Ko reikia augintiniams namuose? Pirkinių sąrašas ir rekomendacijos

Ko reikia augintiniams namuose? Pirkinių sąrašas ir rekomendacijos

Augintiniai namuose suteikia ne tik džiugių emocijų, smagių akimirkų, bet ir pareikalauja rūpesčio, tinkamos priežiūros. Prieš įsigyjant gyvūnėlį yra svarbu prisiimti atsakomybę ir suprasti, kad nuo šiol šuo, katė ar graužikų giminės gyvūnas taps dar vienu jūsų šeimos nariu, kuriuo reikės rūpintis, skirti jam laiko bei dėmesio.

Taip pat svarbu įsidėmėti, kad noras priimti augintinį į namus neturi būti paremtas emocija. Priešingai, tai turi būti racionalus ir gerai apgalvotas sprendimas, įvertinant tiek asmeninio laiko galimybes, tiek finansinę pusę, kurios pareikalauja naujasis namų gyventojas.

Dažniausiai šeimos ir pavieniai asmenys namuose nori auginti bei augina kates arba šunis, o nusprendus įsigyti pastarąjį augintinį šunį, prireikia ir didelės kantrybės, norint šį išauklėti būti paklusnų bei įvairių komandų.

Taip pat auginant tiek šunis, tiek kates privalu pasirūpinti sąlygomis, kuriomis šie gyvens, įsigyti įvairių daiktų, pašaro, skanėstų. Pastebima, kad  daugiausia įvairių daiktų reikia įsigyti pirminiame etape, kai kartu su įvairiais guoliais bei žaislais atkeliauja ir jūsų naujasis augintinis.

Taip pat išlaidų pareikalauja pats keturkojis, jeigu jį perkate iš veisėjų. Todėl prieš įsigyjant šunį ar katę bei visus jam reikalingus daiktus, apskaičiuokite, kokios pinigų sumos tai pareikalaus, o šiek tiek pritrūkus – kreipkitės čia.

Jeigu nusprendėte auginti šunį, ypač gerai pasidomėkite jo charakterio ypatybėmis, energijos lygiu, jeigu yra – specialiais poreikiais. Taip pat pasirūpinkite guoliu, kuriame šuniukas galėtų ramiai ilsėtis ir miegoti.

Dar kiti svarbūs daiktai: pavadėlis, antsnukis, antkaklis, maisto dubenėliai. Atsidūręs naujuose namuose šuo iš pradžių gali jaustis nejaukiai, nedrąsiai, todėl svarbu jam sukurti erdvę, kurioje šis jaustųsi saugus ir kurioje jis galėtų leisti laiką netrukdomas.

Nusprendus įsigyti nedidelį šuniuką gali atsirasti didelis noras miegoti kartu su juo, tačiau ilgainiui tai gali tapti blogu įpročiu ir pripratęs miegoti jūsų lovoje, šuo nebenorės grįžti į savo guolį.

Šuniukui suaugus bei tapus didesniam fizine išraiška, toks miegojimas nesukels patogumų būtent jums – augintinio šeimininkui. Taip pat nepamirškite pasirūpinti žaislais, kurie atitrauktų keturkojo dėmesį nuo jam patinkančių graužti jūsų namuose esančių baldų ar daiktų.

Žaislų, skirtų šunims, yra įvairių: pliušiniai, kamuoliukai, skirti konkrečiai kramtymui, lateksiniai, skleidžiantys įvairius garsus ir pan. Tam, kad sužinotumėte, kokio tipo žaislus labiausiai mėgsta jūsų augintinis, rekomenduojama įsigyti keletą skirtingų, pagamintų iš nevienodų medžiagų ir stebėti, su kuriais šuo mielai žaidžia, o kurių privengia.

Tvirtai nusprendus įsigyti katiną, jam skirtame pirkinių sąraše atsiduria kraiko dėžutė, draskyklė, gultas, apykaklė ir jau minėti maisto dubenėliai bei specialūs katėms pritaikyti žaislai.

Katės, priešingai nei šunys, daug laiko mėgsta leisti vienos, todėl tinkamai jas „užėmus“, nupirkus didesnę draskyklę, turinčią poilsio vietas, guolius, tunelius, įvairesnių žaislų, galite paruošti puikias erdves jų kasdieniam gyvenimui.

Katėms kaip ir šunims priprasti naujoje vietoje prireikia laiko, todėl tik įsigiję šį augintinį, duokite laiko apsiprasti, bet nevenkite kontakto ir reguliariai prieikite paglostyti.

Katės nėra tie gyvūnai, kuriuos reikia vesti pasivaikščioti, nes gamtinius reikalus jos pačios savarankiškai atlieka jūsų paruoštoje kraiko dėžutėje, todėl nepersistenkite bandydami išvesti katę pasivaikščioti.

Jausdamos stresą ir baimę katės gali pradėti nejaukiai jaustis ir nedraugiškai elgtis net ir namuose, žinodamos, kad vienas šeimos narys nori jas reguliariai išvyti iš jų komforto zonos.

Tad draugaukite su savo augintiniais, paruoškite jų naująją gyvenamąją vietą taip, kad šie jaustųsi saugiai, jaukiai, ir nepamirškite skirti asmeninio laiko, šių mylėti bei kartais palepinti skanėstais ar naujais žaislais. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder