2019 m. birželio 25 d. 12:28 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Kodėl vyrai mėgsta vyrų rašytojų knygas?

(1)

Kodėl vyrai mėgsta vyrų rašytojų knygas? nuotrauka, foto

© FOTOLIA nuotr.

Tyrimai parodė, kad įvertindami knygas skaitytojai lieka ištikimi savo lyčiai. Vyriškos lyties rašytojai sudaro 90 proc. iš 50 vyrų labiausiai skaitomų knygų. Tyrėjai taip pat nustatė, kad tiek vyrai, tiek moterys skaito panašų kiekį knygų. Tačiau nustatyta, kad moterys labiau negu vyrai mėgsta skaityti naujesnes knygas.

Tai nemaloni tiesa, kurią kai kurie knygų mylėtojai tuoj pat bandys paneigti.

Tačiau remiantis naujos apklausos duomenimis, Britanijoje dauguma žmonių teikia pirmenybę tos pačios lyties rašytojų knygoms bei yra linkusi skaityti mažiau priešingos lyties rašytojų knygų.

Apklausus 40 tūkst. žmonių, tyrimas, kuris buvo pradėtas vykdyti po tvirtinimo, kad leidyboje egzistuoja moterų diskriminacija, atskleidė skaitymo įpročiuose vyraujantį visišką lyčių pasidalinimą.

Vyrų rašytojų kūriniai sudaro 90 proc. iš 50 vyrų labiausiai šiais metais skaitomų knygų, tuo tarpu atvirkštinė tendencija vyrauja tarp moterų labiausiai skaitomų knygų.

Viena iš vyrų skaitomų autorių moterų rašytojų sąraše, yra Roberta Gelbreit (Robert Galbraith) arba Dž. K. Rouling.

Anot skaitymo interneto svetainės „Goodreads“, kuri lygino tyrimo rezultatus, skaitytojos taip pat įvertina moterų rašytojų parašytas knygas kur kas geriau.

Vidutiniškai, moterų rašytojų knygas moterys įvertina 4 balais iš penkių, vyrai – 3.8 iš 5.

Svetainės atstovas teigė: „Kai ateina laikas įvertinti populiariausias 2014 metų knygas, mes vis tiek liekame ištikimi savo lyties rašytojams.“

„Goodreads“ buvo paskatinti atlikti tyrimą po to, kai metų pradžioje autorė Džoana Volš (Joan Walsh) pradėjo vykdyti kampaniją, raginančią žmones skaityti daugiau moterų rašytojų knygų.

JAV dabartinė statistika rodo didžiulį disbalansą tarp ankščiau literatūros spaudoje recenzuotų ir dabar recenzuojamų moterų kūrinių skaičių.

Elžbieta Khuri Čiandler, vyriausia redaktorė ir viena iš „Goodreads“ įkūrėjų, teigė, kad dalinimosi informacija tikslas buvo „skatinti pokalbį ir savirefleksiją“ bei „kurti aplinką draugiškiems pokalbiams tam tikra tema“.

Ji pridūrė: „Buvo nuostabu matyti, kaip mūsų nariai aptarinėja jų skaitomų vyrų/moterų rašytojų santykį.“

Dažniausiai žmonės sako, kad jie nenusistato iš anksto, kieno knygą jie skaitys – rašytojo ar rašytojos.

„Viskas priklauso nuo knygos. Tačiau kai jie peržvelgia savo sąrašus, kai kurie iš jų suvokia, kad galbūt jie norėtų susipažinti su kitais autoriais.“

Tyrėjai taip pat nustatė, kad tiek vyrai, tiek moterys yra linkę skaityti tokį pat knygų kiekį, bet moterys, kitaip negu vyrai, teikia pirmenybę naujesnėms knygoms.

Čiandler pridūrė: „Kai kurie vyrai teigė, kad jie skaito daugiau vyrų autorių, nes jie rašo tokio tipo knygas, kokios patinka vyrams.“

„Jie galvoja, kad daugiau vyrų rašytojų negu moterų yra linkę rašyti tam tikrų žanrų ar tematikos knygas, kurios labiau domina vyrus. Mes taip pat pastebėjome, kad dauguma žmonių nenutuokė, kad jų skaitomų knygų skaitytojai yra pasiskirstę pagal lytį. Tai tikrai dar neištyrinėta sritis.“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antanas

2014-12-02   17:56

IP: 78.61.124.146

Vyrai mėgsta gerų rašytojų knygas .

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Tinkamas mitybos planas svarbus kiekvienam žmogui nuotrauka, foto

Sveikata, Kiekvienas virtuvės šeimininkas dabar dažnai renkasi sveikesnius produktus gamindamas įvairius patiekalus. Svarbiausia...

Dėl vaikų nuotykio vyras ryžosi pavojingam iššūkiui nuotrauka, foto

Kelionės, Krepšininko Gintauto Matulio brolis Andrius Matulis baidare leisis į 700 kilometrų kelionę...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Dėl atimtų vaikų kovojusiai šeimai - dar vienas smūgis nuotrauka, foto

Lietuva, Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad pagaliau...

Sveikata, Paskelbta prieš 27 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...