2019 m. balandžio 25 d. 07:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Kaip pamilti savo gyvenimą? 9 vertingi patarimai, kuriais verta pasinaudoti

Kaip pamilti savo gyvenimą? 9 vertingi patarimai, kuriais verta pasinaudoti nuotrauka, foto

© pixabay

Mylėti savo gyvenimą – mūsų pagrindinė misija. Mūsų egzistencijos prasmė ir yra pasiekti meilę. Kad sukurtume tokį gyvenimą, mums tenka keistis ir vystytis.

Ar jūs abejingai sutinkate naują dieną? Nejaučiate džiaugsmo, kai rytais regite tekančią saulę? Tada jums reikia išmokti mylėti savo gyvenimą. Sąlygos nuolat keičiasi, todėl tikėtina, kad galo jūsų „misijai“ nebus.

Štai keli vertingi patarimai, kaip pamilti savo gyvenimą.

1. Nustatykite ribas ir išnaudokite galimybes

Nustatykite griežtas ribas, kokį elgesį su savimi galite pakęsti. Jums reikalingos šios ribos, kad turėtumėte erdvės savo asmenybės augimui. Mokykitės pasakyti „ne“ tam, kas pranoksta jūsų leistinas ribas.

Kai kyla gera idėja, neleiskite baimei ir abejonėms jūsų sustabdyti, tada sakykite sau „taip“.

2. Mokykitės būti lankstūs ir sugebėti adaptuotis

Turite keistis ir vystytis priklausomai nuo to, kaip aplink jus keičiasi pasaulis. Gyvenime mes pasimatuojame daugybę vaidmenų: šeimoje būname vienokie, darbe – kitokie, tarp draugų – dar kitokie. Kiekvienas vaidmuo moko mus adaptuotis prie naujos situacijos.

3. Atsikratykite to, kas nereikalinga, kad atlaisvintumėte vietos svarbesniems dalykams

Kiekvieno žmogaus gyvenimą riboja laikas. Nuo šio apribojimo niekur nedingsime. Turite susimąstyti, kaip geriausiai disponuoti savo 24 valandomis per parą. Jeigu vykdote nemėgstamas užduotis, tai atimate laiką iš to, kas jums tikrai įdomu ir patinka. Jeigu praleidžiate daug laiko su toksiškais žmonėmis, tai atimate jį iš tų, su kuriais jums tikrai malonu bendrauti.

4. Susikoncentruokite į tai, kas svarbiausia

Dažnai galima išgirsti posakį, kad laimė slypi smulkmenose. Tiesos yra, bet pasitaiko ir atvirkštinis variantas: dėl smulkmenų mes pradedame pykti ir nusiviliame. Paleiskite neigiamas situacijas, kitaip per jas pražiopsosite kai ką svarbaus.

5. Jūs neprivalote patenkinti svetimų lūkesčių

Kokią reikšmę visuomenė teikia sėkmei, pinigams ir šlovei? Jums tai neturėtų būti reikšminga. Svarbu tik tai, kaip jūs patys tai suvokiate. Jūs patys nustatote, kas teikia jums džiaugsmą ir ką norite pasiekti savo gyvenime. Aplinkiniai dažnai bando primesti jums savo nuomones. Neklausykite nieko. Kaip gyventi, turi būti jūsų asmeninis sprendimas.

6. Prisiminkite mirtį

Daugumai mirtis – tabu tema. Niekas nenori priminti sau apie tai, kad anksčiau ar vėliau jo egzistencijai ateis galas. Dauguma arba ignoruoja, arba juokauja, nes mintys apie tai slegia. Tačiau mintys apie mirtį naudingos – suteikia motyvacijos gyventi.

Prie mirties artėjantys žmonės dažnai suvokia, kas jiems buvo svarbu. Jie įgauna norą gyventi, jų motyvacija tampa tokia stipri, kad jie pamiršta kasdienius niekus ir susitelkia į tai, kas jiems reikšminga.

Pagalvokite apie savo mirtį ir atsakykite sau į kelis klausimus:

*Kas liks po manęs?

*Kas bus reikšminga gyvenimo pabaigoje?

*Jeigu pabaiga netoli, ar liksite patenkinti savo nugyventomis dienomis?

Tikriausiai būtent šie klausimai ir gąsdina žmones mąstant apie mirtį. Geriau atsakykite į juos dabar, kol dar turite laiko viską pakeisti.

7. Vertinkite procesą, o ne rezultatą

Turėti tikslą būtina. Kai galvojate apie tai, kur veržiatės, jūsų motyvacija stiprėja. Tai yra geroji pusė, tačiau yra ir blogoji. Jūs per daug susikoncentruojate į ateitį. Kiekvieną veiksmą šiandien vertinate kaip žvilgsnį į ateitį. Visa mūsų dabartis paaukojama ateičiai. Tai gali sukelti neviltį. Jūs stengsitės, bet nematysite realių savo triūso rezultatų. Tikslas turi būti tik orientyras, o ne gyvenimo prasmė. Gyvenkite dabartimi ir mėgaukitės procesu.

8. Gyvenimas – tai kompromisas

Kažkuriuo momentu teks pažvelgti į savo gyvenimą ir priimti sunkų sprendimą. Atsikratyti kenkiančių žmonių nėra paprasta, juk teks palikti praeityje ir bendrų prisiminimų metus. Jeigu norėsite pakelti savo kvalifikaciją, teiks paaukoti kažkiek laiko. Jeigu norite persikelti į kitą miestą, kur daugiau galimybių, teks nutraukti ryšius su gimtine.

Kiekvienas pasirinkimas turi pasekmių. Ir visada tenka ieškoti kompromisų. Kad pamiltume gyvenimą, turime susitaikyti su tuo, kad ne visada viskas vyksta taip, kaip planavome. Priimkite savo netobulus sprendimus, susitaikykite su netobulu pasauliu. Pasirinkimas, kurį priimate, nulemia jūsų gyvenimą ir suteikia jam unikalumo. Nebijokite sunkumų. Jie gali išmokyti jus naujų dalykų ir sutekti gyvenimui prasmės.

9. Būkite dėkingi už tai, ką turite

Sutelkite dėmesį į tas vertybes, kurias turite. Būkite nuoširdžiai dėkingi už tai. Dėkokite ne tik už materialius dalykus, bet ir už asmenines savybes, stipriąsias ypatybes. Branginkite jus supančius žmones.

Mąstydami apie savo privalumus, jūs atkreipiate dėmesį į tas gyvenimo sritis, kurios gali suteikti jums jėgų. Jūs ne tik pradėsite geriau jaustis, bet ir galėsite surasti būdų, kaip panaudoti savo geriausias savybes.

ALFA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Lietuviai planuoti atostogų nelinkę: ruošiasi likus kelioms dienoms

Lietuviai planuoti atostogų nelinkę: ruošiasi likus kelioms dienoms nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Jaunystės požiūriu gyvenimas yra begalinė ateitis; senatvės - labai...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

************* Protingos mintys: „Širdis yra geriausias vadovas“ (O. de Balzakas). ************** Astrologinė...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

AVINAS Savaitės pradžioje turbūt vyksite į svečius pas tuos žmones,...

Astrologinė prognozė savaitei nuotrauka, foto

„Dragūnas“ pusfinalio seriją pradėjo pergale nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūnas“ sėkmingai pradėjo Lietuvos rankinio lygos pusfinalio seriją iki dviejų...

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...