2021 m. sausio 15 d. 20:12 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Įvairybės

Įvairybės

6 budistų kasdienybės principai, galintys pakeisti jūsų gyvenimą

2020-07-05, 09:22

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

6 budistų kasdienybės principai, galintys pakeisti jūsų gyvenimą nuotrauka, foto

Budistas © Pixabay.com

Reklama

Šios senos budistų gyvenimo tiesos gali padėti ir jums tapti laimingiems.

1. Vartokite sąmoningai.

Visada žinokite, kuo maitinate savo kūną ir būkite dėkingi už gyvybines jėgas, kurių suteikia geras maistas.

Kruopščiai apsvarstykite kiekvieną pirkinį. Paklauskite savęs, ar tikrai jis jums reikalingas, o gal noras jį įsigyti po kurio laiko praeis. Įkvėpkite ir pagalvokite: gal užtenka to, ką jau turite?

Kreipkite dėmesį į tai, kokia informacija ir kokiam tikslui naudojatės. Ar ji padeda jums augti? O gal ji tik atitraukia jus, slopina sąmoningumą?

2. Sustokite, įkvėpkite, įsiklausykite.

Reklama

Kruopščiai parinkinėkite žodžius, kuriuos ištariate. Prieš sakydami ką nors, pagalvokite. Ką pasės jūsų žodžiai – konfliktą ar meilę? Kur jie nuves?

Giliai įkvėpkite prieš įžengdami į savo namus, darbo patalpą ar mokyklą. Kad susitaikytume su kuo nors, reikia pripažinti jo egzistavimą. Didžiąją mūsų priešiško elgesio dalį sukelia mūsų bandymai užmerkti akis į nemalonių žmonių, situacijų egzistavimą ir siekimas jų išvengti.

Klausykite žmonių, su kuriais susiduriate. Jeigu bendraudami jūs ne tik kalbėsite, bet ir klausysite, sukursite abipusės simpatijos, supratimo ir pakantumo prielaidas.

3. Praktikuokite dėkingumą.

Pastebėkite tai, ką turite. Jeigu reguliariai praktikuosite sąmoningą dėkingumą, tai kasdien jausite vis stipresnį ryšį su savo gyvenimu ir suvoksite, kad jūsų gyvenimo istorija tapoma ant kur kas didesnės drobės, nei anksčiau manėte.

Būkite vienodai dėkingi likimui ir už suteiktas galimybes, ir už išbandymus. Dėkingumo praktika anaiptol nėra gyvenimo problemų ir nemalonumų neigimas. Nes gyvename neramiais laikais. Kiekvienas susiduria su daugybe išbandymų, sunkumų, nusivylimų.

Reklama

Supratimas, kurį suteikia dėkingumo praktika, išvaduoja ir nuo praradimo jausmo, ir nuo identifikacijos su neigiamu ar teigiamu gyvenimo aspektu, padėdamas mums tiesiog gyventi.

Dalykite džiaugsmu, o ne negatyvu. Mokykitės džiaugtis svetima sėkme, ir jūsų laimė išaugs daug kartų. Tai yra geriausias vaistas nuo pavydo.

4.  Puoselėkite savyje gailestingumą ir mylinčiojo gerumą.

Pastebėkite situacija, kai prireikia jūsų pagalbos ir padėkite nedvejodami.

Pasistenkite pažvelgti į gyvenimo situacija ne tik iš savo pusės, bet ir iš kitų dalyvių. Stebėkite savo reakcijas. Jeigu negalite klausytis apie kitų vargus su užuojauta ir kantrumu, tai tikriausiai todėl, kad jums dar neteko įsiklausyti į savo širdies verksmą.

Stenkitės visus siekti ramybės ir taikos. Jums visai nesvarbu suprasti ko nors buvimo priežasties, kad susitaikytumėte su tuo ir išliktumėte ramūs.

Reklama

5. Atsiverkite išminčiai.

 Vystykite savo smalsumą ir domėjimąsi. Tada protas galės įgauti tikros išminties, kuri padės spręsti problemas ir rodyti teisingą kelią kitiems.

Būkite atviri galimybėms, kurios gali atsirasti bet kuriuo momentu. Jūsų protas gali būti nukreiptas į įvairias puses: praeitį, dabartį, ateitį, abstrakčias mintis ar analitinį mąstymą. Visos mąstymo formos yra savaip naudingos. Nepraraskite iš akiračio dabarties momento.

6. Susitaikykite su nuolatinėmis permainomis.

Nepastovumas ir permainos yra neatskiriama tikrosios mūsų egzistencijos dalis.

Tai, kas realu šiuo momentu, kurį mes vadiname dabartimi, iš tikrųjų kyla iš praeities ir yra buvusių įvykių ir poelgių rezultatas.

Žymos: budizmas, laimė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Įvairybės

Kiekvienas iš mūsų trokšta sėkmės ir klestėjimo. Astrologai apskaičiavo, kad penkiems Zodiako...

Kuriems Zodiako ženklams 2021-aisiais prasidės klestėjimo periodas nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...