2019 m. birželio 26 d. 08:47 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Vytautas Grubliauskas: „Festivalis reikšmingas ne tik Klaipėdai, ne tik Europai, bet pasauliui“

Pirmadienio vakarą Klaipėdos koncertų salėje atidarytas 2-asis Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas. Į iškilmingą šventę gausiai susirinko muzikos profesionalai ir melomanai, kultūros įstaigų atstovai, politikai, verslininkai ir daugybė kitų violončelės gerbėjų. Koncertinę programą, skambėjusią tiesiogiai Lietuvos nacionalinio radijo eteryje, atliko  Liepojos simfoninis orkestras, vadovaujamas Gintaro Rinkevičiaus, diriguojamas Gilo Shohato.

„Džiaugiuosi, kad mūsų visa didelė festivalio bendruomenė kurs tą terpę, kuri bus kitokia nei būdavo iki šiol, turės didesnę sinergiją su bendraminčiais ir kitais žmonėmis. Šiandien man kilo tokia mintis, kad festivalį reikia rengti taip, lyg jis būtų paskutinis, bet tikėtis, kad bus dar vienas. Tikiuosi, kad visi dalyviai ir klausytojai, išėję iš šio ar bet kurio kito festivalio koncerto, liks sužavėti. Tai svarbu ne tik tiems, kurie atvyko čia koncertuoti, festivalio rengėjams, bet ir patiems miesto gyventojams“, –  sveikinimo kalboje sakė festivalio meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Muzikai neabejingas Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas džiaugėsi festivalio augimu ir neabejojo, kad sulauksime ir  kito Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso.

„Festivalio dinamikos augimas per dvejus metus nuo praėjusio festivalio vystėsi žaibišku greičiu. Ši dinamika įkvepia ir baugina: o kas bus toliau? Neabejoju, kad visos klaipėdiečių ir miesto svečių mintys yra sutelktos į didžiąją violončelės savaitę. Ji reikšminga jau net nebe Klaipėdai, ne Europai, o pasauliui. Būtina padėkoti festivalio rengėjams, kuriems šios šventės organizavimas kainavo daug jėgų. Tačiau susidomėjimas festivaliu, jo augimas visomis prasmėmis viską atperka“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Festivalio atidarymo koncertas turėjo aiškią temą – jis buvo skirtas litvakų, Lietuvos žydų, atminimui.  Koncerto dirigentas, solistai bei kompozitoriai buvo žydų tautybės menininkai, pasklidę po visą pasaulį.

Pirmą kartą viešėjusi Lietuvoje iš Londono atvykusi pasaulinio pripažinimo sulaukusi violončelininkė Natalie Clein turi lietuviškų šaknų – jos proseneliai kilę iš Akmenės. Ji atliko Ernesto Blocho kūrinį „Schelomo“.

Iki 18 metų Lietuvoje gyvenęs žymus violončelininkas, dirigentas ir pedagogas David Geringas yra lietuviškos violončelės šauklys pasaulyje, taip garsinantis Lietuvos vardą. Jis su orkestru atliko Anatolijaus Šenderovo kūrinį „Koncertas in Do“, skambėjusį tarsi requiem neseniai mus palikusiam kompozitoriui.

Koncerto dirigentas, pianistas, kompozitorius iš Izraelio Gilas Shohatas dirigavo savo kūrinį „Koncertą violončelei ir simfoniniam orkestrui“, kurio solo partiją griežė Izraelio violončelininkas Hillelas Zori. Jo griežimas tarptautinėje spaudoje apibūdinamas kaip gyvoji jungtis tarp didžiųjų romantinių stilių ir žydiškosios tradicijos.

Publika, atėjusi paklausyti garsiausių pasaulio violončelininkų, kiekvieną kūrinį palydėdavo garsiomis ovacijomis.

Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis uostamiestyje tęsis iki gegužės 11 dienos. Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti:

https://www.koncertusale.lt/

http://celloklaipeda.com/

Nuotraukų galerija

 

© Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Organizatorių nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Šokio ir istorijos spektaklis „Užpustyti“ – tai poetinis pasakojimas apie Neringos kaimus...

Kviečia istorinė ekskursija - šokio spektaklis „Užpustyti“ nuotrauka, foto

Birželio 15-16 dienomis Klaipėdoje ruošiamasi surengti  jau šeštąjį tradicinį Lietuvos vaikų ir...

Į Klaipėdą suvažiuos vaikų ir jaunimo chorai nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras vasarą organizuoja tarptautinę jaunųjų menininkų rezidenciją „Išbandyk profesiją“,...

Vasarą ne tik pramogauk, bet ir tobulėk jaunųjų menininkų rezidencijoje Klaipėdoje! nuotrauka, foto

Gegužės 25-ąją, Vilniuje, oficialiai startavęs naujas „Memel Motor Fest“ sezonas, sulaukė milžiniško...

„Memel Motor Fest“ grįžta į Klaipėdą nuotrauka, foto

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

"Klaipėdos švyturio ateities" stipendija: paaiškėjo finalininkai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Antradienio vidurdienį buvo sustabdytas balsavimas už kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai gauti...

Olando Kepurės šiukšlintojo bėdos tęsiasi nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiukšles netoli Olando Kepurės išpylęs vyras kaip reikiant įklimpo. Nors jam jau...

Susimovei, Petrai! nuotrauka, foto

Nuomonės, Tikiu šventą Petrą, pradėtą šventos Mergelės Marijos, kuris kentėjęs prie Grybauskaitės, buvo...

Įvairybės, Paskelbta prieš 23 min.

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 48 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...