2020 m. gruodžio 5 d. 14:26 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

O. Konošenko apie „Dėmesio! Baletas“: tai buvo taip stipru ir drąsu!

(2)

O. Konošenko apie „Dėmesio! Baletas“: tai buvo taip stipru ir drąsu! nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Choreografinių miniatiūrų koncertas „Dėmesio! Baletas“ atskleidė talentus, dirbančius Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Baleto trupėje. Profesionalai pranašauja, kad jie dar nustebins žiūrovus ne tik savo šokiu scenoje, bet ir choreografiniais kūriniais. 

Atstumus tarp miestų ir valstybių padėjo įveikti tiesioginė „Dėmesio! Baletas“ transliacija socialiniuose tinkluose. Renginį stebėję tarptautinės baleto trupės šokėjų pedagogai, giminės ir gerbėjai iš įvairiausių šalių rašė jiems susižavėjimo kupinus komentarus ir linkėjimus. 

„Bet kuris šokio re(n)ginys šiuo laikmečiu džiugina akį, be kita ko, dar pripildydamas sielą naujų raiškos formų (pa)matymu. Muzikinio teatro pristatytas projektas „Dėmesio! Baletas” – tarsi LNOBT inicijuoto “Kūrybinio impulso“, vykstančio nuo 2012-ųjų, analogas.  Net 15-ka skirtingų - savo struktūra, muzikiniu akompanimentu, dalyvių skaičiumi bei,  žinoma, šokio stilistika - parodytų kompozicijų byloja apie pozityvų baleto trupės potencialą ne vien profesinėje, atlikėjo srityje, bet ir akstiną tobulėti kitame - kūrėjo amplua. Įvyko! Ir buvo įdomu. Plačiau – „Duryse”“,- sako lektorė, knygų apie šokį autorė, šokio kritikė Violeta Milvydienė. 

Choreografas, baletmeisteris, tarptautinių programų koordinatorius Arūnas Peštenis sako, kad choreografinių miniatiūrų koncertas „Dėmesio! Baletas!“ tapo išskirtine pažintimi su atjaunėjusia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupe. „Visi vakare dalyvavę atlikėjai demonstravo puikią choreografinę techniką. Tai liudija, kad dabartinė trupė pajėgi ir pasiruošusi sudėtingiems kūrybiniams-meniniams iššūkiams, kurių viltingai lauksime. Labai sveikintina, tad ir nekritikuotina, kad matome ne tik šokėjus, bet ir kūrėjus, atrandančius laiko ir noro individualiai saviraiškai. Nors šokio kompozicijos-etiudai sukurti skirtingų Vilniaus ir Klaipėdos autorių, visi vakaro metu atlikti numeriai (solo, duetai, trio, kvartetai etc.) „susižiūrėjo“ kaip vientisas šokio spektaklis. Bet norėtųsi išskirti itin sužavėjusias dvi solines kompozicijas – buvusio LNOBT solisto Žilvino Beniuševičiaus „Tamsa šviesoje“ (šoko Artem Kolbasynskyi) ir jau anksčiau kaip talentinga choreografė išgarsėjusios bei „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotos Muzikinio teatro balerinos Aušros Krasauskaitės „Leisk man verkti“ (šoko Angelina Rakova)“,- sako A.Peštenis. 

Muzikinio teatro garbės dirigentas Stasys Domarkas renginį su malonumu stebėjo kaip žiūrovas. „Labai džaugiuosi pagausėjusia Muzikinio teatro baleto trupe. Scenoje išvydau daugybę jaunų entuziastų degančiomis akimis, vedinus begalinio noro šokti, kurti, vaidinti. Kiekviena šokio miniatiūra buvo išskirtinė, tačiau meistriškai jungėsi su kitomis bei sudarė vientisą nuostabų renginį. Jaunieji profesionalai puikiai atrodė šalia ilgiau trupėje dirbančių šokio meistrų. Svarbiausia, kad juos visus jungia noras šokti, kurti ir garsinti Muzikinį teatrą! Sveikinu visus su šia premjera!“ – sakė maestro S. Domarkas. 

Tiesioginę vaizdo transliaciją stebėjo O. Konošenko-Zariankina – vilnietė primabalerina, Lietuvos  kultūros ir meno premijos, "Auksinių scenos kryžių"  laureatė, baleto pedagogė, choreografinių projektų autorė. „Buvau sužavėta renginio transliacijos lygio: patiko, kaip puikiai profesionalai kameromis pagavo „Dėmesio! Baletas“ nuotaikas. Puikus renginys netgi stebint jį telefonu automobilyje! Noriu pagirti Muzikinio teatro Baleto trupės narius: jauni, stiprūs, įdomūs savo individualumu žmonės. Tai buvo taip stipru ir drąsu! Labai džiaugiuosi už jaunus profesionalus, gražiai pristačiusius savo kūrybos vakarą. Noriu palinkėti, kad iš įvairiausių pasaulio šalių į Klaipėdą šokti atvykę jaunuoliai joje ir liktų. Tai ne tik šokėjai, kuriems žadu puikią ateitį scenoje, bet ir choreografinį pašaukimą turintys jaunuoliai su savitu požiūriu į meną. Matau dideles jų perspektyvas“, – sakė O. Konošenko. 

