2019 m. liepos 16 d. 17:08 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

"Nelinkėk man geros medžioklės!"

"Nelinkėk man geros medžioklės!" nuotrauka, foto

Po trumpų vasaros atostogų į BTV eterį sugrįžo patobulėjusi laida medžiotojams - "Tauro ragas". Kalbinome naująją laidos vedėją Tomą Jokubaitienę.

Suintrigavote, jog turinti anglų filologės išsilavinimą, nepabūgote vesti tokią vyrišką laidą. O ir pati dažnai dalyvaujate medžioklėse.

Visi mane supantys žmonės susiję su gamta, medžioja mano tėvelis (beje, iki šiol vedęs laidą "Tauro ragas"), brolis ir vyras. Ir namuose pilna trofėjų, įdomiausi - iš medžioklės Karelijoje.

Aš pati labiau mėgstu stebėti, fotografuoti gamtą, dar nesu pakėlusi šautuvo prieš jokį žvėrelį. Gal reikia iki to "priaugti". Turiu tris šunis: vokiečių aviganis ir laika gyvena voljere, o mano mylimiausias estų skalikas Teta gyvena su manimi. Skalikė yra mano lepūnėlė ir numylėtinė, nors šiaip - atletiška, labai mėgsta meilę ir dėmesį ir mes su ja einame į darbą, poilsiaujame ir viską darom kartu. Medžioklėje Teta - puikus žvėries ieškotojas, pėdsekys.

Kokios laidos temos?

Aktualiausios: gamtosaugos, nauji medžioklės įstatymai, miškininkystė ir visa, kas rūpi medžiotojams. Beje, mūsų medžiotojai jau baigia išsiauklėti, elgiasi etiškai, humaniškai, tačiau visuomenės požiūris į juos itin negatyvus. Stengsimės tai pakeisti.

Vasarą dar nesinori žmonėms galvų apkrauti rimtais dalykais, tad stengiamės papasakoti apie šventes, apie prasidėjusią stirninų, šernų medžioklę, kalbamės, ar humaniška medžioti pašarinėse aikštelėse. O brakonieriavimas - viena opiausių mūsų temų.

Rengsime reportažus iš įvykio vietos, tikimės, kupinus netikėtumų miške ir pelkėse. Būna, kad važiuoji pamiške, pamatai balą, į kurią nekreipi domės, ir įklimpsti taip, jog visas vakaras praeina gelbstint automobilį.

Artimiausioje mūsų laidoje apie žvėrių šėrimą ir viliojimą matysite juokingų epizodų: kaip medžiotojas įlipo į bokštelį ir susizgribo, jog paliko šovinius...

Bet labiau žiūrimos laidos apie gamtą, kuriose žmonės rūpinasi gyvūnų rūšių išsaugojimu, gelbsti kiekvieną padarą, o medžioklę daugelis priskirtų "žudymo kultūrai".

Na, kaip kas supranta medžioklę. Labiau eruditiškas žmogus, iš arčiau su tuo reiškiniu susidūręs, supranta, kad tai ne tik žudymas, bet ir gyvūnų globa, šėrimas žiemą, pašarinių aikštelių rengimas. Padeda natūraliajai atrankai; padidėjus kurių gyvūnų populiacijai, juos užpuola ligos. Pagelbėja ūkininkams, kai šių pasėlius užpuola žvėrys.

Pasakosime apie vyrišką, savų ypatumų turinčią medžiotojų draugystę, jų išpažintis, tradicijas bei... prietarus. Tarkime, nevalia linkėti geros medžioklės... Kiek man teko pažinti, medžiotojai myli gamtą ir yra labai šilti, vaizduotę turintys žmonės. O kokiame Lietuvos regione medžiotojai akyliausi ir taikliausi, profesionaliausi? Visur tokių yra. Kiekvienas klubas turi savitas vidaus taisykles, kurioms paklūsta, savus išgyvenimus.

O duoklė filologės profesijai: gal rašote knygą apie medžioklę ar kuriate eiles?

Kol kas man įdomu medžioklė, o aš medžioju tai, kas įdomu mūsų žiūrovams. Skaitau aibę pažintinės literatūros anglų kalba - apie miškininkystę, renku informaciją apie medžiotojų licencijų įsigijimo taisykles užsienio šalyse. Ir įdomybes: tarkime, varnų medžioklę Japonijoje (toje šalyje, beje, be galo sunku įstoti į medžiotojų draugiją), apie Amerikos ir kitų šalių medžioklės ypatumus. Tad pažintine prasme laida turėtų būti įdomi ne tik profesionalams.

Ivona ŽIEMYTĖ

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuva nepažeidė bendrijos teisės,...

ES teismas - Lietuvos pusėje dėl apribojimų rusiškai televizijai nuotrauka, foto

Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) trečiadienį leidus prodiuserio Povilo Skaisgirio...

„Lietuvos ryto“ TV bus mažiau rusiškų serialų nuotrauka, foto

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstą Rusijos televizijos programų transliuotojų bei...

„RTR Planeta“ retransliacija sustabdyta pagrįstai nuotrauka, foto

Laisvės turime tiek, kiek jos nusipelnėme ir sugebėjome pasiimti, portalui LRT.lt sako...

Sausio 13-oji LRT: stumdė, spardė, puolė buožėmis nuotrauka, foto

Ties raudonu signalu neliks žalių rodyklių į dešinę nuotrauka, foto

Automobiliai, Susisiekimo ministerija informuoja, kad  atsižvelgdama į eismo mieste kitimo tendencijas ir sparčiai...

Klaipėdietės Japonijoje pasijuto lyg svajonių pasakoje nuotrauka, foto

Kelionės, "Japonijoje pasijutome lyg aukščiausio lygio žvaigždės. Tokių gerų treniruočių sąlygų, šilto žmonių...

Gintarų gaudyti vaikai į pajūrį atvyko net iš Zarasų nuotrauka, foto

Vasara, Klaipėdoje gimęs ir visą gyvenimą pajūryje praleidęs Igoris jau 12 metų dirba...

SGD terminalo išlaikymas pabrango 8,8 mln. eurų nuotrauka, foto

SGD, Nors energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ne kartą žadėjo, kad Suskystintų gamtinių dujų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...