2021 m. kovo 7 d. 17:38 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Teatras

Teatras

Kalėdinė teatro dovana - šokio spektaklio "Faustas" premjera

(3)

Kalėdinė teatro dovana - šokio spektaklio "Faustas" premjera nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras paruošė įspūdingą kalėdinę dovaną žiūrovams - gruodžio 25 dieną 18.50 val. per Lietuvos televiziją pristatys šokio spektaklio "Faustas" pasaulinę premjerą.

Legendinį alchemiką ir mokslininką Faustą jaunystėje Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokio spektaklyje įkūnijo Roman Semenenko, senąjį Faustą - Arshak Gyozalyan, Eleną - Alvina Krout, Margaritą - Oleksandra Borodina.

Mokslininką prarasti sielą sugundžiusiu Mefistofeliu tapo - Danylo Butenko, Vagneriu - Ričardas Jankevičius, Margaritos broliu - Mykhailo Mordasov, Margaritos motina - Kristina Gudelytė, Elenos sūnumi - Povilas Kažukauskas, Kunigu - Šarūnas Juškevičius, barmene - Živilė Subačiūtė.

Premjera gimusi iš begalinio optimizmo

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė pasakojo, kad karantinas buvo paskelbtas prieš pat numatytą šokio spektaklio "Faustas" gimimą. Beliko pasidžiaugti tuo, kad meniniams kolektyvams buvo leidžiama repetuoti. Nutarta premjeros neatsisakyti bei ieškoti naujų įgyvendinimo būdų.

"Šokio spektaklio "Faustas" (pagal J. W. Goethe) premjeros filmavimai Žvejų rūmuose laikantis aukščiausių saugumo reikalavimų vyko dvi dienas, nes meniniai kolektyvai buvo filmuojami atskirai, vengiant kontakto.

Reklama

Televizinė "Fausto" premjera vyko be žiūrovų: artimiausiu metu tikimės žiūrovams pristatyti vaizdo įrašą, o kai tik leis sąlygos - gyvai. Tuo tarpu džiaugiamės tapę pirmi: televizinio formato premjeros Lietuvoje dar nėra buvę. Projektavome ir dėliojame jos planus su daugybe nežinomųjų, stengdamiesi pridėti maksimaliai daug optimizmo. Sveikinu visus su premjera. Belieka konstatuoti, kad grožis nugali viską",- sako L.Vilimienė.

Svarbiausia - šokti!

Šokio spektaklio choreografas Robertas Bondara atvykęs iš Lenkijos pasakojo, kad pandemiją sunkiai išgyvena viso pasaulio menininkai, tačiau stengiasi kuo greičiau reaguoti ir prisitaikyti.

"Baleto šokėjams labai svarbu jausti publiką, girdėti orkestrą.

Sunku pristatyti premjerą, kai nejaučiame iš publikos sklindančios energijos. Net nebūtina girdėti plojimų: viską išduoda tvyranti emocija. Šį kartą teko to atsisakyti. Dirbome atskirai, buvo naudojamas muzikos garso įrašas. Bet svarbiausia šokti!

Viskas įmanoma, kai turi didžiulį užsidegimą ir norą kurti. Šis šokio spektaklis gimė dirbant su tarptautine šokio trupe: šokio žmonėms lengviau dirbti kartu nei kitiems menininkams, nes šokis nepaiso valstybių sienų ribų. Šokis - universali kalba",- sakė R. Bondara.

Reklama

Spektaklio scenografė ir kostiumų dailininkė Martyna Kander - Lenkijoje gerai žinoma jaunosios kartos kūrėja. Ji ir R. Bondara - ne pirmus metus sėkmingai veikiantis kūrybinis tandemas. Šiemet M. Kander Lenkijoje jau trečius metus iš eilės pelnė apdovanojimą už geriausią scenografiją, ir tai buvo R. Bondaros spektakliams kurti darbai. Iš Lenkijos atvyko ir vaizdo projekcijų dailininkė Jagoda Chalci?ska bei šviesų dailininkė Karolina Gębska.

