Tarybos įsteigtais diplomais, SŽK "Kurėnas" įsteigtais prizais, diplomais, medaliais ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Individualūs prizai: I vieta - el. variklis "Minni Kota 55lb"; II vieta - spiningas "St. Croix"; III vieta - ritė "Zauber".

Komandinių varžybų prizai: I vieta, II vieta ir III vieta - taurės, medaliai ir diplomai.

Varžybų rėmėjai: G. Pupšienės IĮ "Žūklės klasika", V. Valukonio IĮ "Vivingra", E. Karpo individuali įmonė, UAB "Romada", UAB "Aisės žūklė", UAB "Balticdecor", "Klaipėdos juvelyrai", boulingo klubas "Smūgis", videosalonas "Nova".

Smulkesnės informacijos galima gauti paskambinus telefonais: Rolandas Juška +37060104121, el. paštas rolju@ta. Janas Prialgauskas +37068651287, el. paštas prialga@gmail.com. Arvydas Ramanauskas +37061120010, el.paštas armasta@centras.lt. Edvardas Keras +37063186159.

Gegužė - varžybų mėnuo

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais gegužės mėnuo turtingas įvairaus plauko varžybų.

Pirmomis mėnesio dienomis varžybas pradeda spiningautojai. Gegužės 17 dieną - tradicinės menkių vaikytojų varžybos su koncertais, šou ir kitais "pribambamais" - "Baltijos menkė-2008".

Po savaitės - tradicinės jūrinės žūklės nuo Baltijos krantelio varžybos "Karklė-2008", kurios šiemet, pasak gandų, vyks Papėje, Latvijoje, ir įgaus tarptautinį statusą. Žodžiu, varžybų tiršta, siūlau visur dalyvauti.

Revoliucinis masalas

"Rainė", naujas masalas
Naujas masalas atsirado ne kažkur Amerikoje ar toli Europoje. Tai puikių masalų gamintojo ir išradėjo Vlado Valukonio ilgų bandymų ir eksperimentų rezultatas.

Naujas masalas - tai voblerio ir muselės hibridas, Vlado pakrikštytas "Raine". Iš pažiūros panašus į aukštyn kojom apverstą voblerį su plunksnų uodega. Vandenyje dirba visai kitaip nei įprasti masalai. Juo galima žvejoti bet kaip, pasroviui, prieš srovę, skersai srovės. Traukiamas kyla į viršų, nes liežuvėlis žiūri aukštyn. Žvejybos rezultatai puikūs. Išbandyta paties "Rainės" autoriaus. Kitą savaitę pasirodys žūklės parduotuvėse. Daugiau apie šį puikų masalą galite sužinoti rytoj pažiūrėję TV laidą "Vienam gale kablys".

Naudingi dalykai

Geri dalykai nebūtinai turi būti brangūs. Kartais ir smulkmena žvejybą daro patogią ir skanią.

"Method rig" šėryklė

Šėryklės

Vienos iš geriausių mano skoniui karpinių šėryklių yra "Method rig". Labai talpios, tvirtos, įvairaus svorio. Galima parinkti bet kurios klasės karpiniam kotui. Dar geros tuo, kad į jas dedant pašarą lengvai galima įklijuoti ir pavadėlį su masalu. Į didesnes šėrykles telpa net baltyminis kukulis. Masalas į šėryklę dedamas tam, kad nukritęs ant dugno gulėtų pašaro krūvelėje. Jei karpis susidomės pašaru, būtinai paragaus ir pašare gulinčio masalo.

Skambaliukas-šviestukas

Dalis žvejų kaip kibimo signalizatorius naudoja skambaliukus, kurių dabar yra begalė variantų. Paprastai skambaliuko laikiklyje būna lizdas įkišti cheminiam šviestuvui, naktinei žvejybai. "Robinson" šį reikalą pavertė kitaip. Vietoje lizdo primontavo raudonai šviečiantį šviesos diodą su miniatiūriniais maitinimo elementais. Labai patogu. Pasukai - šviečia, pasukai - nešviečia. Šviečia labai ryškiai, matyti iš toli. Įdomus daiktas naktinės žūklės mėgėjams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:37

Naujas masalas - tai voblerio ir muselės hibridas, Vlado pakrikštytas "Raine". kas per nesamone, sita masala maciau 1996m rusiskam zurnale.[kam sakyti kad naujas masalas?]

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Astrologinė prognozė savaitei, liepos 15-21 dienomis. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė.

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

„Atlantas“ nusileido ir „Gornik“ ekipai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Lenkijoje sužaidė dar vienerias kontrolinės rungtynes. Zabžės miesto stadione...

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Klaipėda, Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Šeimos pramoga Klaipėdoje apkarto: išėjo pašiurpę nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Gyvūnai, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...