Tiesioginės transliacijos liko sužavėta ir žinoma balerina Kristina Tarasevičiūtė: „Nežinau, kodėl žmonės priešinasi idėjai rodyti spektaklius internetu, tačiau Muzikinis teatras įrodė, kad galima tai atlikti profesionaliai. Kinematografinis meistriškumas įtraukė žiūrovus, nesvarbu kokiame pasaulio mieste jie buvo. Man, kaip artistei, tokio pobūdžio kūrybiniai vakarai labai patinka. Tai galimybė šokėjams sužibėti ne tik kaip kūrėjams, bet ir atskleisti savo bei kolegų judesio technikos, emocines, kūrybines galias. Šokio laboratorijos  labai reikalingos artistų tobulėjimui. Specialiai šiam vakarui sukurta įžanga ir kulminacija, scenografija, šviesos dailininko potėpis ir projekcijos paliko ypatingo vakaro įspūdį“. 

Žiūrovai išvydo Muzikinio teatro vyriausio choreografo Aurelijaus Liškausko, baleto trupės šokėjų Aušros Krasauskaitės, Darios Verovkos, Viktorijos Galvanauskienės, Oleksandros Borodinos, Romano Semenenko, Denyso Tarasiuko bei kviestinių šokėjų Olgos Konošenko-Zariankinos, Eivos Dobilaitės ir Žilvino Beniuševičiaus sukurtas choreografines miniatiūras. Tarptautinei šokio dienai skirtas renginys žiūrovus turėjo pradžiuginti balandžio 29 d., tačiau dėl karantino buvo nukeltas rudeniui.   

Tokių iniciatyvų, kaip „Dėmesio! Baletas“, dėka atrandami pasaulinio lygio choreografai. Panašūs projektai kituose teatruose atskleidė ne vieną talentingą kūrėją. Juk ir genijai visuomet pradeda nuo pasitikėjimo savimi bei pirmojo bandymo...

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-10-26   21:49

IP: 185.11.26.161

Puikūs atlikėjai. Jauni veidai. Grakštūs kūnai. Bet, kad liktų Klaipėdoje, reikia ne tik profesionalų, bet ir juos mylinčių vadovų. Jeigu jaunas žmogus jaus tėvišką rūpestį ir motinišką švelnumą, tai patikės savo choreografu, savo vadovu ir savo darbą atliks su džiaugsmu. Bet užtenka, kartais, netekus kantrybės pasakyti pastabą pakeltu tonu, tai jauno žmogaus ambicijos ir sparnai iškart pakyla skrydžiui į kitą vietą. Todėl linkiu visiems kantrybės ir su meile vienas kitam dirbti savo mylimą darbą. Jūs visi nepakartojami: režisieriai, ir choreografai, ir scenos darbuotojai, ir apšvietėjai. Na ir žinoma patys atlikėjai, nors jie dar beveik vaikai, toli nuo namų, pasiilgę savų ir artimųjų meilės. Linkiu, nuoširdžiai linkiu vertinti vieni kitus! Sėkmės visiems! Ir labai ačiū už gražias akimirkas, kurias dovanojate savo gerbėjams. O gerbėjų daug! Beveik visa Lietuva!

Keisti įspūdžiai

2020-10-24   14:26

IP: 78.62.20.83

Paskaičius atrodo, kad buvo šokama tyloje. Nei žodelio apie muziką: kieno, kokia, kokio stiliaus, kas grojo ir pan. Galų gale, ar šokis atliepė muziką, jos charakterį.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Gruodžio 9 d. (trečiadienį) 18.00 val.Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į...

Kviečia į nuotolinius meistriškumo mokymus pynėjams nuotrauka, foto

Gruodžio 3 d. 17.30 Klaipėdos etnokultūros centraskviečia į nuotolinį Lietuvių kalbos instituto...

Dr. Dalios Kiseliūnaitės el. knygos pristatymas nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse suplanuotą ir pradėtą įgyvendinti...

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse – edukacija, prisitaikiusi prie realybės nuotrauka, foto

Natalija Bunkė: „Susiveršime diržus ir gyvensime pagal savo kišenę“ nuotrauka, foto

Žmonės, Dainininkę Nataliją Bunkę (37 m.) šiuo metu tiksliau, matyt, būtų vadinti...

P. Gražulio liapsusas su apsinuoginusiu vyru sulaukė ir tarptautinio dėmesio nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis po trečiadienį vykusio Kultūros komiteto posėdžio tapo ne...

Palanga nelaukia: visi moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo pirmadienio Palangoje moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu, pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Kalėdinė „dovana“ vairuotojams – nauji greičio matuokliai nuotrauka, foto

Automobiliai, Vairuotojų laukia staigmena – jau netrukus skirtingose Lietuvos vietose pradės veikti beveik...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...