Muzika atspindi žmogaus laikinumą

Šokio spektaklyje „Faustas“ Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras, choras ir solistai Rosana Štemanetian, Ernesta Stankutė, Evgenii Milovanov, Valdas Kazlauskas atliko skirtingų kraštų bei epochų kompozitorių – Wolfgango Amadeuso Mozarto, Fryderyko Chopino ir Arvo Pärto – sukurtą muziką.

„Daugiausiai išgirsite W. A. Mozarto muzikos. Ir visai neatsitiktinai, nes J. W. Goethe ir W. A.Mozartas – amžininkai. Atpažinsite ir W. A. Mozarto „Requiem”.

Paryškinti vertybes

Vokiečių literatūros klasiko J. W. Goethe kūrinys nepaliauja žadinti apmąstymų apie vidinius žmogaus konfliktus: proto ir jausmų įtampas, pažinimo troškulį ir asmenybės ribotumą; apie faustiškąjį žmogų, kuris po kiekvieno noro išsipildymo atranda vis naujų troškimų ir todėl negali rasti ramybės ir pastovumo.

Reklama

Šokio spektaklis išryškina Fausto ir Margaritos tragediją, jų meilės dramatizmą, aistrą, viliones ir išgyvenimus. Ir, žinoma, garsusis Mefistofelio ir Fausto sandėris: nerimstantys, nuolat gyvenimo prasmės ir laimės ieškantys žmonės, dėl gebėjimo regėti ateitį gali paaukoti svarbiausias gyvenimo vertybes ir net sielą.

Žymos: faustas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-12-28   11:52

IP: 88.223.167.56

Ačiū už nuostabų spektaklį. Labai patiko, žiurėjau net 2 kartus. Turejau didelį malonumą. Žiųrėjau, stebėjausi, mėgavausi, net jaudinausi.

Jo

2020-12-26   15:05

IP: 78.57.246.140

Pagaliau KVMT turi tikrą baleto trupę. Šiandien, ko gero, tai stipriausias teatro kolektyvas.

AK

2020-12-26   06:06

IP: 89.116.235.12

Labai patiko, didelis ačiū - teatras be savo namų iškopė į aukštumas, tikrai neeilinis pasiekimas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Teatras

Klaipėdos dramos teatre - šventė. Po ilgos pertraukos šią savaitę prasidėjo repeticijos....

Į jokią kitą nepanaši pirmoji repeticija- Klaipėdoje darbą pradėjo režisierė Agata Duda-Gracz nuotrauka, foto

Švenčiant Tarptautinę teatro dieną už reikšmingiausius 2020 metų teatro darbus uostamiestyje ir...

Paskelbti apdovanojimų "Padėkos kaukėmis" nominantai nuotrauka, foto

Ar žinote kas bendro tarp laisvės, sniego ir kūrybos? Sniegas –...

Muzikinio teatro darbuotojai: laisvę sujunkime su idėja ir pirmyn! nuotrauka, foto

Klaipėdos senamiestyje atsiras dar viena traukos vieta pavadinimu Pasakos namai.  Tai mechanizuoto...

Mechanizuotas lauko teatras Klaipėdoje nuotrauka, foto

A.Kubilius apie G. Nausėdos problemas: „Tai „nereikšmingo Prezidento“ sindromas“ nuotrauka, foto

Lietuva, Praėjusią savaitę nuskambėjo žinia apie tai, kad prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka...

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis nuotrauka, foto

In Memoriam, Sekmadienį, eidamas 92-uosius metus, mirė astrofizikas, gamtos mokslų daktaras Algimantas Ažusienis, pranešė...

Ihoris Žovkva: Ukrainai rusiškos vakcinos - hibridinio karo dalis nuotrauka, foto

Pasaulis, Ukrainos valdžia rusišką vakciną „Sputnik V“ laiko hibridinio karo šalyje dalimi....

Pirmojo choleros protrūkio Klaipėdoje 190 metų sukakčiai nuotrauka, foto

SE, Apie choleros epidemijas jau ne kartą rašyta. Taip pat ir apie tai,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...