2021 m. sausio 16 d. 02:56 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Savaitgalis pajūryje: nors persiplėšk

(1)

Savaitgalis pajūryje: nors persiplėšk nuotrauka, foto

KĄ RINKTIS? Laivų paradas, Gatvės muzikos diena, Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena, "Muziejų naktis", vasaros sezono atidarymas Palangoje - tai anaiptol ne visi šeštadienio renginiai pajūryje.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Reklama

Jau praėjusiais metais viešoje erdvėje pasigirdo diskusijos, jog pajūrio miestai, rengdami įvairias šventes tomis pačiomis dienomis, skriaudžia žmones atimdami galimybę aplankyti visus renginius.

Tąkart kalbinti Klaipėdos, Palangos, Neringos valdžios atstovai pripažino, jog masinių renginių laiką reikėtų derinti. Tačiau artėja naujas vasaros sezonas, ir scenarijus kartojasi.

Vis dėlto ko norėti iš skirtingų miestų, jei net viename jų tą pačią dieną vyksta kone dešimtis skirtingų renginių, kovojančių dėl žiūrovų ir lankytojų dėmesio... To miesto pavadinimas - Klaipėda. Data - gegužės 17-oji, šeštadienis.

Taigi, jei mylite Lietuvą, 9 val. nepraleiskite Trispalvės pakėlimo ceremonijos Kruizinių laivų terminale - taip prasidės Laivų parado diena. Tiesa, ateikite ten 8.30 val., jei mylite mažus berniukus su šuneliais - aprengsite "Vaikystės svajonės" personažą nauju jūriniu kostiumu.

Vėliavai išskleisti reikalingas vėjas - kaip ir burėms, kurias išsikels ten pat 10 val. startuojančios "Gero vėjo!" regatos dalyviai. O jei mylite Lietuvą, turėtumėte ją aptvarkyti. Na, kad ir Danės pakrantes - 10 val. kartu su rotariečiais ir kitais visuomenininkais. Tinginiai tuo metu galės pradėti apsipirkimą mugėje terminale.

Meilė Lietuvai neatsiejama ir nuo pagarbos jos kariuomenei - pastarosios bei visuomenės vienybės dienos renginiai terminale prasideda 11 val. O štai jau 12 val. teks persiplėšti - arba lipate į katamaraną nemokamai ekskursijai po uostą, arba išsitraukiate gitarą/fleitą/kontrabosą bet kur senamiestyje ir taip pradedate Gatvės muzikos dieną, arba traukiate į Klaipėdos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybes Danėje.

Reklama

Nuo 13 val. turėtumėte pakeisti aplinką ir apsilankyti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, iš kur į savo tradicinį "Memel Poker Run" ralį leisis pajūrio baikeriai. Tiesa, apie 18 val. jie pravažiuos ir pro miesto centrą, bet tuo metu jūs jau tikriausiai būsite viename iš muziejų - šios įstaigos pradeda Muziejaus naktų renginius. Arba šlovinsite Kūrėją džiazo koncerte šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje.

Po velnių, sunki užduotis, mat netrukus iki to, nuo 17 val., privalote būti Kopgalyje, prie "Albatroso" paminklo, kur vyks jūrinių organizacijų bei jūros žmonių apdovanojimo ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų priesaikos ceremonija.

Iš muziejų 20 val. teks grįžti į koncertą Kruizinių laivų terminale, kur vėliau, 22 val., prasidės pats laivų paradas, 23.30 val. vainikuojamas fejerverkų.

Tiesa, nė viename iš minėtų renginių nesudalyvausite, jei šiandien pasuksite į Palangą, kuri būtent šią dieną su gausybe atrakcijų atidaro vasaros sezoną.

Tad sekmadienis su blusų turgumi ir bardų koncertu senamiestyje, legendine pergale galinčiomis pasibaigti Klaipėdos "Neptūno" rungtynėmis, XV Lietuvos berniukų ir jaunuolių chorų festivaliu Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje bei tūkstantiniu "Vilties bėgimu" visame mieste - jau tik malonus poilsis.

Gero savaitgalio! Ir žiūrėkite, kad jis būtų turiningas...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Zyklas

2014-05-17   12:47

IP: 86.100.116.213

Tomai, labai meniškai, kolega, aprašėte viską :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas“, – savo gimtojo miesto...

„Klaipėda ir pasaulis”: Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti nuotrauka, foto

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Paskelbti „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2020“ nugalėtojai nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą Klaipėdos sporto bendruomenė sužinojo, kas tapo „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...