2020 m. spalio 22 d. 10:16 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Kartais, kad pamatytume, reikia tiesiog užmerkti akis

2020-07-12, 19:41

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Kartais, kad pamatytume, reikia tiesiog užmerkti akis nuotrauka, foto

Užmerktos akys © Pixabay.com

Reklama

Kad galėtume įžvelgti, reikia užsimerkti ir atverti širdį. Tik taip galime suprasti, kas iš tikrųjų yra svarbu šiame gyvenime. Kai mes aktyvuojame savo vidinį matymą ir atsižvelgiame į sielos troškimus, mūsų horizontai prasiplečia, leisdami atsiverti naujoms galimybėms.

„Štai mano paslaptis, ji labai paprasta: gali regėti tik širdis. Svarbiausio akimis nepamatysi“, – rašė Antoine de Saint–Exupery.

Kaip teigia neurologai, žmogaus smegenys kasdien sukuria apie 50 tūkstančių minčių. Tačiau dauguma jų būna mechaniškos ir nuolat besikartojančios. Dėl milžiniško kasdien gaunamos informacijos kiekio mes vis dažniau kenčiame nuo psichologinio išsekimo. Be to, mes esame taip smarkiai perkrauti įvykių, kurie vyksta aplinkui, kad nevalingai ignoruojame savo vidinio pasaulio būklę, rašo portalas „Kluber‘.

Kartais mus nusineša varginančių, įkyrių minčių srautas, nulemiantis tai, kad mes imame ignoruoti savo prioritetus ir nustojame klausytis savo vidinio balso. Mūsų žvilgsnis taip stipriai sukoncentruotas į išorės pasaulį, kad mes tampame emocionaliai trumparegiai, todėl mums reikia akinių, kad surastume savo laimę.

Kai akys pavargsta žiūrėti

Tikite ar ne, bet žmogaus protas yra įpratęs prie „vidinių konfliktų“. Mat mūsų smegenims reikia nuolat prisitaikyti prie kiekvienos konkrečios situacijos ir jos sukeliamų stimulų. Įtampa darbe, problemos namuose, asmeniniai siekiai, socialiniai santykiai – aplinkui visada gausu problemų, reikalaujančių sprendimo, išgyvenimų, kuriuos reikia nuraminti, trūkumų, kuriuos reikia užpildyti ir aistrų, kurias reikia užgesinti.

Reklama

Psichologinis triukšmas, kurį sukelia visos tos aplinkybės, gali būti nesibaigiantis ir negailestingas. Būtent todėl stresas ima veikti smegenų darbą, juk akys jau pametė fokusą. Jos praranda sugebėjimą pažvelgti į žmogaus pasąmonę, kad pastebėtų, kas iš tikrųjų turi reikšmės šiame gyvenime.

Įdomus faktas: kai jūs išgyvenate ilgą streso ir nerimo periodą, migdolinis kūnas, kuris yra smegenų dalis, atsakinga už baimę ir emocijas, sumažėja. Tokie struktūriniai pokyčiai tiesiogiai veikia kaktinę smegenų žievės sritį, kuri susijusi su sudėtingomis smegenų funkcijomis, tarp jų sąmoningumu, koncentracija ir sugebėjimu priimti sprendimus.

Kai mes susiduriame su nerimu, stresu ir erzinančiu psichologiniu triukšmu, užmegzti kontaktą su kitu žmogumi pasidaro tikrai sunku. Nedidelis smegenų struktūros pokytis nutraukia nematomą ryšį tarp mūsų ir mūsų sąmonės.

Neverta pamiršti ir neuroplastiškumo arba slapto smegenų sugebėjimo savarankiškai keisti savo struktūrą. Per meditacijos pratybas, sąmoningumo praktikas ir kitus metodus mes galime vėl nukreipti žvilgsnį į savo vidinį pasaulį.

Dėkingas protas – tai gerai pailsėjęs protas, leidžiantis mums pastebėti tikrai svarbius dalykus. Toks epitetas gali atrodyti per daug poetiškas. Kaip galima būti dėkingam už tai, kad jaučiame nepasitenkinimą, liūdesį ar išsiskyrimo skausmą? Pirmas logiškas žingsnis būtų išsivadavimas nuo visų vidinių konfliktų.

Nutraukę savo emocines kovas, savo viduje pajusime švarios energijos srautą. Tokia energija reikalinga, kad galėtume išsivaduoti nuo bet kokių išorinių suvaržymų ir sunkumų

Reklama

Kiekvienas iš mūsų trokšta laimės be kentėjimų, ramybės be audrų ir gerų emocijų vietoj nepasitenkinimo. Tačiau turite suprasti vieną svarbų dalyką: vaivorykštės be lietaus nebūna.

Užmerkite akis, kad pradėtumėte matyti

Iš pradžių išmokite kontroliuoti savo mintis. Nepamirškite, kad jos tiesiogiai veikia jūsų emocijas ir realybės suvokimą. Pabandykite taikyti toliau aprašytą metodą.

Užmerkite akis ir nuvykite šalin įtampą dėl kylančių tokio pobūdžio minčių: „Jeigu aš dabar būčiau ten...“, „Jeigu būčiau padaręs taip...“, „Būčiau laiminga, jeigu išgirsčiau iš jo...“

Būdami užsimerkę, pažadėkite sau, kad pradėsite kalbėtis su savimi esamuoju laiku: „Aš noriu...“, „Aš galiu...“, „Aš ruošiuosi“ ir panašiai.

Nesistenkite, kad protas liktų tuščias, kai užsimerkiate ir bandote suvokti, kas gyvenime yra tikrai svarbu. Tai ne tik neįmanoma, bet ir nenaudinga. Svarbu užpildyti jį geromis, įkvepiančiomis ir naudingomis mintimis.

Reklama

Mąstykite pozityviai. Toks mąstymo stilius neapakina jūsų priešais realybę ir tiesą. Jis veikiau padeda protui ir sielai įgauti pasitikėjimo ir nutraukti neigiamų bei varžančių minčių srautą.

Paprasčiausiai pabandykite užmerkti akis, kad pagaliau uždegtumėte šviesą savo širdyje ir patenkintumėte savo poreikius, kuriuos visada ignoravote, tarytum jie būtų kokie nors seni žaislai. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Dangaus kūnai: saulė teka 8.02 val., leidžiasi 18.03 val. Dienos ilgumas 10.01...

Spalio 22-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Dangaus kūnai: saulė teka 8.00 val., leidžiasi 18.05 val. Dienos ilgumas 10.05...

Spalio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Mažos galios transporto priemonės – nauja rizika Lietuvos gatvėse nuotrauka, foto

Automobiliai, Lietuvoje daugėjant elektrinių motorolerių, paspirtukų bei riedžių, auga ir su šiomis transporto...

Kitoks laiškas "kitokiems" nuotrauka, foto

Nuomonės, Esu teigiamai nusiteikęs žmogus. Stengiuosi niekada nedejuoti ir moku džiaugtis kitų sėkme....

Miške paliktame automobilyje – daugiau nei dešimt šunų nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Klaipėdos rajone, netoli Lėbartų kapinių, miške buvo aptiktas automobilis su jame...

Renovacijos grimasos: nupjovė radiatorių ir šaldo kaimynus nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl vieno žmogaus, kuris nesutinka su namo renovacija, kaltės dalis Laukininkų g....

Nuomonės, Paskelbta prieš 15 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...