2019 m. birželio 20 d. 22:50 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Laisvalaikis  >  Gyvūnai

Gyvūnai

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos

(3)

2019-03-18, 18:39

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, „Pajūrio naujienos“

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Dėl dviejų Laivių kaime be šeimininkų globos paliktų šunų pirmiausia susirūpino kaimynai Vladislava Budrienė ir Algirdas Kontenis.

© „Pajūrio naujienos“

Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į Klaipėdą, iš alkio kankinasi prie būdų pririšti du šunys. Jų vis pasigaili kaimynė Vladislava Budrienė, sykį perdien atnešdama ėdesio.

Tačiau aplinkinių namų gyventojams darėsi neramu – šeimininkams vis nesirodant, jie įkyrėjo seniūnijai, o ši iškvietė tarnybą „Nuaras“.

Pasitiko nušiurę ir ištroškę

„Du šunys palikti be priežiūros. Kiek gi kaimynė iš geros širdies gali rūpintis svetimais keturkojais? Kai jų šeimininkai Rasa ir Edgaras Zorgevičiai išvyko, atrodė, neilgam. Galvojom, gal sugrįš. Iš pradžių šunimis rūpinosi Daiva Abrutienė, bet greit nustojo. Pranešiau seniūnijai, liepė skambinti į Veterinarijos, Gyvūnų globos tarnybas, sakė parašykit raštiškai“, – pasakojo redakcijai apie situaciją pranešęs kaimynas Algirdas Kontenis.

Vyras negailėjo kandžių žodžių šunų savininkams, sakė, kad jie apsileidėliai, besikraustą iš vienos nebegyvenamos Laivių trobos į kitą, išmirus jų tikriesiems šeimininkams. Apie netvarką sodyboje liudija ne tiek besimėtantys seni baldai, daiktai, visoks šlamštas, o labiausiai – purvą po kojomis sumynę, nušiurę, grandinėmis prirakinti ir snukučiais užšalusiame puodo lede vandens vis ieškantys ištroškę keturkojai.

Labradoro mišrūnas Lordas ir jo likimo draugas Džekis jau iškeliavo į gyvūnų globos namus, kur jiems bus ieškoma naujų šeimininkų.

„Zorgevičių šeima gausi – 5 vaikai, trys mergaitės dar nepilnametės, o viena įsikūrė Klaipėdoje. Paskutinį sykį juos matėme sausio 22-ąją, sėdo visi ir išrūko į Klaipėdą pas dukterį. O šunis paliko“, – pyko A. Kontenis.

„Nė vardų tų šunų nežinau, vadinu juos našlaitėliais. Gaila, atnešu paėsti, bet ir savo šunį turiu. Negaliu gi jų prižiūrėti nuolatos, reikia ir išvykti, savo vaikų ir anūkų turime“, – kalbėjo V. Budrienė su vyru Jonu.

Šeimininkai neprieštaravo

„Kaimynų prašymų reikėjo tam, kad vėliau Rasa ir Edgaras Zorgevičiai nekeltų seniūnijai pretenzijų. Skambinau jiems, kad „Nuaras“ paima globoti šunis, o vėliau, sugrįžę į Laivius, galės juos atsiimti“, – teigė R. Vaičiulienė.

„Pajūrio naujienoms“ pasiteiravus R. Zorgevičienės, kodėl taip neatsakingai paliko savo keturkojus, ji tikino, kad sutarusi su pažįstama, kad ši pašers šunis – ėdalui palikusi 40 eurų per mėnesį. „Skambindavome: sakė, kad ir pati grįždama iš darbo, ir jos vaikai nubėga pašerti, kaulų, atseit, gauna pigiau nupirkti“, – tvirtino keturkojų šeimininkė.

Ji neslėpė, jog gaila šunų – šviesiaplaukį labradoro mišrūną Lordą prieš 4-erius metus jie taip pat pasiėmę iš kitų, kai šiam buvo 5-eri. O tamsiaplaukį gauruotą Džekį įsigijo vos prieš metus. „Gal atras jiems kitus šeimininkus“, – pasvarstė R. Zorgevičienė, sutikdama, jei reikės, apmokėti sąskaitą už gyvūnų išvežimą ir paėmimą.

Nuobauda – į valstybės biudžetą

Kretingos rajono Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė sakė, jog sąskaitos už beglobių gyvūnų paėmimą, išvežimą ir 14 dienų karantiną atkeliauja į Savivaldybę, kuri yra sudariusi sutartį su Klaipėdoje įsikūrusios gyvūnų gerovės tarnybos „Nuaras“ padaliniu.

