Aštuonmetė pati „išleido“ laikraštį


2018 m. rugpjūčio 16 d. 17:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

Aštuonmetė pati „išleido“ laikraštį

(1)

2018-07-17, 16:22

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, „Pajūrio naujienos“

Aštuonmetė pati „išleido“ laikraštį nuotrauka, foto

Vaivos Vaičiūtės, kuri auga kartu vyresne seseria Juste ir jaunesniu broliu Benu, sugalvotų ir „išleistų“ „Pajūrio naujienų“ puslapiai.

© „Pajūrio naujienos“

Marijos Tiškevičiūtės mokyklos būsimoji antrokė 8-erių Vaiva Vaičiūtė, parengusi ypatingą birželio 27 d. „Pajūrio naujienų“ numerį, nustebino ne vien savo tėvus – kretingiškius Liną ir Dainių Vaičius, bet ir redakcijos bendradarbius – parodyti rankomis pagamintą jos laikraštį atnešė tėtis. Mergaitė piešė, klijavo publikacijas, kūrė reklamas, kone tiksliai atkartodama laikraščio struktūrą.

„Leisdama“ laikraštį, Vaiva suprato, kad pirmas puslapis skirtas aktualiausiai temai, gatvėje ji „kalbino“ žmones ir parengė rubriką „Gatvės interviu“, publikavo kretingiškių skelbimus. O jos išleistas politikos puslapis nustebino šmaikščia išmone: mergaitė pavaizdavo Seimo posėdį, per kurį tribūnoje šneka politikas, o jo balsas garsiakalbiais sklinda į salę, kurioje matosi tik sėdinčiųjų pakaušiai su skirtingomis šukuosenomis.

„Man labiausiai patinka jūsų laikraščio paskutinis puslapis – ten būna daug kūdikių, puošnių žmonių, kuriems siunčiami sveikinimai. O aš paskutiniame puslapyje per visą lapą nupiešiau vaivorykštę. Ir pas jus tokia galėtų būti“, – pastebėjo mergaitė.

Paklausta, kaip sugalvojo temas, ji sakė žiūrėjusi į tikras „Pajūrio naujienas“: „Juk negalėjau palikti tuščių puslapių, reikėjo visus užpildyti.“

Vaivos mama pasakojo, jog tai, kad ruošia laikraštį, duktė slėpė nuo tėvų, mat norėjo padaryti staigmeną: „Anksti rytą nunešė į pašto dėžutę ir liepė ją patikrinti. Pamačiusi pasiūliau jai sulaukti tėčio, – nustebintas tėtis ir atvežė laikraštį į jūsų redakciją“, – pasakojo moteris.

Ji sakė, jog tikrąsias „Pajūrio naujienas“ per Moliūgo šventę prenumeruoja jau daugel metų: „Stovim su vaikais eilėje, o namie guli senų laikraščių šūsnis, tad nenuostabu, jog Vaivai jie užkliuvo už akių.“

L. Vaičienė neslėpė, jog dukra nenustoja juos stebinti išradingumu: „Vaiva prigalvoja visokių užduočių knygelių, – dabar laukia iš Suvalkijos atvykstančių senelių, kurie turės tas užduotis išspręsti. Ji susirenka visus senus darbo kalendorius, užrašines – karpo, klijuoja, pasižymi draugus. Namuose ji mums surengia koncertus: visuose kampuose kabo iškabos, gaminami kvietimai. Ji pati parengia scenarijų, vaidina, dainuoja“, – dukters pomėgiu džiaugėsi L. Vaičienė.

Vaiva jų šeimoje yra vidurinėlė, be jos, dar auga 9-metė Justė, kuri, mamos žodžiais, labai mėgsta kurti rankdarbius, ir 3-metis Benas.

Pati Vaiva atviravo, jog užaugusi ir norėsianti būti žurnaliste, rašytoja, dailininke arba dainininke.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018-07-18   06:52

IP: 37.0.249.143

Išties kokia šauni Mergytė! Labai būtų gerai, jeigu Tėveliai sudarytų gabiai Dukrytei visas sąlygas toliau tobulėti. Ir kas be ko, nuoširdžiai patarčiau tik neleisti žiūrėti televizoriaus!! Pameni, aš kai mokiausi mokykloje, tai, pasirodo, buvau vienintelis mokinys klasėje, kuris namie neturėjo televizoriaus, kadangi mano Tėvų pajamos buvo labai kuklios, o dar augo ir brolis su manimi. Žinoma, aš ne kiek dabar nesigailiu, nes o kiek knygų uztatai perskaičiau ir pagaliau supraskime, jogei televizoriaus ekrano jonizuojanti spinduliuotė net priverčia iš mažumės užsikabinti akinukus, o tai, žinoma, yra labai nemalonu!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Astrologinė prognozė rugpjūčio 16-ajai, ketvirtadieniui AVINAS. Iki vidurdienio įtampą kels pokalbiai...

Ketvirtadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda kamuolinis žaibas ir kas tai per reiškinys? Šis klausimas...

Vienas paslaptingiausių gamtos reiškinių nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė rugpjūčio 15-ajai, trečiadieniui:AVINAS. Labiausiai atsiskleisite tarp artimųjų, norus įgyvendinti gali...

Trečiadienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Astrologinė prognozė rugpjūčio 14-ajai, antradieniui: AVINAS. Nebloga diena meilės pasimatymams,...

Antradienio horoskopas 12 zodiako ženklų nuotrauka, foto

Kapitono burlaivių modeliuose - įdomiausia pasaulio laivyno istorija nuotrauka, foto

Jūra, 35 metus AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" išdirbęs Aleksandras Romaškinas, iš jų 25...

„Lietuva“ išplaukė į preišpaskutinį odisėjos etapą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos 100-mečio odisėja šią savaitę įveiks dar vieną kelionės jūra etapą -...

Nepriklausomybės šimtmečiui - šimtas ąžuolų! nuotrauka, foto

Nuomonės, Likimas susiklostė taip, kad per savo gyvenimą patyriau trijų, kaip ankščiau sakydavo,...

Žolinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje nuotrauka, foto

Klaipėda, Žolinėse brolio Benedikto įgyvendinta graži iniciatyva dar kartą patvirtino vieną svarbiausių šios...

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...