2019 m. birželio 20 d. 02:50 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Kultūra  >  Renginiai

Renginiai

Koncertų salėje – džiazo muzikos seansas

2019-05-24, 12:43

KKS informacija

Koncertų salėje – džiazo muzikos seansas nuotrauka, foto

Gegužės 28 d., antradienį, Klaipėdos koncertų salė atveria duris džiazo gerbėjams ir kviečia jaukiai įsikurti I aukšto fojė, kur 18.30 valandą įvyks džiazo muzikos seansas „Rytai sutinka vakarus“.

Keturis šio projekto atlikėjus vienija daugiau nei muzika. 2019-aisiais sukanka 20 metų nuo to laiko, kai trys šveicarų džiazo grupės Sirens nariai – Romanas Glaseris, Herbie’is Kopfas ir Tony’is Renoldas – pirmą kartą apsilankė Lietuvoje ir dalyvavo džiazo festivalyje. Koncertų metu jie susipažino su bendraminčiu Eugenijumi Jonavičiumi. Gitaros virtuozas prisijungė prie džiazo trio, ir greitai jie jau kvartetu ėmė koncertuoti Baltijos šalyse ir pačioje Šveicarijoje. Atšvęsti buvimo kartu sukaktį atlikėjai nutarė surengdami koncertinius turus Lietuvoje šį pavasarį ir Šveicarijoje šių metų rudenį.

Grupė Sirens simbolizuoja subtilų muzikinio gundymo meną. Nuo antikinių laikų sirenos buvo pavojingo grožio, kurio sunku išvengti, sinonimas. Grupė Sirens stebina niuansuotais garsais, sumanumu, idėjų gausa ir taip įtraukia auditoriją į kerinčią garsinę visatą. Rafinuotos rapsodinės kompozicijos kontrastuoja su žavingomis miniatiūromis ir aštriomis improvizacijomis. Uždegantys ritmai, lyriniai momentai ir geras žiupsnelis humoro yra esminiai šios muzikos ingredientai.  Visi atlikėjai savo kūryba prisideda prie ekspresyvaus grupės skambesio. 

Fleitininkas Romanas Glaseris dirba su skirtingų stilių muziką atliekančiais ansambliais ir grupėmis. Jo koncertiniai turai vyko daugelyje Europos šalių bei Amerikoje. Dar jis kuria ir prodiusuoja muziką šiuolaikiniam teatrui, šokiui, filmams. Kompozitorius yra parašęs kūrinių kamerinės muzikos ansambliams, džiazo grupėms, orkestrams ir chorams.

Herbie’is Kopfas 16-kos metų paėmė į rankas bosinę gitarą ir savarankiškai išmoko ja groti. Netrukus jis pradėjo dirbti su profesionaliais Šveicarijos atlikėjais, o ilgainiui tapo visų pageidaujamu boso virtuozu, kuris kalba išskirtinai originaliu balsu. Jis koncertavo Baltijos šalyse, Brazilijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Vokietijoje, Rusijoje ir kitur. 1994 metais Ciuricho miestas pagerbė jį Metų džiazo muzikanto titulu. Jis taip pat buvo pakviestas kaip solistas į Liucernos miesto simfoninį orkestrą. H. Kopfas moko bosinės gitaros grojimo meno Liucernos menų ir taikomųjų mokslų universitete.

Perkusininkas Tony’is Renoldas garsėja savo muzikalumu ir gebėjimais. Visi kolegos žino, kad juo galima pasikliauti ir bus techniškai tiksliai atlikti sudėtingiausi ritmai. Atlikėjas kviečiamas groti su garsiausiais menininkais. T. Renoldas pasižymi kaip stilistinį skonį turintis grupės lyderis. Talentingas perkusininkas taip pat yra Ciuricho menų universiteto profesorius. 

Eugenijus Jonavičius gitara susidomėjo jaunystėje ir mokėsi savarankiškai. Sulaukęs 13-kos metų pradėjo pasirodymus scenoje. Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Netrukus po studijų baigimo tapo vienu populiariausių savo kartos gitaristų. Jo muzikinis diapazonas yra įspūdingas ir apima džiazą, bliuzą, kantri muziką bei rokenrolą. Taip pat E. Jonavičius kviečiamas pasirodyti su klasikiniais kolektyvais, tarp jų su Klaipėdos kameriniu orkestru, Klaipėdos brass kvintetu. Jis grojo Klaipėdos muzikiniame teatre pastatytos Henry‘o Purcellio barokinės operos „Didonė ir Enėjas“ orkestre.  Apart grojimo gitara jis taip pat dainuoja ir kuria muziką. 2007 metais įrašė savo albumą su džiazo grupe.

E. Jonavičiaus biografijoje – daugybė tarptautinių pasirodymų, surengtų su aukščiausio lygio muzikantais Europoje ir Amerikoje. Jis taip pat moko gitaros paslapčių Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete.  

Programoje „Rytai sutinka vakarus“ skambės  E. Jonavičiaus ir grupės Sirens narių kompozicijos. Subtilios džiazo muzikos seansas – tik jums!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renginiai

Šokio ir istorijos spektaklis „Užpustyti“ – tai poetinis pasakojimas apie Neringos kaimus...

Kviečia istorinė ekskursija - šokio spektaklis „Užpustyti“ nuotrauka, foto

Birželio 15-16 dienomis Klaipėdoje ruošiamasi surengti  jau šeštąjį tradicinį Lietuvos vaikų ir...

Į Klaipėdą suvažiuos vaikų ir jaunimo chorai nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras vasarą organizuoja tarptautinę jaunųjų menininkų rezidenciją „Išbandyk profesiją“,...

Vasarą ne tik pramogauk, bet ir tobulėk jaunųjų menininkų rezidencijoje Klaipėdoje! nuotrauka, foto

Gegužės 25-ąją, Vilniuje, oficialiai startavęs naujas „Memel Motor Fest“ sezonas, sulaukė milžiniško...

„Memel Motor Fest“ grįžta į Klaipėdą nuotrauka, foto

Į susitikimus kviečia naujas festivalis Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 28 d. (penktadienį) 19 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos...

Parke „pražydo“ papartis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažojo varpenio atradimas prieš pat Rasas prilygsta paparčio žiedo atradimui. Šis stebuklas...

Klaipėdiečiai - Europos prizininkai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio veteranai ir veteranės skynė laurus Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate....

A. Kirkutis nori vadovauti Jūrininkų ligoninei nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo narys „valstietis“ Algimantas Kirkutis siekia Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktoriaus pareigų.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...