2021 m. vasario 25 d. 22:02 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  TV ir radijas

TV ir radijas

Naujas radijo laidų ciklas "Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija"

Naujas radijo laidų ciklas "Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija" nuotrauka, foto

© Laidos rengėjų nuotr.

Reklama

Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais, įvertinęs, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas bei pabrėžęs Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą.

Viešoji įstaiga „Vieno aktoriaus teatras“, šiemet jau rengianti kompozitoriaus, valstybės ir visuomenės veikėjo, kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms dedikuotą radijo projektą „Tėvynės labui“, nuo balandžio 18 d. kas antrą šeštadienį Extra FM programoje pristatys naują radijo laidų ciklą „Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija“, skirtą Etnografinių regionų metams.

„Etnoratilai“ simboliškai nuraibuliuos per penkis istoriškai susiformavusius etninius Lietuvos regionus – Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją (Dainavą), Suvalkiją (Sūduvą, Užnemunę) ir pamario kraštą (Mažąją Lietuvą, buv. Klaipėdos kraštą su Kuršių nerija) ir apjungs šių Lietuvos kraštų etninę kultūrą bei jos paveldą į vientisą tautos dvasinių vertybių lobyną.

Įžanginėje ciklo laidoje, šį šeštadienį 14 val., laidos redaktorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė kalbins Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato Kultūros programų vadovę Mildą Valančiauskienę.

UNESCO (United Nations Educational Scientific and Cultural Organization) – unikali Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, veikianti globalioje dabarties erdvėje švietimo, mokslo, kultūros, informacijos ir komunikacijos baruose, vienijanti pasaulio valstybes į forumą bei skatinanti įvairių tautų ir bendruomenių bendradarbiavimą taikaus, darnaus, išmintingo sugyvenimo link. Lietuvos Respublika UNESCO nare tapo 1991 m. spalio 7 d. Šiuo metu UNESCO narėmis yra 195 valstybės ir 8 asocijuotos narės.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija didelį dėmesį skiria nematerialaus kultūros paveldo apsaugai ir informacijos sklaidai. Nematerialus kultūros paveldas – tai ilgainiui nusistovėjusi veikla, vaizdai, išraiškos formos, žinios, įgūdžiai, taip pat su jais susijusios priemonės, objektai, žmogaus veiklos produktai ir su jais susiję kultūros erdvės, kuriuos bendruomenės, grupės ir kai kuriais atvejais pavieniai žmonės pripažįsta savo kultūros paveldo dalimi. Nematerialų kultūros paveldą, perduodamą iš kartos į kartą, bendruomenės ir grupės nuolat atkuria reaguodamos į savo aplinką, į sąveiką su gamta ir savo istorija. Jis joms teikia tapatybės ir tęstinumo pojūtį, tokiu būdu skatindamas pagarbą kultūrų įvairovei ir žmogaus kūrybingumui.

Reklama

Pirmosios ciklo „Etnoratilai: kultūros paveldas ir gyvoji tradicija“ laidos klausytojai turės progą plačiau susipažinti su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos veikla Lietuvoje, sužinoti, kaip organizuojama nematerialaus kultūros paveldo apsauga mūsų krašte ir regionuose, koks Lietuvos nematerialus kultūros paveldas jau yra įtrauktas į UNESCO sąrašą.

Radijo projektus iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Rengėjų informacija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

TV ir radijas

Nors Lietuvoje turime griežtą karantiną, tačiau nemaža dalis bendrapiliečių į tai reaguoja...

A.Veryga apie koronaviruso suvaldymą: „Visada paprasta atsisukus atgal sakyti, kaip reikėjo ką daryti“ nuotrauka, foto

Šį sekmadienį laidoje „Saulė sodą sodino...“ papasakosime apie tradicinių amatų meistrą Vaidotą...

„Saulė sodą sodino...“ apie Kuršmarių vėtrunges ir senovės lietuvių peilius nuotrauka, foto

Šį pirmadienį aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt” kalbėsime apie rinkiminės kampanijos ypatumus....

A. Valinskas: „Kokie esam, tokius ir renkam“ nuotrauka, foto

Būtų keista, atvažiavus į Klaipėdą, nepamatyti jūros. Ir ją pamatysime... Lietuvos tautodailininkų...

„Saulė sodą sodino...“ pas Žemaitijos tautodailininkus nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...