Tarnybos administratorės Eglės Mulevičiūtės pasiteiravus, kiek gi kretingiškiams mokesčių mokėtojams gali kainuoti Lordui ir Džekiui suteiktos paslaugos, ji paaiškino, jog, pagal įmonės tvarką, negalinti viešinti, nes esą daug žmonių piktnaudžiauja: „Žmonės linkę pasiimti gyvūną, pasidžiaugti ir numesti, neva dabar jūs juo rūpinkitės.“

Žinant šeimininkus, seniūnija gali reikalauti, kad jie susimokėtų patirtas išlaidas, tačiau R. Vaičiulienė abejojo, ar tai įmanoma R. ir E. Zorgevičių atveju.

Jei per 14 dienų, per kurias prieglauda paimtą gyvūną paženklina ir vakcinuoja, šeimininkai jo neatsiima, jis toliau išlaikomas iš tarnybos bei geradarių lėšų, ir jam ieškoma naujo šeimininko.

Paklausta, ar Lordą ir Džekį tarnyba vėliau grąžintų juos palikusiems šeimininkams, E. Mulevičiūtė nedvejojo: „Kaip žmogus pasakyčiau – ne, bet sprendžia įstaiga, nes ją įpareigoja įstatyminė bazė. Pamestų gyvūnų šeimininkams turėtų būti skiriama bent nustatyta juokingo dydžio – 25 Eur – administracinė bauda. Tačiau jei kuris ir sumoka, ši suma nukeliauja ne į gyvūnų globos namų sąskaitą, o į – valstybės biudžetą.“

Eutanazija – esant būtinybei

Veterinaru dirbęs ir dėl paliktų šunų susirūpinęs A. Kontenis pasamprotavo ir apie galimybę tokius vargšus keturkojus utilizuoti: „Anksčiau suleisdavom amoniako ampulę tarp šonkaulių, gyvūnas išsyk krisdavo. Dabar dar ir baudą už tai užsidirbtum.“

Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Virgilijaus Liepinio žodžiais, anksčiau šunų gaudytojai laikydavę benamį šunį iki 14 dienų ir neatsiradus šeimininkui, jį užmigdydavę. „O dabar juos visus šeria, globoja iki jų gyvenimo pabaigos ir nuolat informuoja visuomenę. Sovietmečiu naudotos amoniako injekcijos į plaučius gyvūnui būdavo labai skausmingos, jos uždraustos“, – sakė jis.

Pasak V. Liepinio, dabar eutanazijai yra naudojami specialūs preparatai, kuriais gali disponuoti tik licencijuoti veterinarijos gydytojai ir tik tuomet, kai to būtinai reikia, kad palengvintų gaištančio gyvūno kančias.

„Mes rūpinamės kiekvienu gyvūnu, nes kiekvienas jų yra unikalus. Yra ir tokių gyvūnų, kurie mūsų tarnyboje gyvena po 10 metų. Mes niekada neužmigdydavome sveiko gyvūno, – tuos gandus apie mus paskleisdavo konkurentai“, – nuskambėjus minčiai apie anksčiau galiojusią utilizavimo tvarką, nesutiko E. Mulevičiūtė.

Žymos: šunys

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-03-22   08:44

IP: 185.11.26.161

Tikrai ten jų nezudo seip, galite visi kad tik norite, nuvažiuoti, aplankyti ir pasidomėti šiais gyvūnais. Esu ten savanorė, ir patikėkite, pagalba jai jos reikia tikrai yra suteikiama.

Audra

2019-03-21   20:13

IP: 185.11.26.161

Kontenis žudydavo taip gyvūnus suleisdavo amoniako ampulę. Siaubas,tai ir nuaras sovietmečiu taip darydavo? Ar taip egle mulevičiūte? Kiek rašo uab nuaras karantinavimo tarnyba,na nejaugi į prieglaudą negalėjo nuvežt.

KZ

2019-03-18   19:57

IP: 78.57.221.122

Rado kam atiduoti šunis. Nugalabys ten.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gyvūnai

Pirmadienį Šilalės rajone, įtariama, nuskandinti keturi šunys, policija pradėjo tyrimą.

Po uždaužyto katino nuskandinti keturi šunys nuotrauka, foto

Lietuvių pomėgis medžioti – neabejotinas. Tačiau pasisemti naujų emocijų ir pašaudyti į...

Į Afriką nuvykę lietuviai šaudė žirafas ir gepardus nuotrauka, foto

Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Kuriasi nauja bendruomenė - kovo 10 d. Melnragės paplūdimyje vyko pirmasis draugiškų...

Klaipėdoje kuriasi retriverių bendruomenė nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

 

 

 

 

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...