2021 m. sausio 24 d. 02:53 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

„Saulė sodą sodino...“ apie meistrus, kurie girdi medžius

„Saulė sodą sodino...“ apie meistrus, kurie girdi medžius nuotrauka, foto

Nuotraukose – laidų „Saulė sodą sodino...“ stop kadrai

Reklama

Skalmantas Barkauskas, gyvenantis Babtuose, gamina muzikos instrumentus. Skulptorius Algimantas Sakalauskas gyvena ir kuria Prienuose. Meistrai susitikę nebuvo, tačiau abu teigia, kad medžiai „kalba“...

„Kiekvienas medis tarsi turi savo balsą. Pavyzdžiui, liepa skamba minkščiau, uosis – giliau, kiečiau. Obelis – skardesnė. Patys medžio ruošiniai būna nuo dešimties iki dvidešimties metų amžiaus, kadaise buvę atidėti žmonių, dažnai prireikia tiesiog tyrinėti patį ruošinį. Tai kaip spręsti tokį rebusą: apžvelgti, ar yra šakų, įtrūkimų, kaip pačios šakos, rievės eina, žiūrėti, kokią tai turės įtaką garsui, paėmus į rankas pastuksenti. Skaptuoju ir vėl stuksenu, klausau garso...“ – sako Skalmantas Barkauskas.

Lietuvių tradicinių muzikos instrumentų meistras Skalmantas Barkauskas yra profesionalus skulptorius, baigęs Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetą. Pirmąsias savo kankles pagamino būdamas keturiolikos metų, šiuo metu jų priskaičiuoja apie du šimtus. Taip pat gamina įvairius kitus instrumentus: kelmo būgnus, bubinus, tambūrinus, nendrines birbynes, skudučius ir jais groja. Jis yra sukūręs ir unikalias, vieninteles Lietuvoje kankles iš akmens.

Laida apie jauną talentingą muzikos instrumentų meistrą Skalmantą Barkauską ir vieną įdomiausių paprotinės tautodailės sričių – lietuvių tradicinius muzikos instrumentus bus rodoma šį sekmadienį, lapkričio 29 d., 9 val., kartojama gruodžio 1 d. 9.30 val., 2 d. 11.45 val., 3 d. 16.30 val. , 5 d. 15.30 val. per Balticum TV . 

Gruodžio pirmąjį sekmadienį laidoje „Saulė sodą sodino...“ susitiksime su Lietuvoje ir užsienyje garsiu medžio skulptūrų autoriumi, tautodailininku Algimantu Sakalausku. Pasak meistro, „Medis pats pasako, ką iš jo kurti. Aš tik nuimu vieną sluoksnį po kito, ir pasirodo pavidalas, skulptūra.“

Reklama

Algimantas Sakalauskas yra Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos (nuo 1991 m.), Šiaurės šalių asociacijos Norde Lietuva (nuo  1998 m.) narys. Tautodailininkas yra sukūręs daugiau kaip keturis šimtus monumentalių paminklų, jų aukštis siekia nuo 1,5  iki 13,5 metro. Pirmąją autorinę parodą Algimantas Sakalauskas surengė 1986 m. Prienuose. Jis aktyviai dalyvauja medžio drožėjų ir skulptorių stovyklose, simpoziumuose, savo kūrinius pristato autorinėse ir grupinėse parodose  Lietuvoje ir kitose šalyse, vadovauja medžio skulptūros ir drožybos centrui „Meninė drožyba“.

Šiuo metu Algimantas Sakalauskas kuria karaliaus Mindaugo, karalienės Mortos ir kunigaikščio Vaišvilko skulptūras „Žalgirio pergalės“ regioniniam parkui. Lankysimės dirbtuvėse, kuriose menininkas pluša su savo suburta bendraminčių komanda, – kalbėsime apie lietuvių monumentaliąją medžio skulptūrą, kūrybą ir baltiškąją savastį.

Laida bus rodoma gruodžio 6 d. (sekmadienį) 9 val., kartojama 8 d. 9.30 val., 9 d. 12.10 val., 10 d. 16.30 val., 11 d. 12.35 val., 12 d. 15.10 val. per Balticum TV.  

VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Už pagalbą dėkojame Lietuvos tautodailininkų sąjungai, Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui, Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, už informacijos sklaidą – dienraščiui „Vakarų ekspresas“ ir interneto portalui Alkas.lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Nors Lietuvoje turime griežtą karantiną, tačiau nemaža dalis bendrapiliečių į tai reaguoja...

A.Veryga apie koronaviruso suvaldymą: „Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti“ nuotrauka, foto

Šį sekmadienį laidoje „Saulė sodą sodino...“ papasakosime apie tradicinių amatų meistrą Vaidotą...

„Saulė sodą sodino...“ apie Kuršmarių vėtrunges ir senovės lietuvių peilius nuotrauka, foto

Šį pirmadienį aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” kalbėsime apie rinkiminės kampanijos ypatumus....

A. Valinskas: „Kokie esam, tokius ir renkam“ nuotrauka, foto

Būtų keista, atvažiavus į Klaipėdą, nepamatyti jūros. Ir ją pamatysime... Lietuvos tautodailininkų...

„Saulė sodą sodino...“ pas Žemaitijos tautodailininkus nuotrauka, foto

Kuo gali būti pavojingas įstrigimas savo mintyse - ruminavimas nuotrauka, foto

SE, Visi mes kartais ruminuojame, tik galbūt ne visi žinome, kad tai darome....

Baltijos šalių ministrai bendrai pasmerkė taikių protestuotojų sulaikymus Rusijoje nuotrauka, foto

Pasaulis, Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai, reaguodami į Rusijos ...

Riaušių įkvėpti klaipėdiečiai griebėsi „Molotovo kokteilio“ nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų pavasarį JAV kilusi masinė aršių protestų bei neramumų banga susuko...

"Neptūnas" sieks revanšo prieš "CBet" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkams po sunkios dvikovos Vilniuje su "Rytu" nėra kada atsikvėpti...

Pasaulis, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...