2019 m. liepos 24 d. 05:37 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Įdomiausi pasaulio muziejai vaikams

2012-08-17, 10:32

respublika.lt

Įdomiausi pasaulio muziejai vaikams nuotrauka, foto

Reklama

„Forbes“ išrinko garsiausius pasaulio muziejus, kuriuose verta apsilankyti atostogų metu keliaujant su vaikais.

Ivano Steigerio žaislų muziejus (Čekija)

Toks yra įkurtas ne tik Prahoje, bet ir Miunchene. Ivano Steigerio (gim. 1930 m.) muziejai - tai unikalios ir neįtikimai gausios žaislų kolekcijos, kurias visą gyvenimą rinko žinomas čekų karikatūristas, iliustratorius, rašytojas, režisierius, 1969 m. emigravęs į Miuncheną. Senoviniai eglutės žaisliukai, barbės ir jų pasaulis, pirmosios garo mašinos modelis, alaviniai kareivėliai su Čerčilio ir Šarlio de Golio veidais, žinomi kino herojai ir realiai egzistuojančios žvaigždės... Steigerio žaislų istorija - tai žmonijos istorija: iš žaisliukų, sukurtų senovės Egipte, ir tų, kuriuos nulipdė indėnai iš duonos, galima daryti išvadas, kuo gyveno šios tautos.

Adresas: Zlata ulička (Golden Lane) 6, Prahos pilies teritorijoje. Dirba kasdien nuo 9.30 iki 17.30 val. Bilieto kaina suaugusiajam - 3, 2 dol. (70 kronų), vaikui - 1,5 dol. (30 kronų), šeimai (2 suaugusieji ir 2 vaikai) - 6 dol. (120 kronų).

Šarlio Pero muziejus (Prancūzija)

Prancūzų pasakininko Šarlio Pero (Charles Perrault, 1628-1703), parašiusio tokias pasakas, kaip „Raudonkepuraitė“, „Miegančioji gražuolė“, „Batuotas katinas“, „Pelenė“, „Mėlynbarzdis“ ir kt., muziejus įkurtas Bretėjaus pilyje netoli Paryžiaus.

Reklama

Pilyje ir aplink ją stovi daugiau nei 150 vaškinių figūrų, o sekmadieniais ir mokinių atostogų metu personažai atgyja, vaidina scenas: žiūrovų akyse Pelenė pameta batelį, o Miegančioji Gražuolė įsiduria pirštą.

Pilyje padengtas šventinis fėjų stalas, prie jo sėdi laikrodininkas, matrona, metrdotelis, tarnas, padedantis markizui apsirengti, ir, žinoma, nepakeičiamas Batuotas Katinas.

Didžiuliame parke vaikų laukia žalias labirintas ir lobio paieškos.

Bretėjaus pilis yra už 35 kilometrų nuo Paryžiaus. Atidaryta nuo 10 val., įėjimas kas valandą pradedant nuo 14.30 ir baigiant 17.30 val. Bilietas suaugusiajam kainuoja 12 eurų, vaikui - 9 eurus.

Astridos Lindgren muziejus (Švedija)

Beje, mieliausias vaikams muziejus pasaulyje yra įsikūręs Švedijoje. Jis padalytas į keletą zonų: žaidimų, pasakiškų kelionių, Karlsono kavinės ir knygyno.

Reklama

Žaidimų salėje stovi įvairiausių švediškų pasakų herojų namukai, tarp jų - Petsono ir Finduso, Pepės Ilgakojinės ir, žinoma, Karlsono stogas. Visur - „tikri“ herojų indai, išmėtyti drabužiai, kuriais galima pažaisti. Čia vyksta ir įvairūs spektakliai.

Įstabiausias dalykas - tai pasakų traukinys, kuris veža per visas Astridos Lindgren pasakas: jis važiuoja ne tik bėgiais, bet ir oru. Keliautojai lekia virš Stokholmo stogų, užsuka į mišką, kur gyvena Ronja ir jos plėšikai, o baigiasi kelionė stebuklų šalyje Nangijaloje, kur gyvena Broliai Liūtaširdžiai.

Muziejus įsikūręs Stokholmo centre, šalia istorinio „Vaza“ laivo. Dirba nuo 10 iki 17 val. Bilietas suaugusiajam - 18 dol. (125 kronos), vaikui - 15 dol. (110 kronų), mažyliai iki 2 m. įleidžiami nemokamai.

Trolių Mumių slėnis (Suomija)

Švedų ir suomių rašytojos ir dailininkės Tuvės Janson sukurti personažai gyvena ne tik knygose, bet ir Suomijos mieste Nantalyje esančiame Trolių Mumių pramogų parke bei Tamperės miesto Trolių Mumių muziejuje - požeminiame bibliotekos aukšte, apytamsėje patalpoje.

Šiame muziejuje surinkta daugiau nei 2000 piešinių, eskizų, iliustracijų, susijusių su istorijomis apie Mumius, taip pat su Luiso Kerolio (Lewis Carroll) ir Dž.R.R.Tolkieno (J.R.R.Tolkien) kūriniais. Tačiau vaikai čia ateina ne tam, kad žiūrinėtų paveikslėlius. Jiems knieti pamatyti čia esantį 2,5 metro Mumių namą. Jame yra 5 aukštai ir daugybė kambarių. Deja, po juos šmirinėti neleidžiama, tik pažiūrėti. Visi kambariai apstatyti skirtingai, apšviesti, o slapto koridoriaus kampe paslėptas lobis.

