2020 m. lapkričio 28 d. 19:56 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Operetė, kurioje dievai nusileis ant žemės ir šoks kankaną

Operetė, kurioje dievai nusileis ant žemės ir šoks kankaną nuotrauka, foto

Pasak spektaklio choreografės Ingos Briazkalovaitės, operetėje "Orfėjas pragare" ne tik baleto trupei, bet ir choristams bei solistams teks gerokai pajudėti.

© Olesios KASABOVOS nuotr.

Reklama

Kankaną žino visi, kai kas geba ir pašokti, tačiau ne visi žino, kad šis choreografijos hitas yra iš Žako Ofenbacho operetės "Orfėjas pragare". Gana retai teatruose statomo veikalo premjerą rugsėjo 18,19 d. ir spalio 9-ąją Žvejų rūmuose pristato Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

"Įtraukti į repertuarą Ž. Ofenbacho operetę "Orfėjas pragare" nusprendėme todėl, kad kūrinio kompozitorius yra operetės žanros pradininkas, gimęs Prūsijoje ir yra beveik vienmetis su operos teatru Klaipėdoje, kuris šiais metais mini 200 metų sukaktį.

Ši operetė dar įdomi ir sudėtinga muzikine kalba, ir tuo, kad klasikinį Orfėjo ir Euridikės mitą pateikia visiškai kitokioje šviesoje", - intrigavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė, vakar surengtoje spektaklio spaudos konferencijoje.

"Ž. Ofenbacho tikslas buvo gražiai pasijuokti iš to meto ir tos vietos, kurioje jis gyveno, valdžiažmogių, kurie nebuvo palankūs kultūrai", - tęsė kūrinio muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Operetė "Orfėjas pragare", pasak dirigento, yra tarsi kreivų veidrodžių karalystė, kurioje viskas išversta į kitą pusę.

"Veikalas prasideda tuo, kad Euridikė nekenčia Orfėjo, kuris stengiasi jai sugroti genialią melodiją smuiku. Tai yra visai kas kita nei žinomam klasikiniame mite, tačiau operetėje viskas labai greitai keičiasi. Tad žiūrovams teks ne tik klausytis, bet ir atidžiai stebėti veiksmą", - tvirtino T. Ambrozaitis ir pridūrė, kad šis spektaklis bus tikrai sėkmingas: "Jis turėtų eiti su saliutais, nupūsdamas viską. Kito varianto nėra", - sakė jis.

Reklama

Operetės režisierė Rūta Bunikytė sakė, kad "Orfėjas pragare" - labai įdomus, kupinas veiksmo ir intrigų veikalas, kurį lengva įvairiai interpretuoti. "Mūsų pastatymas bus labai gražus, linksmas, šiuolaikiškas, labai ironiškas. Euridikė jame bus tarsi Instagramo žvaigždė, kuri nori daug gražių daiktų ir visko čia ir dabar, kuriai nerūpi buitis ir pan.", - anonsavo režisierė ir patikino, kad vizualiai operetė nenutols nuo pasakiško vaizdo.

"Dievai nusileis ant žemės ir taps labai žmogiški. Tokie žmogiški, kad žiūrėdami į juos atpažintume ir save", - sakė R. Bunikytė. Pasak spektaklio choreografės Ingos Briazkalovaitės, ne tik baleto trupei, bet ir choristams bei solistams šiame pastatyme teks gerokai pajudėti. "Šiuolaikiška ir spalvinga operetės choreografija nukels nuo pragaro iki dangaus, nuo menueto iki kankano", - sakė choreografė. Ypač daug spalvų spektakliui suteikė dailininkė Renata Valčik. Pagal jos sumanymą spektakliui "Orfėjas pragare" pasiūta net 80 kostiumų. Klasikiniai drabužiai paįvairinti netikėtomis detalėmis. Personažų veidus dengs kaukes imituojantis grimas, su kuriuo aktoriai primins nebylaus kino veikėjus. Scena virs mini salonu su kolonomis, užuolaidomis ir laiptais, simboliškai jungiančiais žemę ir dangų. Vaidmenis operetėje "Orfėjas pragare" kuria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kviestiniai solistai: Euridike taps Rita Petrauskaitė, Beata Ignatavičiūtė ir Ilona Pliavgo, Orfėju - Rapolas Baranauskas ir Kęstutis Nevulis, Aristėju - Tadas Jakas ir Deivis Norvilas, Publikos nuomonę išreikš Aurelija Dovydaitienė ir Dalia Kužmarskytė, Jupiteris bus Mindaugas Rojus, Venera - Vitalija Trinkė, Diana - Oksana Auškalnytė, Minerva - Dina Mataitienė, Amūras - Rosana Štemanetian ir Rasa Ulteravičiūtė, Stiksas - Šarūnas Juškevičius ir Virginijus Pupšys, Junona - Reda Jucevičienė, Merkurijus - Gytis Šimelionis ir Arūnas Ramelis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Naktį keliuose bus slidu, įspėja kelininkai nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio pavakarę šalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios arba drėgnos.Pietinėje Lietuvos...

5 patarimai, kad Kalėdas sutiktumėte be streso nuotrauka, foto

Patarimai, Tik maždaug 1 iš 10 šalies gyventojų planuoja kalėdinių dovanų pirkimą iš...

Kodėl mūsų seimūnams sudarytos privilegijos? nuotrauka, foto

Nuomonės, Veryga sugalvojo, kad kovido testus galima daryti tik mobiliuose punktuose atvažiavus automobiliu....

Menininkai persėdo ant plieninių žirgų nuotrauka, foto

SE, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro darbuotojai kūrybingi ne tik scenoje: kelionei į darbą...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

SE, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...