2019 m. birželio 20 d. 08:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Patogi moteris ar laiminga moteris?

Patogi moteris ar laiminga moteris? nuotrauka, foto

© pixabay

Visuomenė primeta mums tam tikras elgesio taisykles ir šablonus: stenkis būti tikra moterimi, sakyk tai, ką iš tavęs nori išgirsti kiti, elkis taip, kaip to reikalauja aplinkiniai arba etiketas, neprieštarauk, derinkis prie vyro, nusileisk jam, tapk patogi! Ar teisinga tokia strategija? Kur ji iš tikrųjų gali nuvesti?

Programos „Būk patogi“ paleidimas

Nuo ankstyvos vaikystės mergaitė mokoma būti patogi – klausyti tėvų, taikytis prie aplinkinių nuomonės, būti graži, tvarkinga, rūpestinga, kad užsitarnautų meilę. Jeigu vyras pasirodė esąs mėmė ar nevykėlis, visuomenė dėl to kaltina žmoną, kad ji nepakankamai stengėsi, nesugebėjo paskatinti jo tapti nugalėtoju. Jeigu vaikai išaugo blogi ir negabūs, kaltinama motina: ji nesugebėjo duoti jiems pakankamai meilės vaikystėje, nepuoselėjo talentų. Taigi moteris visą laiką kažko nepadaro, kažką privalo, iš jos reikalaujama duoti ir nieko neprašyti mainais, nes neva tokia jos prigimtis.

Laikas atsitokėti

Pasakykime „stop“ ir pažvelkime tiesai į akis. Ar turi moteris būti patogi, o gal ji – taip pat asmenybė su savo troškimais ir savivertės pojūčiu? Ar turi ji stengtis įtikti visiems iš eilės, prasilenkdama su savo principais, atsisakydama savo ateities, kad būtų patogi vyrui, vaikams, tėvams? Taip, visiems malonu, kai ji tokia paklusni, viską velka ant savo pečių, leisdama kitiems valytis į save kojas. Malonu, kai galima naudotis jos kūnu ir nieko nedaryti mainais. Ar teisinga laikyti tokius santykius meilės įsikūnijimu? Atsakymas paprastas: ne.

Kuo skiriasi laiminga moteris nuo patogios moters?

Tikra moteris pirmiausia yra asmenybė. Su savo svajonėmis, kurių ji neskuba atsisakyti, su savo pasaulio vaizdu. Jos charakteris gali būti komplikuotas ir sudėtingas, tačiau tai visai nereiškia, kad su ja nebūsite laimingi.

Jeigu moteris žino savo vertę, moka klausytis savo širdies, jeigu ji spinduliuoja meilę sau ir aplinkiniams, jos neįmanoma nemylėti.

Patogi moteris daro tai, ko iš jos nori kiti, o paskui kenčia galvos skausmus ir verkia į pagalvę. Laiminga moteris daro tai, ką pati laiko reikalinga, ir spinduliuoja džiaugsmą, net jeigu tai prieštarauja viešajai nuomonei.

Patogioji bijo pasakyti „ne“, bijo pasirodyti netinkama. Laimingoji moka atsisakyti to, kas daro ją nelaimingą (blogų santykių, nereikalingų darbų, neskanaus maisto). Ji neims skriausti savęs, slopindama savo jausmus ir troškimus.

 

Kaip liautis naikinti save ir pasirinkti naują kelią?

Liautis žaloti save santykiuose padės savo vaidmens poroje revizija, nauja elgsenos programa, kuri atskleis jūsų tikrąjį „aš“, o ne primestą kitų iš šalies. Išsiugdyti naują mąstyseną padės toliau išvardytos taisyklės.

1. Supraskite, jog nusipelnote meilės jau vien dėl to, kad egzistuojate, o ne todėl, kad mokate skalbti, gaminti valgį, tvarkytis ir užsiimti seksu. Jūs neturite suplakti visų tų sąvokų į vieną, nes meilė – ne atpildas už triūsą, kantrybę, grožį ar pasiaukojimą, o pačios egzistencijos esmė. Meilė arba yra, arba jos nėra. 

2. Atsisakykite taisyklės „Tu man, o aš tau“. Laimingas žmogus – laisvas žmogus, kuris nelaukia paskatinimų už savo triūsą, kaip ir nereikalauja gėrybių iš savo partnerio. Gerbkite save, atiduokite tik tuo atveju, kai tikrai norite, kai jaučiate, kad esate „perpildyta“.

3. Liaukitės pataikauti ir stengtis būti patogi visiems. Paisykite savęs, siekite savo tikslų ir svajonių. Vertinkite savo asmenybę. Jeigu pastebite, kad santykiai jus varžo arba partneris jus paprasčiausiai išnaudoja, nutraukite juos. Užtenka žiūrėti į save kaip į antrarūšę būtybę. Mokykitės gerbti save, ir žmonės ims gerbti jus.

4. Atsisakykite tarnaitės vaidmens. Rūpinimasis savo šeima ir jos aptarnavimas yra du skirtingi dalykai. Antruoju atveju jūs tik patenkinate artimųjų norus, žemindamos save, o pirmuoju – atsižvelgiate į artimųjų poreikius, kurie gali ne visada sutapti su jų troškimais. Pavyzdžiui, ne visada reikia pataikauti artimiesiems, kartais jiems reikia gero sukrėtimo, kad pabustų pareigos ir atsakomybės jausmas.

Kokią poziciją santykiuose užimate jūs? Mums visiems reikia drąsos, kad pripažintume tikrąją padėtį. Tačiau tapti laimingai galima jau dabar, jeigu pasirinksite tai, kas sudaro sveikus santykius su savimi ir savo aplinka.

ALFA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Raudona vėliava poilsiautojams - nė motais nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos paplūdimiuose budintys gelbėtojai kraupsta - į pajūrį atvykę poilsiautojai dėl pramogos...

„Bunasta“ mato perspektyvą Klaipėdoje: „Uostas yra labai svarbus pasienis“ nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos transporto sektorius 2019 metus pradėjo augimu. Per pirmus tris šių metų...

Žalieji surengs pusvalandžio trukmės pilietinę akciją nuotrauka, foto

Klaipėda, Asociacijos „Klaipėdos žalieji“ pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė kreipėsi į naujienų portalo VE.lt redakciją,...

FNTT pričiupo Palangos viešbutį ir poilsio vilą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Klaipėda, Paskelbta prieš 34 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...