Reklama

Be stebuklingojo namo, muziejuje sukurta apie 40 maketų iš Mumių gyvenimo scenų.

Adresas: Hameenpuisto g.20, Tamperė, miesto biblioteka. Dirba antradieniais-penktadieniais nuo 9 iki 17 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 10 iki 18 val. Kaina: suaugusiajam - 7 eurai, vaikui (nuo 2 m.) - 2 eurai, šeimai (2 suaug., 2 vaikai) - 15 eurų.

Vaikystės muziejus (Didžioji Britanija)

Seniausiam žaislui, esančiam Londono vaikystės muziejuje (Museum of Childhood), - daugiau nei 3000 metų.

Čia eksponuojama 20 000 daiktų, susijusių su sąvoka „vaikystė“: įvairių epochų žaislai, vaikų drabužiai, baldai, gėlės. Tačiau šiame muziejuje galima ne tik žiūrėti - viršutiniuose aukštuose surinktos interaktyvios pramogos: judantys veidrodžiai, muzikos automatas, smėlio dėžė su žaislais... Eksponuojamus drabužius galima matuotis. Vaikams iki 5 metų yra atskira erdvė, kurioje galima bėgioti, landžioti ir t.t.

Muziejaus pasididžiavimas - salė, kurioje surinkti senosiose mokyklose naudoti bausmių įrankiai: vytiniai, strypai, virbai, diržai ir pan. Nė vienas gimdytojas nepraleidžia šios salės, mat nori akivaizdžiai parodyti savo atžaloms, kaip joms pasisekė (su tėvais ir su mokytojais).

Reklama

Adresas: Cambridge Heath Road, London E2 9PA, metro Bethnal Green. Dirba pirmadieniais-sekmadieniais nuo 10 iki 17.45 val. Įėjimas nemokamas.

„Zoom“ Vienoje (Austrija)

Didžiulis interaktyvusis muziejus „Zoom“ Vienos centre pripažintas geriausiu muziejumi vaikams Europoje. Jis padalytas į keletą zonų: „Zoom Ocean“ - mažyliams iki 6 metų (daugybė atrakcionų, veidrodinis tunelis, vandens čiužiniai, kalneliai ir visokios užduotys), „Zoom Studio“ - 3-12 m. vaikams, „Zoom Exhibition“ - visiems, kurie nori ką nors meistrauti savo rankomis (marškiniai, džinsai, sienos, grindys, indai, - čia galima piešti ant ko tik nori; be to, čia galima statyti namus, žmones, žvėris iš paprasčiausių plastiko butelių), „Zoom Animated Film Studio“ - mokyklinukams (susipažįstama su darbu kine: operatoriaus, animatoriaus, režisieriaus, dekoratoriaus...)

Adresas: Museumsplatz 1, Viena. Darbo laikas: pirmadieniais nedirba, kitomis dienomis laikas ir data skiriama individualiai (priklausomai nuo zonos, kuri parenkama pagal vaikų skaičių ir amžių. Rekomenduojama registruotis iš anksto el. pašto adresu reservierung@kindermuseum.at.

Bilietas suaugusiajam į kiekvieną zoną kainuoja nuo 4 eurų, vaikui - į kai kurias zonas nemokamai, į kai kurias - 5-6 eurus.

Nacionalinis žaidimų muziejus Ročesteryje (JAV)

Reklama

„Strong National Museum of Play“ yra dalis instituto, kuris įkurtas tyrinėti žaidimų bei žaislų poveikį amerikietiškajai kultūrai. Daugiau nei 500 000 eksponatų - tai didžiausia pasaulyje lėlių ir kitų žaislų kolekcija. Be žaislų, čia yra daugiau nei 100 000 vaidmenų bei stalo žaidimų, daugelio jų galima čia pat išmokti.

Neseniai muziejuje atidaryta nauja ekspozicija, skirta vaizdiniams žaidimams. Kolekcijoje „Elektroninių žaidimų istorija“ - apie 15 000 kompiuterinių ir konsolinių žaidimų, seni žaidimų automatai bei priedėliai.

Adresas: One Manhattan Square, Ročesteris, Niujorko valstija. Atidarytas pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 10 iki 17 val., penktadieniais ir šeštadieniais nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais nuo 12 iki 17 val. Bilietas suaugusiajam kainuoja 13 dol., vaikui - 11 dol.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

 

Reklama

Žymos: vaikų muziejai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Vasaros dienos - nemokamoje sporto stovykloje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys jaunųjų Klaipėdos "Viesulo" sporto centro sunkiaatlečių vidurvasario dienas leido mokomojoje sporto...

Viešasis transportas Jūros šventės metu nuotrauka, foto

Klaipėda, Bendroji taisyklė

Klaipėdai įteikta „Europiados“ vėliava nuotrauka, foto

Klaipėda, 2020 metų rugpjūčio 5–9 dienomis Klaipėda priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros...

Paminėta SBA Technologijų ir inovacijų parko statybų pradžia nuotrauka, foto

Ūkis, Antradienį kapsulės įkasimu paminėta šalia Klaipėdos pradėta SBA grupės Technologijų ir inovacijų...

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...