2020 m. rugpjūčio 12 d. 15:35 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

Šuo pašautas, kaltų – nėra

(3)

2019-11-22, 17:44

Audronė GRIEŽIENĖ, „Pajūrio naujienos“

Šuo pašautas, kaltų – nėra nuotrauka, foto

Po operacijos Klaipėdoje kitą dieną kai kurios procedūros šuniui buvo atliktos ir Kretingoje. Veterinarijos klinikos darbuotoja Erika Žilinskaitė augintinės šeimininkui Edmundui Griciui teigė, kad reikės čia atvažiuoti dar ne kartą.

© „Pajūrio naujienos“

Reklama

Nausėdų kaimo bendruomenės „Darbos vingis“ pirmininkė ūkininkė Irena Gricienė siekia išsiaiškinti, kas pašovė jos trejų metų vokiečių aviganio mišrūnę Gripką. Dėl to moteris kreipėsi į Kretingos policijos komisariatą, iš kaltininko žada reikalauti ir augintinės gydymo išlaidų atlyginimo: kainavo rentgeno nuotrauka, operacija, vaistai, kelionės, kurios iš kaimo į miestą tęsiamos ligi šiolei.

Žaizdą užsilaižė

Klaipėdos veterinarijos klinikoje, kur operavo, gydytojai stebėjosi, kaip aviganio mišrūnė apskritai liko gyva, nenukraujavo. Jai sutrupintas kojos kaulas, perplėšta sausgyslė, peršauta vena.

„Laimė, kad sužeistas gyvūnas neprarado sąmonės – kulkos perverta vieta užsitraukė, matyt, nuolat ją laižantis“, – tai, ką girdėjo iš veterinarų, perteikė I. Gricienė, dabar gyvūną gydyti kasdien atvežanti į Kretingoje, prie autobusų stoties, esančią veterinarijos kliniką. Čia perrišama žaizda, toliau lašinami vaistai. Klinikoje dirbančios Erika Žilinskaitė ir Loreta Norkutė pasidžiaugė bent tuo, kad, nors temperatūra ir laikosi pakilusi, Gripka po truputį sveiksta, ragauja maisto. „Žiūrėsim, kaip bus toliau. Kai sužeista koja pradės remti, turėsim įdėti į įtvarą“, – paklaustos apie prognozę, sakė jos.

Nausėdiškė gerai prisimena tą nelemtą šeštadienį, kai jos šunys Rudė ir Gripka prie sodybos esančio miško pusėn žaibo greitumu pasileido įkandin kieme pasirodžiusios ir eilinį kartą į vištas nusitaikiusios lapės. Vaikyti pūstauodeges vagišes visi Gricių šunys pratę, vieni iš kitų išmoksta. „Kitaip neatsiginame, lapės mums – gyva bėda, medžiotojai jas ignoruoja, matyt, šovinių gaila. Anksčiau laikėme žąsų, dabar turime pulką vištų. Daug esam praradę, patyrę nuostolių. Tik įeini iš lauko vidun, kad ir kavos atsigerti, – žiūrėk, jau ir nešasi, būna, po dvi išsyk pagriebusios“, – pasiguodė I. Gricienė. Anot jos, ūkininkai jaučiasi įvaryti į kampą: kuo kitu belieka verstis, pamiškėj gyvenant? Kiaulių laikyti nevalia dėl galimo maro, o paukščius štai išgalabija lapės.

Kas šovė į šunį, pašnekovės manymu, toli ieškoti nereikia – Rudei ir Gripkai iš kiemo išsivijus lapę, nuo miško pusės netrukus pasigirdo šūviai. Apie 11 valandą kaip tik ten medžiojo Vaineikių medžiotojų būrelis.

„Vargšei Gripkai kulkų yra kliuvę ir anksčiau. Prieš kurį laiką ji buvo sužeista į pilvą, bet nesunkiai, į veterinarus nesikreipėm, tada pati pagijo“, – prisiminė šeimininkė.

Irena Gricienė atviravo su nuo šernų pasėlius apsaugoti padedančiais medžiotojais norinti sugyventi taikiai, tačiau, moters manymu, kai kurie jų su ginklu elgiasi pernelyg neatsakingai.

Pirmininkas išsigynė

„Šiuokart pamačius, kad namo parbėga tik vienas persigandęs šuo, o miške girdėti buvo šūviai, taip pat nusmelkė negera mintis. Telefonu ėmiau skambinti tai vienam, tai kitam pažįstamam medžiotojui, klausinėti, kas kaip. Na, ir sužinojau, kad šūvį paleido pats būrelio pirmininkas Aivaras Vaizgėla!“ – pasakojo Irena.

Pirmininkas į jos skambutį atsiliepęs gerokai vėliau, vakare. Iš pradžių neigė šovęs, bet netrukus pratrūkęs: „Nu, ir gerai, o ko čia valkatauja palaidas?“

Moters nuomone, jei šuo būtų pašautas netyčia, – kas kita. Tai padaręs vyras ateitų, žmoniškai pasikalbėtų, tuo poelgiu nesididžiuotų. „Aš prašiau bent pasakyti, maždaug kurioje vietoje gyvūnas galbūt negyvas tįso. Nieko nepasakė. Po dviejų parų Gripka leisgyvė iki sodybos paršliaužė pati“, – sakė I. Gricienė.

Apie incidentą moteris yra pranešusi, kur tik galėjo: Kretingos aplinkos apsaugos agentūrai, Klaipėdos „Gyvosios gamtos“ inspekcijai, taip pat Kretingos rajono policijos komisariatui. Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas vakar naujienų neturėjo, patikino, kad įvykis užfiksuotas, duomenys renkami, aplinkybės tikslinamos.

Reklama

Kretingos aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Ričardas Kašėta šioje istorijoje teigė matantis kaltes iš abiejų pusių – medžiotojas neteisus, jeigu į taikų šunį šovė, ūkininkė neteisi, kam augintinį paleido. Pagal Savivaldybėje patvirtintas naminių gyvūnų laikymo taisykles, šunys turį būti laikomi pririšti arba voljere, o pagal medžioklės ir miško lankymo taisykles – vedžiotis galima pririštus ant pavadėlio arba paleisti lakstyti, uždėjus antsnukį. Paklaustas apie moralinę reikalo pusę, agentūros vedėjas sutiko: nepateisinama. „Bet nei aš koks ekspertas, nei tyrėjas. Tiesa paaiškėti gali nebent kaltininkui prisipažinus arba įvykį mačiusiems liudininkams paliudijus“, – pridūrė jis.

„Pajūrio naujienų“ pakalbintas pirmininkas A. Vaizgėla, ant kurio nausėdiškė meta šešėlį, išsigynė tą dieną medžioklėje dalyvavęs. „Nieko nežinau. Įdomu, kaip galėjau ką pašauti, jeigu manęs išvis ten nebuvo?“ – retoriškai paklausė jis.

„Pajūrio naujienos“

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jonas

2020-05-08   09:34

IP: 172.69.190.72

Ar turėjo šunų savininkė medžioklės lapą , t.y. leidimą šunims medžioti ? Tokia moralė kad šuns savininkė turėtų būti baudžiama , už šį pažeidimą. O šuns laimė kad liko gyvas, nes medžiotojai privalo naikinti valkataujančius naminius gyvūnus.

Eksas

2019-11-23   08:08

IP: 88.119.112.123

Audrone, kalti yra , bet nenustatyti.

Medžiotojai

2019-11-22   22:04

IP: 85.232.128.56

yra gyvuliai ir sadistai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Aurelija Plokštytė - būsima studentė iš Kretingos - savo gyvenimą sieja su...

"Visi esame lygūs - tiek gyvūnas, tiek žmogus" nuotrauka, foto

Juodkrantėje pradėjus kormoranus baidyti ir reguliuoti jų populiaciją, šie paukščiai užima...

Išaugusią kormoranų populiaciją stebės mokslininkai nuotrauka, foto

Išsiruošę į vasaros keliones automobiliu, į jas neretai leidžiamės drauge su...

Saugos diržu privalu segti ir augintinius nuotrauka, foto

Karantino metu daugybė keturkojų rado nuolatinius šilumos kupinus namus. Sėkmė neaplenkė ir...

Karantinas padėjo keturkojams rasti namus nuotrauka, foto

Atrask savo kraštą: Tulkiaragės pievų pasaulis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono turizmo centro interneto svetainė Tulkiaragės pažintinį taką pristato kaip objektą,...

Klaipėdos mero taurė iškeliavo į sostinę, klaipėdiečiai - antri nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos futbolo mokyklos organizuojamame tradiciniame tarptautiniame jaunių futbolo turnyre "Klaipėdos mero taurė"...

Į Lietuvą „humanitariniais tikslais“ leista atvykti baltarusiams nuotrauka, foto

Lietuva, Į Lietuvą bus leidžiama netrukdomai atvykti užsienio studentams, investuotojams, taip pat...

Lietuva sieks, kad ES įvestų sankcijas Baltarusijai nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva sieks, kad Europos Sąjunga (ES) įvestų sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...