2021 m. sausio 20 d. 15:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

Nelegalios veisyklos įkaitai - saugūs

(papildyta) (2)

Reklama

Kretingos rajono Padvarių kaime itin blogomis sąlygomis laikyti 25 šunys perduoti Klaipėdos apskrities gyvūnų globos tarnybai „Nuaras“.

 Žinią apie „slaptą gyvūnų pragarą“ penktadienį socialiniuose tinkluose išplatino ponia Veronika. Padėdama ieškoti dingusio draugų veislinio šuns škotų terjero rugsėjo 3-iosios vakare moteris išgirdo lojant šunis iš vieno pastato.

„Priėjus arčiau pastato, iš kurio sklido garsas, pro nešvarų langą pamatėme mūsų ilgai ieškotą Sniegių, kuris buvo uždarytas narve! Negana to, pamatėme tikrai kraupų vaizdą, mus visus ištiko šokas. Sandėlio tipo pastate buvo įkalinta begalė šunų, kurie visi buvo veisliniai (apie 18 šunų). Durys buvo neužrakintos, tad nė negalvoję bėgome gelbėti draugų šuns.

Vaizdas buvo kraupus. Išsigandę, susigūžę šunys laikomi siaubingomis, antisanitarinėmis sąlygomis mažuose garduose, be vandens ir maisto. Patalpoje buvo siaubingas šlapimo, išmatų tvaikas, trūko oro, buvo sunku kvėpuoti. Gardai su šunimis sustatyti keliais aukštais, kuriuose kai kurie šunys vos tilpo. Šunys neprižiūrėti, išsitepę savo pačių išmatomis, guli šlapimo balose tarp grotų.

Po kurio laiko pasirodė tariama šunų savininkė, kuri teigė, jog mūsų ieškomą Sniegių rado ir planavo kitą dieną ieškoti šuns šeimininkų. Paklausus ar šitie šunys yra jos ir kodėl jie laikomi tokiomis sąlygomis, moteris teigė, kad sąlygos yra tinkamos ir problemos nematanti. Įtariame, kad mūsų ieškotas šuo galėjo būti pavogtas, kaip ir begalė kitų šunų, uždarytų šiame sandėlyje.

Sandėlyje buvo įvairaus amžiaus šunų, tarp jų ir visai mažų, todėl įtariame, kad šis siaubingas sandėlis – nelegali šunų veisykla“, - rašė ponia Veronika.

Reklama

Moteris iškvietė policijos pareigūnus. Tačiau jiems atvykus sandėlis jau buvo užrakintas, o jo šeimininkė išvykusi. Pareigūnai tik užfiksavo įvykį, tačiau kitą dieną prie „nelegalios veisyklos“ suplūdo žmonės, pasiryžę gelbėti šunis.

Bendruomenės iniciatyva buvo sukviestos visos tarnybos, Kretingos miesto administracijos atstovai. Administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, išvydusi kokiomis sąlygomis laikomi gyvūnai, nedelsdama nurodė perkelti šunis į saugią aplinką.

Į Klaipėdos apskrities gyvūnų globos tarnybą „Nuaras“, su kuria savivaldybė yra sudariusi sutartį dėl gyvūnų globos, pirmiausiai buvo išvežti penki dideli šunys, kurie buvo laikomi narvuose kieme.

"Buvo labai liūdna matyti, kaip šuniukų besilaukiančios kalytės, išleistos iš ankštų narvų, puolė gerti ir ėsti. Jos buvo ištroškusios ir išalkusios", - pasakojo J. Girdvainė.

Dar dvi dešimtys mažesnių šuniukų, anot pašnekovės, buvo laikomi narvuose nebaigto statyti namo viduje. Jie taip pat buvo išlaisvinti ir perduoti "Nuarui".

"Esu labai dėkinga bendruomenei, kuri informavo apie nelegalią šunų veisyklą ir aktyviai ėmėsi veiksmų, kad problema būtų operatyviai sprendžiama, kad gyvūnai nekentėtų", - kalbėjo Kretingos miesto savivaldybės administracijos direktorė.

Reklama

UAB "Nuaras" Klaipėdos filialo direktorė Jurgita Gustaitienė pažymėjo, kad nelegalios veisyklos savininkė tokia veikla užsiima ne pirmus metus ir "Nuaras" jau ne pirmą kartą gelbėjo jos kankintus gyvūnus.

„Panašus incidentas jau buvo anksčiau. Mes buvome paėmę iš ten gyvūnus, tačiau kitą dieną vadinamoji jų savininkė atvyko su policijos nurodymu augintinius grąžinti.

Apie šią vietą puikiai žino Maisto ir veterinarijos tarnyba, tačiau vietiniai jos specialistai neva nemato problemos ir mano, kad gyvūnai laikomi tinkamai.

Šiandien kreipėmės į šios tarnybos atstovybę Vilniuje, kad atsiųstų kitus specialistus ir tirtų pakartotinį nusižengimą dėl netinkamo elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo“, - sakė J. Gustaitienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Viktoras

2020-09-04   21:51

IP: 185.11.26.161

Ta nužmogėjusia šeimininke pacia i narvą ir palikti dvesti...be maisto ir vandens!

Wtf?

2020-09-04   20:50

IP: 172.69.190.68

Maniau, čia kokių beglobių kiemsargių prieglauda...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Atšalus orams žinome, kad prieš einant į lauką būtina šiltai apsirengti ir...

Didžiausia žiemos grėsmė gyvūnams - ne tik šaltis nuotrauka, foto

Artėjanti antroji žiemos pusė gali būti šaltesnė, todėl svarbu nepamiršti ...

Patarimai, kaip pasirūpinti gyvūnais lauke šalčiausiomis žiemos dienomis nuotrauka, foto

Ventės rago ornitologai savaitgalį išgelbėjo Kintų žuvininkystės tvenkiniuose plunksnas susitepusį ir nepaskrendantį...

Ir ereliai kartais dumble išsimaudo nuotrauka, foto

Po sprogusio nelegalių veisyklų burbulo Lietuvoje, į prieglaudas pateko per kelis šimtus...

Šunelių ateitis pakibo ant plauko nuotrauka, foto

Pandemija sugrąžino į viešbučių verslą nuotrauka, foto

NT, Viešbučio "Vėtra" savininkas Petras Grigalis į verslą grįžo po ketverių metų pertraukos....

Kapitonai sunerimę: atsisakoma krante jūrininkams teikti pagalbą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrininkus sukrėtė laivo kapitono, atplaukusio į vieną Kinijos uostą, pasakojimas, šiomis...

A. Bilotaitė: pareigūnai už papildomą darbą gaus atlyginimų priedus nuotrauka, foto

Lietuva,  

2020-ieji: konfiskuoti ūdrų kailiai, rūkomojo tabako klastočių sunaikinimas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020 metais Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai nustatė 2047 administracinius pažeidimus, surašė 99...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...