2021 m. sausio 19 d. 14:03 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų

(2)

Mėnulio užtemimas - laikas išsilaisvinti nuo problemų nuotrauka, foto

FAZĖ. Šiąnakt Mėnulio pilnatis bus ypatinga, kartu su užtemimu.

© „Pixabay“ nuotr.

Reklama

Šiąnakt vyks dalinis Mėnulio užtemimas, kuris bus matomas ir Lietuvoje. Nuo senų laikų šis dangaus procesas apipintas išskirtine pagarba, tikėjimu ir magiškais ritualais. Paprastą, tačiau efektyvią psichoterapijos praktiką šiandienos vakarui rekomenduoja astrologė Violeta Liaugminienė.

Dalinis Mėnulio užtemimas prasidės šįvakar (liepos 16-ąją) 23.01 val. Daugiausia Mėnulio (65 proc.) užtems pusę pirmos nakties, o šešėlis nuslinks lygiai 2 val. nakties. Viso užtemimo metu Lietuvoje Mėnulis kabos virš horizonto, tad reiškinys bus puikiai matomas.

Mėnulio užtemimas ne tik vizualiai įdomus ir paslaptingas reiškinys, tačiau nuo senų laikų Mėnulis garbinamas, į jį kreipiamasi pagalbos. Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto dekanas, etnologas, baltų mitologijos žinovas prof. dr. Rimantas Balsys pažymi, kad kone visi mūsų senieji kalendoriniai papročiai, pradedant aiškinimais, sakmėmis apie Mėnulio, jo dėmių kilmę ir baigiant burtais bei maldomis, susiję su Mėnuliu.

"Yra sakmė apie burtininką Tvarkauskį, kuris buvo ištremtas į Mėnulį, arba pasakojama, kad mergina ėjo vandens parsinešti, apvirto su kibirais ir sušuko Mėnuliui: "Mano užpakalis geriau šviečia negu tu!" Mėnulis įsižeidęs paėmė ją į dangų ir mes dabar ją matome su naščiais ir kibirais", - pasakojo etnologas.

Profesoriaus teigimu, Mėnulio dievybės baltų kultūroje nėra, bet yra išlikusios maldelės, kuriose kreipiamasi į jauną arba pilną mėnulį: "Mėnuo, Mėnulaiti", prašoma jo sveikatos, jaunystės, grožio, ištvermės.

"Galima daryti prielaidą, kad pats Mėnulis mūsų krašte laikytas dievybe. O prūsai turėjo atskirtą dievybę Svaikstiką, kuris globojo visus dangaus šviesulius", - sakė pašnekovas.

Reklama

Prof. dr. R. Balsys priminė ir Mėnulio kalendoriaus prietarus, kuriais iki šios dienos žmonės vadovaujasi, kai sodina augalus, daržoves, nuima derlių. "Pavyzdžiui, kopūstai nuimami tik per delčią. O jeigu kiaulę per delčią pjausi - tai įdėjęs į puodą didelį gabalą mėsos - rasi mažą, o jeigu per pilnatį pjausi, tai į puodą įdėjus mažą gabalą mėsos - puodas bus pilnas", - linkėjo R. Balsys.

Astrologė V. Liaugminienė įsitikinusi, kad Mėnulis veikia ne tik augalus ir gyvūnus, bet ir žmones. "Mėnulio užtemimas jau visą savaitę prieš iškelia problemas, temas, kurių mūsų sąmonė nenori matyti. Tad užtemimas yra labai geras laikas tai išspręsti", - sakė V. Liaugminienė.

Astrologė prisipažino, jog pati per Mėnulio užtemimą atlieka paprastą, tačiau labai efektyvią praktiką. "Likus valandai iki užtemimo nusiprausiu po kontrastiniu dušu, įsivaizduodama, kad vanduo nuplauna visas negatyvias emocijas, mintis. Procedūrą užbaigiu šaltu vandeniu.

Po to atsisėdu ir pagalvoju, kas tuo metu mane labiausiai jaudina, kokia skaudžiausia problema, tema. Gal santykiai su vaikais, vyru, gal darbas.

Užtemimas vyksta Ožiaragio ženkle. Galbūt jis įjungia tikslų, planavimo, galbūt struktūros trūkumo pojūtį. Gal kyla klausimai - ko aš nepadarau, kodėl delsiu, gal tingiu?

Aš pasirenku vieną temą ir atlieku nuoširdžią savianalizę, pagalvoju ir užsirašau, kodėl atsirado skaudi situacija, ką aš ne taip pasakiau, padariau. Jeigu situacija apie santykius, įsivaizduoju, kad kitas žmogus sėdi priešais mane, ką jis papasakotų, pasakytų. Visas mintis, kurios kyla, užsirašau. Po to įsivaizduoju kitoje kėdėje save, ką aš papasakočiau apie tą pačią situaciją, ir taip pat užsirašau. Visą dialogą užbaigiu atsiprašymu ir paleidimu, suvokdama, kad ne aplinka, o aš pati blogai pasielgiau. Ši praktika man padeda "nunulinti" probleminę situaciją. Po šios procedūros dar kartą nusimaudau po dušu ir pasijuntu išsilaisvinusi nuo problemos. Tokią praktiką rekomenduoju savo mokiniams ir visi dalinasi, jog ši užtemimo psichoterapija su savimi labai efektyvi", - sakė astrologė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ot tai

2019-07-16   19:07

IP: 188.69.195.122

Mokslas, griūk negyvas. Ramios nakties.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta...

Kultūros taryba nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos kultūros taryba ateityje nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms už nuostolius, patirtus...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Didžioji dalis socialinės globos įstaigų gyventojų ir darbuotojų jau paskiepyti nuo COVID-19 nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo COVID-19 paskiepyti beveik 85 proc. socialinės globos įstaigose gyvenančių senolių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...