9 jausmai, kuriuos dažnai jaučia žmonės, bet negali paaiškinti

9 jausmai, kuriuos dažnai jaučia žmonės, bet negali paaiškinti

Dažnai jaučiate kažką tokio, ko negalite apibūdinti žodžiais? Iš tikrųjų dauguma šių keistų jausmų turi pavadinimus. Žinodami juos, galėsite nustatyti tikslią savo emocinę diagnozę ir lengviau juos įveikti.

Toliau pateikiame 9 keistų vidinių būsenų psichologinius aprašymus pagal „Soilpost“.

Nesuprantami jausmai, ką jie gali reikšti

Rubatozė („rubatosis“) – jausmas, kai per smarkiai sutelkiate dėmesį į savo širdies plakimą ar mirksėjimą. Šis jausmas nebūtinai turėtų kilti tada, kai jo tikitės. Kai smarkiai susifokusuojate į vieną dalyką ir negalite atsitraukti, tai ima erzinti.

Libertozė („libertosis“) – troškimas mažiau nervintis dėl visko. Gyvenimo įkarštyje mums vienu metu tenka rūpintis daugybe dalykų: darbu, išsilavinimu, santykiais, buitimi, pragyvenimu. Jeigu nenorite visu tuo užkimšti sau galvos, tai tokį troškimą galite paaiškinti šiuo terminu.

Pokalbis mintyse („jouska“) – dialogo, kurį atkuriate savo galvoje, imitacija. Pokalbis su savimi įsivaizduojamo dialogo forma. Paprastai mes tai darome, kai svajojame apie ką nors, apie pasimatymą su meilės objektu ar svarbų pokalbį su viršininku.

Nesugebėjimas užmegzti kontakto („adronitis“) – sunkumas įsigyti draugu, net susidraugauti su vienu žmogumi. Būsena, kai norite susidraugauti su jums patikusiais žmonėmis, be jokių įžangų ir pristatymų, bet negalite niekaip to padaryti.

Negalėjimas atsikelti („dysania“) – būsena, kai rytais niekaip negalite pramerkti akių ir išlipti iš lovos. Egzistuoja dar vienas panašus terminas – klinomanija – stiprus troškimas likti gulėti savo pataluose. Jeigu tingite ar nenorite rytais keltis, tai galite įvardyti dviem moksliniais žodžiais.

Niktofilija („nyctophilia“). Kas jums labiau patinka: būti vienam tamsiame kambaryje ar su draugais šviesioje patalpoje? Žmonės, kuriems būdinga niktofilija, renkasi pirmąjį variantą. Jeigu jums labiau patinka būti pritemdytoje, tylioje ir jaukioje aplinkoje, o ne triukšmingoje kompanijoje su daugybe žmonių, tai jūs neabejotinai sergate (arba mėgaujatės) niktofilija.

Pabaigos baimė („finifugal“) – tai jausmas, kai jūs bijote žiūrėti paskutinę mėgstamo serialo dalį, skaityti paskutinį įdomios knygos skyrių ar atsigulti miegoti vidurnaktį. Jūs net galite bijoti sekmadienio, nes tai yra paskutinė savaitės diena. Sunku paaiškinti tą jausmą, bet pasistenkite suprasti, kad kiekviena pabaiga yra nauja pradžia.

Ne savo vietoje („monachpsis“). Tai jausmas, kad atsidūrėte ne savo vietoje ir ne savo laiku. Taip atsitinka, kai ilsitės su draugais ir nesijaučiate esantys kompanijos dalimi. Jūs nežinote kodėl, bet manote, kad esate netinkamoje vietoje netinkamu laiku. Svarbiausia tokio jausmo priežastis – žema savivertė.

Nenusakomas ilgesys („Sehnsucht“) – tai jausmas, kai trokštate kokių nors permainų, bet nežinote kokių būtent. Jūs norite pakeisti savo gyvenimą, bet nesugalvojate , kaip tą padaryti. Vokiečių psichologai tokį jausmą vadina „Sehnsucht“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder