2020 m. gegužės 28 d. 15:24 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

LAISVĖ. #KOVO11

2020-03-09, 15:14

KKS informacija

LAISVĖ. #KOVO11 nuotrauka, foto

Reklama

LAISVĖ – tai pati didžiausia dovana. Tik laisvoje šalyje galime laisvai jaustis, bendrauti, keliauti, pamatyti pasaulį. Tik būdami laisvi galime laisvai mąstyti ir kurti!

Visa tai prieš 30 metų mums suteikė atkurta Nepriklausoma Lietuvos valstybė. Kovo 11-oji yra viena svarbiausių naujausios mūsų šalies istorijos datų. Gerbdami savo tautos istorinę atmintį, stiprūs vienybe ir turtingi išmintimi šiandien visi esame Valstybės kūrimo kelyje.

Šventės išvakarėse, kovo 10 dieną, antradienį, 20 valandą kviečiame susirinkti Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje ir paklausyti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorijos „Gailestingumo altorius“. Emocionalumu ir melodingumu patraukiančiame  kūrinyje pasigirs ne tik XX a. Europos religinės muzikos tradicijų atgarsiai, bet ir liaudiškų religinių giesmių, vadinamųjų kantičkų, melodika bei ritmika.

Oratorija paremta šv. sesers Faustinos Kowalskos, kurį laiką gyvenusios Vilniuje ir čia pradėjusios skleisti žinią apie Dievo gailestingumą, dienoraščio fragmentais. Jos keturios dalys yra tarsi kertiniai Dievo gailestingumo šventovės akmenys, sudėti iš prasmingų šv. Faustinos žodžių: „Žemė ir dangus gali pasikeisti, bet Dievo gailestingumas nesibaigs“.

Šį nuostabų kūrinį atliks savo profesionalumu ir stipriu ansambliškumo pojūčiu garsėjantis Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus ir pirmąkart Klaipėdos koncertų salės repertuare pasirodysiantis Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“. Jo meno vadovas yra choro dirigentas Kęstutis Jakeliūnas, beje, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos auklėtinis. „Acusto“ – tai energingas, nuolat ieškantis ir iššūkių nebijantis kolektyvas, susikūręs prieš 10 metų. Puikiai suderintos balsų grupės, tiksli intonacija ir gili stilistikos pajauta jau tapo vizitine ansamblio kortele.

Solo partijas dainuos Simona Liamo (sopranas) ir Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas). Jas abi galima išgirsti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymuose: neseniai Simona dainavo Džuljetos partiją Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“, o Ieva prieš kelias savaites sukūrė charakteringą Blanšos vaidmenį Sergejaus Prokofjevo operoje „Lošėjas“. S. Liamo repertuaras driekiasi nuo senosios prancūzų kamerinės muzikos iki įtaigiai perteikiamų šiuolaikinių autorių opusų. I. Prudnikovaitės kūrybinėje veikloje sudera tiek pasirodymai operose, tiek koncertai su orkestrais ar tango muzikos projektai.

Beje, Algirdo Martinaičio „Gailestingumo altorius“ jau buvo atliktas koncertų salės repertuare 2013 metais, pažymint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metį. Tąkart taip pat dainavo I. Prudnikovaitė ir griežė Klaipėdos kamerinis orkestras. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui  skirtame koncerte vėl skambės ši dieviška muzika. Pajuskime savo tautos stiprybę vienybėje! Tegul visus mus apima tauriausi jausmai, tegul lydi kilniausios mintys! Visa tai mums suteikia LAISVĖ!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Šiandien Vyriausybėje turėtų būti svarstomas klausimas dėl kultūros, sporto ir pramoginių renginių...

Ar vasarą galėsime mėgautis didžiuliais renginiais? nuotrauka, foto

Galingiausio miesto balso Klaipėdos kariliono, nesustabdė net pasaulinė viruso pandemija. Iki šiol...

Vasarą Klaipėdos kariliono koncertai pasitiks nauju laiku nuotrauka, foto

Joninės (dar vadinamos Rasos, Kupolės) – viena iš linksmiausių ir populiariausių...

Virtualios Joninės Palangoje ir Šventojoje nuotrauka, foto

Rugpjūčio 14-18 dienomis turėjęs vykti „Karklė“ šiemet neįvyks - festivalio organizatoriai pranešė...

Atšaukiamas "Karklės" festivalis nuotrauka, foto

Gyvenimas ne tik pro langą: kregždutės, karpančios dangų nuotrauka, foto

Gyvenimas pro langą, Gegužės 28, ketvirtadienis.

STT atsidūrė tarp kūjo ir priekalo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, STT vyrukai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: dėl Gedvydo Vainausko bylos juos...

Rotary klubo „ADITĖ“ paramos dėka Delfinų terapijos centras plečia veiklas nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Rotary klubas „Aditė“, vienijantis uostamiesčio verslininkes, perdavė Lietuvos jūrų muziejui 14...

Teismas: bandymas slapta filmuoti persirengimo kabinoje kitą asmenį baudžiamosios atsakomybės neužtraukia nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje byloje pripažino, jog pirmosios instancijos teismas...

Gyvenimas pro langą, Paskelbta prieš 24 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 39 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 58 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...